نورپردازی آشپزخانه، ساده ترین ترفند برای داشتن فضایی لوکس تر!

تاریخ بروزرسانی : ۱۸ دی ۱۳۹۶

نورپردازی آشپزخانه یکی از مهمترین مواردی است که در طراحی داخلی باید در نظر بگیرید،نورپردازی در این فضا به ما کمک می کند تا تمام وظایف از جمله پخت و پز تا تمیزکاری های این فضا را به راحتی انجام دهیم.

آشپزخانه: به طور کلی نور بخشی از زندگی همگی ما را تشکیل می دهد، به نحوی که بدون نور زندگی هیچ معنا و مفهومی ندارد. در این مقاله از ihome با ما همراه باشید تا نورپردازی در بخش مهم خانه یعنی آشپزخانه را با کمک ترفندهای طراحان نورپرداز انجام دهیم.

نورپردازی آشپزخانه

چرا نورپردازی آشپزخانه مهم است؟

آشپزخانه یک نقطه مهم و پر جنب و جوش از صبح تا شب است. نورپردازی در این فضا به ما کمک می کند تا تمام وظایف از جمله پخت و پز تا تمیزکاری های این فضا را به راحتی انجام دهیم، همچنین نور می تواند به دلپذیر شدن بیش از پیش این فضا اضافه کند.

نورپردازی آشپزخانه

روش های نورپردازی آشپزخانه

در ابتدا نور پردازی فضای آماده سازی را انجام دهید. اگر در این فضا وسایل روشنایی دارید می توانید آنها را بازسازی کنید. با ایجاد سایه های مختلف طیف نور، بازی با رنگ و برجسته کردن نقاط مهم می توانید به این فضا حس و حال خوبی ببخشید، توجه داشته باشید که ایمنی در این فضا مهم ترین قسمت نورپردازی است، همچنین می توانید نور مخفی را بالای کابینت ها استفاده کنید و حال و هوای فضا را بیشتر کنید.

نورپردازی آشپزخانه

بهترین فضای استفاده از نور، بالای سر است، نه در نقاط مقابل یا پشت سرتان، چون این حالت باعث ایجاد سایه می شود. لوستر بالای میز، جزیره، یا اُپن را جدی بگیرید. این نورهای نقطه ای و حجیم فضا را به طور گسترده ای روشن می کنند و به طور کلی نورهای ایجاد شده در سقف و مرکزی موثر ترین نور در فضای آشپزخانه می باشد.

نورپردازی آشپزخانه

با استفاده از نور می توانید کابینت های شیشه ای خود را برجسته تر کنید و قفسه های باز را بیشتر نمایان کنید. برای این کار نورپردازی نواری بهترین روش استفاده است. با توجه به سبک و معماری موجود در آشپزخانه می توانید وسایل روشنایی را انتخاب کنید. اگر آشپزخانه شما از نوع آشپزخانه اُپن و یا فضایی است که به ناهارخوری راه دارد، می توانید با سبک فضاهای مجاور نیز وسایل روشنایی را ترکیب کنید.

نورپردازی آشپزخانه

نکات انتخاب نورپردازی مناسب در آشپزخانه

  • نوع و بافت کابینت تاثیر زیادی در انتخاب وسایل روشنایی سقفی از جمله لوستر دارد، مثلا کابینت فلزی ما را به سمت انتخاب لوستر فلزی هدایت می کند.
  • اندازه و سایز را در نظر بگیرید، برای مثال فضای بزرگی در اختیار دارید پس نباید از وسایل روشنایی کوچک استفاده کنید.
  • ارتفاع هم نقش موثری دارد، وسایل را در ارتفاع معینی که استاندارد است نصب کنید.
  • از متخصصان حرفه ای در زمینه نورپردازی خانه خود کمک بگیرید و با آنها طراحی مد نظرتان را عنوان کنید تا بهترین اجرای نورپردازی در فضای کاربردی آشپزخانه را داشته باشید.

برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع: houzz |مترجم: راضیه ضمیری| تحریریه وبسایت ihome.ir

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *