نظم دهی کابینت آشپزخانه، با این 10 ترفند فضای تان دو برابر کنید!

تاریخ بروزرسانی : ۲۳ خرداد ۱۳۹۷

طبقه بندی و نظم دهی: کابینت آشپزخانه یکی از بخش های مهم هر خانه ای است که استفاده بهینه از تک تک فضاهای آن می تواند نتیجه خوبی به دنبال داشته باشد. در این مطلب از ihome.ir تصمیم داریم راهکارهایی را برایتان بگوییم که با کمک آنها فضاهای مورد استفاده انباری تان دوبرابر شود.پس برای نظم دهی کابینت آشپزخانه تان با ما همراه باشید!

نظم دهی به کابینت آشپزخانه

نظم دهی به کابینت آشپزخانه با ظروف تفکیک کننده حبوبات

اگر از ظروف تفکیک کننده حبوبات استفاده کنید و آنها را به ترتیب در یکی از قفسه ها قرار دهید می توانید در انتخابشان راحتی بیشتری داشته باشید. پیشنهاد ما این است که در هنگام خرید این ظروف، نمونه های طرحدار و زیبایی انتخاب کنید که برایتان مثل یک کاغذدیواری عمل کند!

نظم دهی به کابینت آشپزخانه

نظم دهی به کابینت آشپزخانه با آویزهای دیواری

شما می توانید در گوشه ای از دیوار و در کنار قفسه هایتان از آویزهایی دیواری استفاده کنید که بتوانید حوله ها، دم کنی ها و وسایلی این چنینی را آویزان نمایید. با این کار دیگر مجبور نیستید فضای زیادی از کمد و کشوهای خود را به آنها اختصاص دهید.

نظم دهی به کابینت آشپزخانه

کشوهای دست ساز برای نظم دهی کابینت به آشپزخانه

شما می توانید از کشوهایی دست ساز و یا نمونه هایی که به صورت جداگانه به فروش می رسند استفاده کرده و آنها را درون کمدتان قرار دهید. با این کار فضای مورد استفاده در کابینت تان را چندین برابر خواهید کرد.

نظم دهی به کابینت آشپزخانه

نظم دهی به کابینت آشپزخانه با قفسه های حمام!

اکثر ما در حمام هایمان از قفسه های فلزی استفاده می کنیم و شامپو، لیف و.. را درون آن قرار می دهیم. حالا شما می توانید این قفسه ها را به کابینت آشپزخانه تان منتقل کرده و همانطور که در این تصویر مشاهده می کنید از آنها استفاده نمایید.

نظم دهی به کابینت آشپزخانه

استفاده از ظروف پلاستیکی برای نظم دهی به آشپزخانه

ظروف پلاستیکی آشپزخانه که امروزه انواع و اقسام آنها در سایزهای مختلف در بازار قابل دسترسی هستند هم می توانند باعث منظم تر شدن و نظم دهی کابینت آشپزخانه شما بشوند. این ظروف می توانند استفاده مفید از فضاهای انباری آشپزخانه تان را نیز افزایش دهند.

نظم دهی به کابینت آشپزخانه

نظم دهی به کابینت آشپزخانه با طبقه بندی کردن درب ها

این تصویر به شما نشان می دهد که می توانید با قرار دادن طبقه هایی بر روی درها، استفاده ی مفیدی از این فضا داشته باشید. با کمک این طبقه ها می توانید درهای قابلمه و ماهیتابه های خود را مرتب کرده و جای مناسبی برای قرارگیری شان مهیا کنید.

نظم دهی به کابینت آشپزخانه

نظم دهی به کابینت آشپزخانه با تفکیک بسته بندی ها

همانطور که در تصویر می بینید بهتر است که برای مواد غذایی بسته بندی شده نوعی دسته بندی صورت گیرد. به گونه ای که هر دسته از آنها درون یک محفظه قرار گیرد. این کار می تواند نظم دهی کابینت آشپزخانه شما را بیشتر کند.

نظم دهی به کابینت آشپزخانه

ایجاد محفظه ای در زیر کشوها برای نظم دهی به آشپزخانه

در این تصویر کشویی را می بینید که با کمک چرخی که در زیر آن تعبیه شده است توانسته فضای خوبی را برای قرارگیری بعضی وسایل ایجاد نمایدو شما می توانید در این محفظه، وسایل مورد استفاده روزانه ی خود را قرار دهید تا به راحتی به آنها دسترسی داشته باشید.

نظم دهی به کابینت آشپزخانه

نظم دهی به آشپزخانه با آویز وسایل آشپزی

همانطور که در این تصویر مشاهده می کنید شما می توانید با کمک نصب یک آویز، قاشق ها و وسایل آشپزی مورد استفاده روزمره خود را دم دستتان داشته باشید تا برای آماده کردن شام احتیاج به گشتن کشوها و کمدها نباشد!

نظم دهی به کابینت آشپزخانه

استفاده از طبقه بندی قفسه آشپزخانه ها

شما می توانید با تهیه طبقه های منظمی مثل این تصویر، تمامی وسایل خود را به بهترین و منظم ترین شکل چیدمان نمایید. سعی کنید این طبقه ها را تند تند تمیز کنید تا میکروب و یا حشرات، اطراف آن را نگیرند.

* در مطالب بعدی شما را باسایر نظم دهنده های دکوراسیون منزل آشنا خواهیم کرد، پس برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع: housebeautiful | ترجمه شده در تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *