نظم دهی به یخچال ،مرتب کردن مواد غذایی در کمتر از 5 دقیقه!

تاریخ بروزرسانی : ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸

طبقه بندی و نظم دهی: اگر شما هم زمان خیلی زیادی را صرف پیدا کردن و یا چیدمان غذاها در یخچال می کنید و حتی این مسئله باعث نادیده گرفتن خیلی از مواد غذایی و به دنبال آن خراب شدن و فاسد شدنشان می شود باید به دنبال راهکارهایی برای مرتب کردن مواد غذایی و نظم دهی به یخچال باشید. این چیزی است که ihome.ir هم می خواهد در مورد آن با شما صحبت کند.

نظم دهی به یخچال

قدم اول،‌تمیز کردن یخچال

قبل از هرکاری برای نظم دهی به یخچال باید مواد غذایی خود را به طور کامل از یخچال خارج کرده و آن را به خوبی پاک و تمیز کنید.

نظم دهی به یخچال

قدم دوم،سازماندهی مواد غذایی در یخچال

حالا که یخچال شما تمیز و مرتب است باید مواد غذایی خود را دسته بندی کرده و هرکدام را در جای مشخصی سازماندهی کنید.

نظم دهی به یخچال

بالاترین طبقه

معمولا بهتر است در بالاترین طبقه ی یخچال خود مواد غذایی آماده را قرار دهید. چیزهایی مثل ماسب، آبمیوه، مربا و… . این بخش، گرم ترین بخش یخچال است و به همین دلیل بهتر است این مواد را که به مدت طولانی در یخچال نمی مانند در آن قرار دهید.

نظم دهی به یخچال

نظم دهی به یخچال

طبقه ی وسط

این طبقه از یخچال بسیار خنک است و دمای خیلی کمی دارد. به همین دلیل بهتر است به سراغ مواد غذایی ای مثل گوشت، شیر، تخم مرغ و… بروید. این کار از آن جهت است که باعث تازه ماندن این مواد می شوند. البته بهتر است شیر را به عقب ترین قسمت در این طبقه منتقل کنید.

نظم دهی به یخچال

کشوی مواد غذایی

در مرحله بعدی مرتب کردن یخچال ، در کشوهای مواد غذایی موجود در یخچال شما می توانید مواد غذایی مثل پنیر، گوشت های باز شده و… را قرار دهید.

در ihome بیشتر بخوانید: تمیز کردن یخچال، فقط در 20 دقیقه!

نظم دهی به یخچال

طبقه ی پایین

این بخش هم قسمت مناسبی برای قرار دادن مواد غذایی باز نشده است. اگر آنها را باز کردید بهتر است به کشوی مواد غذایی انتقالشان دهید.

نظم دهی به یخچال

کشوهای پایینی یخچال

این قسمت از یخچال، مخصوص میوه ها و سبزیجات است. این فضا به جهت رطوبت کمتری که دارد می تواند محیط مناسبی برای سبزیجات و میوه ها باشد. البته باید این را هم بگوییم که میوه ها برای سالم ماندن به رطوبت کمتری احتیاج دارند به همین دلیل بهتر است میوه و سبزیجات را از یکدیگر جدا کرده و در کشوهای مختلف قرار دهید.

نظم دهی به یخچال

درب یخچال

این قسمت از یخچال برای نگهداری موادی که در محیطی کمی گرمتر هم باقی می مانند مناسب است. شما می توانید در این قسمت نوشیدنی ها، ادویه ها و کره را قرار دهید.

نظم دهی به یخچال

حالا شما توانسته اید یخچال خود را به بهترین شکل ممکن منظم و چیدمان نمایید. خیالتان راحت باشد که با این ترفند نظم دهی به یخچال دیگر در پیدا کردن مواد غذایی تان دچار مشکل نخواهید شد!

ویدئو نظم دهی به یخچال!

برای اینکه بتوانید با روند نظم دهی به یخچال بیشتر آشنا شوید بهتر است ویدئو بالا را کامل ببینید.

* در مطالب بعدی شما را با نظم دهی سایر بخش های دکوراسیون منزل آشنا خواهیم کرد، پس برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع: ehow | نوشته شده در تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *