نورپردازی سقف پذیرایی ، با این 8 مدل نشیمن شما جلوه بهتری دارد!

تاریخ بروزرسانی : ۱۸ فروردین ۱۳۹۸

دکوراسیون داخلی: اغلب افراد ساعات زیادی از زمانی که در خانه هستند را به استراحت و ریلکس کردن در فضای نشیمن اختصاص می دهند. چه در حال مطالعه کتاب یا در حال تماشای تلویزیون و سریال مورد علاقه خود باشید، نورپردازی مناسب که با سبک دکوراسیون نشیمن نیز همخوانی داشته باشد، ضروری است و می تواند روی حال و هوای خانه و البته احساس شما تاثیر بگذارد. از نظر هزینه ای بهتر است بدانید که خرید یک روشنایی ساده، نسبت به یک کوسن تزیینی یا تابلوی دیواری نیاز به بودجه کمتری دارد ولی در عین حال می تواند به میزان بسیاری فضا را تغییر دهد. Ihome.ir در ادامه مطلب 8 مدل نورپردازی سقف پذیرایی را بازگو می کند که تاثیر مثبتی بر فضای خانه می گذارد.

نورپردازي سقف پذيرايي

روشنایی سقفی کوتاه

در نورپردازی سقف پذیرایی ، اگر سقف آپارتمان و خانه شما کوتاه است، دلیلی ندارد بدون نورپردازی و روشنایی نشیمن منزل را رها کنید. با استفاده از انواع نورهای سقفی کوتاه که به نوعی در ارتفاع کمی روی سقف می چسبند، دکوراسیون نورانی و روشنی از نشیمن بر جای می ماند که انجام کارهای مختلف زیر نور آن ممکن می شود. تنوع در مدل های این لوستر دست شما را برای انتخاب باز می گذارد.

نورپردازي سقف پذيرايي

روشنایی سقفی با مدل نیمه بلند

روشنایی های سقفی که ارتفاع نیمه بلندی دارند و شید آنها در سبک های مختلفی طراحی شده است، می تواند برای نشیمن خانه تان مناسب باشد. مزیت استفاده از این مدل روشنایی این است که مانند مدل قبلی در ارتفاع کمی با سقف قرار نمی گیرد و از طرفی به اندازه ای بلند نیست که زیبایی های طراحی نشیمن خانه را تحت تاثیر قرار دهد. در تصویری که مشاهده می کنید، لوستر سقف در دکوراسیون رنگی نشیمن به اندازه ای کوچک است که چشم را به خود منحرف نمی کند، ولی در عین حال لایه ای از روشنایی به فضا اضافه می کند که می تواند بر زیبایی نشیمن بیافزاید.

نورپردازي سقف پذيرايي

نور مخفی سقف

این نوع از نورپردازی سقف پذیرایی ، در درون سقف کار گذاشته می شود و برای نشیمن های به سبک مدرن انتخاب رایجی محسوب می شود. این نورهای سقفی به دلیل آنکه شی اضافه ای را در فضا وارد نمی کند، باعث توجه بصری نشده و می توانند زیبایی کلی فضا را به خوبی به رخ بکشند. به عنوان مثال در این تصویر مشاهده می کنید که نورهای به کار رفته در ساختار سقف، هیچ تضادی با دکوراسیون نداشته و بدون داشتن ساختار آویزان باعث می شود همه وسایل و البته طراحی داخلی به خوبی نشان داده شوند.

نورپردازي سقف پذيرايي

دیوارکوب های نوری

چه بخواهید یک شومینه را قاب کنید، چه توجه را به سمت قفسه های کتاب ببرید یا حتی یک فضای دنج مطالعه کتاب را برجسته تر کنید، استفاده ار دیوارکوب های نوری یا لوسترهای دیواری یکی از بهترین ایده های نورپردازی سقف پذیرایی به شمار می رود. همانطور که در تصویر می بینید این روشنایی ها تاثیر زیادی بر فضا می گذارند و دکوراسیون طراحی شده را به خوبی نمایش می دهند.

نورپردازي سقف پذيرايي

لوستر سقفی

انواع آویزهای سقفی یا همان لوسترهای آویزان را نباید فقط برای ورودی یا فضای غذاخوری استفاده کرد. اگر ارتفاع سقف منزل شما بلند یا حداقل به اندازه معمول است، شانس این را دارید که این نوع از روشنایی ها را برای نورپردازی سقف پذیرایی خود انتخاب کنید. در دکوراسیون نشیمن به سبک بوهو و تلفیقی که در تصویر می بینید، طراح از این مدل لوستر برای تکمیل طراحی خود استفاده کرده است.

نورپردازي سقف پذيرايي

نورهای آویزان

آویزان بودن چراغ یا انواع لامپ های نوری بر ظاهر و حس موجود در نشیمن تاثیر زیادی دارد. برای استفاده از این مدل روشنایی ها لازم است طول و اندازه مختلفی از سیم ها را امتحان کنید تا ببینید چگونه می توان این لوسترها را به فضا اضافه کرد. در این تصویر سیم بلند استفاده شده در آویز سقفی باعث شده است که طراح بتواند در هر قسمتی که مد نظر دارد، نور را وارد کرده و ارتفاع را تنظیم کند.

نورپردازي سقف پذيرايي

نورهای زمینی

برای نورپردازی سقف پذیرایی ، اگر سیم کشی منزل شما به گونه ای انجام نشده است که بتوانید از لوسترهای سقفی و دیواری استفاده کنید یا حتی اگر می خواهید نور بیشتری را وارد فضای خانه خود کنید، نورهای نقطه ای و آباژورها گزینه های مناسبی هستند. در دکوراسیون سفید و سیاه مشاهده شده، آباژور مدرن ایستاده روی زمین به زیبایی گوشه اتاق نشیمن را پر نور می کند.

آباژورهای رومیزی

استفاده از آباژورهای رومیزی به سادگی می تواند ایده مناسبی برای نورپردازی نشیمن خانه شما باشد و فضا را بیشتر به نمایش در آورد. در این تصویر آباژورهای سیاه رنگ در مقابل پالت رنگی خنثی به عنوان وسیله دکوری هیجان انگیزی دیده می شود که نور خوبی نیز به فضا می بخشد.

برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

 

منبع: hunker | مترجم: صدف حقیقت | تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *