نورپردازی آشپزخانه، تغییر دکوراسیون به سبک حرفه ای ها !

تاریخ بروزرسانی : ۲۷ آبان ۱۳۹۶

نورپردازی آشپزخانه یکی از مواردی است که با کمک آن می توانید به سادگی فضای دکوراسیون آشپزخانه خود را تغییر دهید و جلوه ای منحصر به فرد به آن ببخشید.

آشپزخانه: نورپردازی آشپزخانه یکی از مواردی است که با کمک آن می توانید به سادگی فضای دکوراسیون آشپزخانه خود را تغییر دهید و جلوه ای منحصر به فرد به آن ببخشید. اگر روشنایی به اندازه کافی در فضا وجود داشته باشد، فضای مناسب و دلنشین را ایجاد می کنند. نور طبیعی برای آشپزخانه ایده آل است ولی به علت اینکه آشپزی و کارهایی از این قبیل که به نور زیادی احتیاج دارند، حتما منابع نوری مصنوعی را هم به فضا اضافه کنید. می توانید با توجه به اینکه کدام فعالیت در آشپزخانه شما بیشتر انجام می شود، روشنایی را در آن بخش تقویت کنید؛ به همین منظور در این مطلب از ihome قصد داریم شما را با روش های اصولی نورپردازی آشپزخانه آشنا کنیم، پس با ما همراه باشید.

تغییر دکوراسیون با نورپردازی آشپزخانه

تغییر دکوراسیون با نورپردازی آشپزخانه

در خاطرات که مرور می کنیم و با یادآوری آشپزخانه و مطبخ اولین چیزی که به یاد می آوریم؛ مطبخ های باریک و بدون نور و گاها زیر پله ای خانه مادربزرگمان است. پس بهترین تغییر در آشپزخانه، ورود نور و خروج تاریکی است.
هر آشپزخانه‌ای باید تعدادی چراغ سقفی داشته باشد. توجه داشته باشید درست در قسمت بالای هر کدام از فضاهای اصلی کارتان در آشپزخانه باید نور مستقیمی داشته باشید؛ نورپردازی آشپزخانه در بالای گاز، بالای کانتر و حتی بالای سینک ظرفشویی بسیار مناسب است.
پرده آشپزخانه را هم فراموش کنید، پرده آشپزخانه را با رنگ های موجود در فضا و متناسب انتخاب کنید و سعی کنید از نوع بافتی درشت استفاده کنید تا نور را به آشپزخانه بیاورید.

نورپردازی آشپزخانه

نورپردازی آشپزخانه و تغییرات کلی در بازسازی آن

اگر بخواهیم نورپردازی این فضا را تغییر دهیم، باید به این نکات توجه کنیم:

  • این فضا دارای منابع نوری طبیعی است؟
  • چه مقدار نور طبیعی وارد این فضا می شود؟
  • در کدام نقاط این فضا میتوان نور صنوعی داشت؟

در هر پروژه اى نورپردازى مهمترین تغییر است و نمى توان آن را نادیده گرفت کما اینکه ضعف اساسى ٩٩درصد پروژه هاى بازسازى منزل همین عامل نور مى باشد، اصلى ترین نکته نورپردازى آشپزخانه این است که ما باید به نحوی کار را به سرانجام برسانیم که منبع نور دیده نشود، ولى فضا با بهترین کیفیت روشن گردد.

نور پردازی آشپزخانه

با توجه به چیدمان مبلمان از نورپردازى هایى صرفا دکوراتیو استفاده کنیم، طراحى سقف متناسب با نورهاى مخفى مورد نیاز از لازمه هاى زیبایى فضاست زمان سیم کشى برقى و اجراى سقف قبل از کف و دیوار و پس از تخریب ها است، چرا که خود سیم کشى ها همراه با تخریب قسمت هایى از دیوار و سقف است پس از اتمام سیم کشى ها و ساخت کامل سقف مى توانیم منابع نورى را در فضا اجرا کنیم.

برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

نویسنده:‌‌ راضیه ضمیری | تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *