نمودار مقایسه خرید و فروش مسکن در تهران (پاییز 95 و 96)

تاریخ بروزرسانی : ۴ دی ۱۳۹۶

در این گزارش نمودار مقایسه تعداد معاملات آپارتمان های مسکونی شهر تهران در پاییز  سال 95 و 96 را فراهم کرده ایم با ما همراه باشید.

به گزارش مجله خبری ihome.ir در مهر ماه سال گذشته، 9 هزار و 510 واحد مسکونی در پایتخت خرید و فروش شد که این حجم، اندکی بیشتر از «پایین‌ترین میانگین ماهانه معاملات مسکن طی سال‌های اخیر» بود. اما بر اساس آمار سامانه املاک و مستغلات در مهر 96، تعداد12  هزار و 965 واحد مسکونی در تهران فروخته شد.

بانک مرکزی در گزارش خود از وضعیت تحولات بازار مسکن شهر تهران در آبان 95 اعلام کرد: تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران در آبان امسال، به  12 هزار و 500 واحد مسکونی رسید. این در حالیست که در آبان 96 تعداد 14 هزار و 800 واحد مسکونی در تهران فروخته شد.

همچنین در آذر ماه 95، تعداد معاملات و خرید و فروش آپارتمان های مسکونی به 11 هزار و 832 معامله رسید. این در حالیست که در آذر ماه 96 تعداد معاملات به 17 هزار و 985 واحد مسکونی رسید.

مقایسه این آمار نشان می دهد در فصل پاییز امسال میزان خرید و فروش آپارتمان در شهر تهران نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش چشم گیری داشته است.

در این نمودار خط آبی میزان خرید و فروش مسکن در  (پاییز سال 95) و خط نارنجی میزان خرید و فروش مسکن در (پاییز سال 96) را نشان می دهد.

برچسب ها :

یک دیدگاه در “نمودار مقایسه خرید و فروش مسکن در تهران (پاییز 95 و 96)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *