نورپردازی حرفه ای ساختمان، 5 ایده برای داشتن پذیرایی روشن تر!

نویسنده : ihome.ir | تاریخ انتشار : ۱۰ دی ۱۳۹۶

نورپردازی حرفه ای ساختمان یکی از مهمترین بخش های طراحی داخلی منزل است که به شما کمک می کند تا به فضای داخلی منزلتان جلوه و ظاهر مناسب تری ببخشید،به همین منظور در این مطلب شما را با 5 ایده ی نورپردازی حرفه ای منزل آشنا خواهیم کرد.

نورپردازی داخلی: برای داشتن یک نورپردازی خوب در منزل، جهت ایجاد عمق در فضا، از ترکیب نورپردازی سقف با چراغ ها استفاده می کنیم. استفاده از چراغ های دیواری در اتاق نشیمن که نیازمند یک نورپردازی ملایم و آرامش بخش می باشد،باعث بازتر شدن فضا و دست و پاگیر نبودن چراغ ها می شود. در هنگام بازسازی منزل خود،چراغ های دیواری را به عنوان یک ایده ی خوب در ذهن داشته باشید ، مشاهده ی چند نمونه اتاق نشیمن که از این نوع چراغ ها در فضا بهره برده اند خالی از لطف نیست. با ihome  همراه باشید تا با مروری اجمالی ، تعدادی از این ایده ها را با شما قست کنیم.

نورپردازی حرفه ای ساختمان

طراحان این اتاق نشیمن، یک چراغ سبک صنعتی را انتخاب کرده اند و برای روشن کردن فضای نشستن، آن را در وسط دیوار بالای کاناپه قرار داده اند. با توجه به استفاده از رنگ های گرم و دارای زمینه ی خاکی ، استفاده از چراغ دیواری سیاه با جلا دادن آن به وسیله ی رنگ طلایی،تضاد جالبی را در محیط ایجاد کرده است. سبک طراحی چراغ و قرارگیری آن در چنین فضای آرومی ، در محیط ایجاد بعد و عمق مناسبی کرده است.

نورپردازی حرفه ای ساختمان

در این نمونه طراحان با استفاده از مبلمان و چراغ های سبک قدیمی و در کل یک طراحی ساده با انتخاب رنگ سفید به نتیجه ی خوبی رسیده اند.کنسول بالای شومینه با وجود شیک و به روز بودن در جدال با دیگر عناصر شاخص موجود در اتاق نیست.

نورپردازی حرفه ای ساختمان

رعایت ظرافت یکی از موارد کمک کننده به زیباتر کردن محیط است. چراغ های دیواری موجود در این نمونه با وجود استفاده از فلز تعادل را با ظرافت در طراحی رعایت کرده است.این چراغ ها کاملا مناسب با یک نشیمن سنتی هستند. قرینه سازی این چراغ ها در دو طرف آینه به ایجاد نوعی احساس آرامش در فضا کمک می کند.

نورپردازی حرفه ای ساختمان

اگر در هنگام طراحی با کمبود فضا مواجه شدین و امکان استفاده از 2 چراغ دیواری را ندارید، از یک چراغ با شدت نور بیش تر استفاده کنین .چراغی که در این نمونه استفاده شده، به دلیل وجود بازوها و قابلیت حرکت هم خود عنصری خاص در چیدمان فضایی و هم بسیار کاربردی است. در واقع دادن قدرت انتخاب به مصرف کننده در برگزیدن جهت تابش نور از حسن های این سبک چراغ ها است.

نورپردازی حرفه ای ساختمان

اگر به دنبال ایجاد فضایی آرام و ساده هستید، از تعداد وسایل و مبلمان داخل فضا بکاهید. به رغم وجود میز کناری که باعث اغتشاش فضا شده است، استفاده از این مبل طوسی ظریف فضا را دوست داشتنی کرده است.چراغ دیواری این نمونه دارای سیمی برای به پریز زدن و روشن کردن است که شیک و امروزی هم حساب می شود. رنگ طلایی چراغ علاوه بر این که محیط خنثی اطراف را جلا می دهد، در عین حال آن را ساده نگه می دارد.

 برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

نویسنده: مهزاد پوررکنی | تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *