نقاشی خانه، با این 7 قدم در کمتر یک روز منزل تان را رنگ کنید!

تاریخ بروزرسانی : ۵ آذر ۱۳۹۸

نقاشی خانه شامل مراحی است که کمتر مورد توجه افراد غیرمتخصص قرار می گیرد و همین موضوع سبب طولانی شدن مدت زمان رنگ آمیزی منزل خواهد شد، اما امروز شما را با 7 ترفند رنگ آمیزی منزل در کمتر از یک رو آشنا خواهیم کرد تا به همانند یک نقاش خبره منزل تان رنگ آمیزی کنید.

تعمیرات منزل: تصمیم گرفته اید امسال دیوارهای خانه را خودتان نقاشی کنید؟ زود دست به کار شوید و تا شب همه چیز را تمام کنید. ihome.ir مراحلی را به شما می گوبد که برای انجام رنگ آمیزی دیوار کمتر مورد توجه افراد غیرمتخصص قرار می گیرد، پس برای نقاشی خانه در کمتر از یک روز با ما همراه باشید.

نقاشی خانه

سطوح دیگر را بپوشانید.

مراقب سطح زمین و مبلمانی که نمی توانید جابه جا کنید، باشید تا فطره های رنگ روی آنها نریزد. برای پوشاندن سطح زمین به جای پلاستیک از پارچه های و ملحفه های اضافی خانه استفاده کنید. چون اگر از پلاستیک استفاده کنید، زیر پای تان لیز می خورد یا در حالت بدتر زمانی که بالای نردبان هستید، لیز خورده و زمین می افتید.

نقاشی خانه

دیوارها را تمیز کنید.

رنگ نقاشی روی دیوار و سطوح آلوده و کثیف (اثر انگشت چرب و کثیف، دوده گرفته، پر از گرد و غبار و تار عنکبوتی) به خوبی نمی چسبد. بنابراین، از یک جارو یا تی خشک استفاده کرده و دیوارها را تمیز کنید. قسمتهایی از دیوار که جرم و کثیفی بیشتری دارند را با استفاده از پارچه یا اسفنج مرطوب پاک کنید. حتی ممکن است مجبور شوید به بالای نردبان بروید تا دستتان به ارتفاعات بالا برسد.

نقاشی خانه

کناره و حاشیه ها را آماده کنید.

برای نقاشی خانه، پریز و کاورهای محافظتی برق را جدا کنید. دور قسمت هایی که نمی خواهید رنگ بزنید مانند قاب های دیواری یا پرده، قرنیز و قاب پنجره ها را نوار چسب بکشید. از چسب آبی یا سبز مخصوص ماسکه کردن رنگ استفاده کنید. این نوار چسب مخصوص باعث می شود، رنگ از آن عبور نکرده و به سطح زیرین پس ندهد.

نقاشی خانه

مرحله پرایمر را رها کنید.

به طور معمول زمانی که بخواهید یک دیوار تیره را با رنگ روشن رنگ بزنید یا لکه های آن را بگیرید، باید یک لایه پوششی از پرایمر و دو لایه رنگ استفاده کنید. در این حالت حداقل 6 ساعت برای خشک شدن رنگ زمان نیاز است. در صورتی که رنگ دیوار قبلی و جدید هر دو به رنگ روشن باشند، دو لایه از رنگ معمول با پوشش دهی مناسب کافی خواهد بود.

در ihome.ir بیشتر بخوانید: قیمت رنگ ساختمان، کامل ترین لیست هزینه نقاشی در سال97!

نقاشی خانه

رنگ کردن دیوار را شروع کنید.

حال برای نقاشی خانه آماده هستید. با استفاده ار قلموی زاویه دار یا ابزار اسفنجی، 5 سانتیمتر از لبه قسمت های چسب زده در مرحله سوم را رنگ بزنید. سپس رنگ را درون سینی رنگ ریخته و با استفاده از غلتک قسمت های خالی دیوار را رنگ کنید. غلتک با پرز 6 میلی متری برای سطوح صاف، 9 میلی متری برای سطوح نیمه صاف و 15 میلیمتری را برای سطوح سخت و ناهموار استفاده کنید. اگر پرز غلتک را به نادرستی استفاده کنید، رنگ یا خیلی کم و یا خیلی زیاد روی سطح دیوار باقی می ماند. در سطوحی که حالت روی هم افتاده دارند، از شکل های M یا W برای نتیجه بهتر استفاده کنید.

برای اینکه در آینده بتوانید دیوار را به راحتی تمیز کنید، از غلتک دستگیره دار استفاده کنید. یک ستون محکم می تواند نردبان را بعد از اتمام رنگ زدن لبه ها نگه دارد. بعد از آنکه اولین لایه تمام شد، چند ساعت صبر کنید تا به خوبی خشک بشود و سپس به سراغ لایه دوم بروید. بین دو لایه سینی، قلمو و غلتک و سطل رنگ را بپوشانید و آنها راخنک نگه دارید.

نقاشی خانه

وسایل را جمع کنید.

قلمو و غلتک را اگر نمی خواهید دور بیاندازید، زیر شیر آب تا زمانی بشویید که آب ریخته از آنها تمیز و بدون رنگ باشد. به آرامی رنگ باقی مانده درون سینی را درون قوطی یا سطل رنگ برگردانید. درب قوطی را محکم ببندید و دور درب را دستمال کاغذی بپیچید و با چکش بکوبید. سینی را بشویید. بعد از آنکه قلمو کاملا خشک شد، آن را درون کیسه خودش قرار دهید تا ذرات گرد و غبار و اضافی دیگری به آن نچسبد. می توانید دور قلمو را با کاغذ پیچیده و با نوار چسب محکم کنید.

نقاشی خانه

هیچ ردی باقی نگذارید.

یک دستمال یا پارچه خیس به دست بگیرید و اگر در قسمتی از خانه قطره رنگی ریخته که هنوز خیس است، آن را پاک کنید. با کاردک یا حتی کارت اعتباری بدون آسیب زدن، قطره های خشک شده را تمیز کنید. قبل از آنکه شب برسد، نوار چسب هایی که در لبه ها چسبانده بودید را بکنید. برای این کار به صورت زاوبه دار نوار را جدا کنید که در وسط راه پاره نشود.

در مطالب بعدی آموزش های بیشتری برای نقاشی خانه با شما در میان می گذاریم، بس برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون و ساده ترین روش های تعمیرات منزل  چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع:‌‌ goodhousekeeping | ترجمه شده در تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *