نظم دهنده ها، بر طرف کردن کمبود جا در خانه با تخته های سوراخ دار!

تاریخ بروزرسانی : ۲۶ فروردین ۱۳۹۷

نظم دهنده ها معمولا در مدل های گوناگون ارائه می شوند و به فضای داخلی شما ظاهری آراسته و مرتب می بخشند که یکی از پر طرفدارترین مدل های آن تخته های سوراخ دار است که امروزه بسیار محبوب شده است.

طبقه بندی و نظم دهی: با ساخت و ساز آپارتمان های شهری و کمبود زمین های موجود، متراژ خانه ها هم کم می شود. زمانی که فضای کافی در منزل وجود نداشته باشد، نگهداری و مرتب کردن وسایل مختلف در خانه با مشکل مواجه می شود. این نکته زمانی آزاردهنده خواهد بود که دیگر فضایی برای خرید و وارد کردن لوازم جدید به منزل نخواهد بود. iHome در این مطلب قصد دارد با معرفی تخته سوراخ دار، کاربرد آن در قسمت های مختلف فضای داخلی خانه را به شما معرفی کند.

نظم دهنده ها

تخته های سوراخ دار برای نظم دهی به کمد دیواری

وقتی که به دنبال یک وسیله می گردید، اگر آنها درست در جلوی چشمان شما قرار گرفته باشند به راحتی می توانید آنها را پیدا کنید. می توانید از تخته های سوراخ دار در قسمت درونی درب کمد استفاده کرده و تعدادی از وسایل شخصی خود را بر روی آن قرار دهید. با این کار همه وسایلی که مد نظر دارید را می توانید مرتب و منظم و بدون اینکه فضای اضافی اشغال کنند، بچینید. این تخته ها برای آویزان کردن لباس و کفش های پاشنه دار هم مناسب هستند.

نظم دهنده ها

نظم دهی به آشپزخانه با تخته های سوراخ دار

نظرتان چیست که آشپزخانه را کمی مرتب تر کنید؟ بسیاری افراد در آشپزخانه، فضای کافی برای قرار دادن ادویه جات و ظروف حبوبات در دسترس ندارند و مجبور می شوند همه این مواد خوراکی را درون کابینت ها و البته به زور جای دهند! مژده ای که برای این افراد داریم این است که سختی دیگر تمام شد و می توانید با نصب تخته های سوراخ دار روی قسمتی از دیوار آشپرخانه، همه این مواد خوراکی را جلوی چشمان خود قرار دهید. با این کار علاوه بر اینکه بی نظمی کابینت ها را حل کرده اید، هویت اصلی آشپزخانه را نیز به دکوراسیون آن وارد کرده اید.

نظم دهنده ها

تخته های سوراخ دار برای نظم دهی به اتاق کار

اغلب افراد کتابخوان، محصل، دانشجو، محقق و هنرمند میز کار یا میز تحریری دارند که وسایل مورد علاقه خود را روی آن نگهداری می کنند. تا این قسمت همه چیز شیرین و زیبا به نظر می رسد، ولی بخش آزار دهنده کمبود فضا و شلوغ شدن میز کار است. زمانی که همه وسایل روی هم تلنبار شوند دیگر به راحتی نمی توان از همه آنها لذت برد. پس بهتر است به سراغ تخته های سوراخ دار رفته و یکی از آنها را در بالای میز یا در فضاهای بیشتری نصب کنید. با استفاده از قلاب های مختلف همه خرده ریزه های روی میز، نظم و ترتیب پیدا می کنند.

نظم دهنده ها

طبقه بندی و نظم دهی به خانه با تحته های سوراخ دار

اگر از حیوان خانگی نگهداری می کنید، می دانید که وسایل مخصوص او هم به یک فضای خاص احتیاج دارند. چه بهتر که بتوانید آنها را در نزدیک درب ورودی خانه قرار دهید تا برای پیاده روی هم در دسترس باشند. یک تخته سوراخ دار تهیه کنید و با نصب آن، وسایلی مانند اسباب بازی، قلاده، تشویقی، حوله، برس و غیره را روی تخته نگهداری کنید.

نظم دهنده ها

نظم دهی به حمام با تخته های سوراخ دار

صبح که از خواب بیدار می شوید و برای خروج از منزل در حال آماده شدن هستید، قطعا به برخی وسایل نیاز دارید که از ساده ترین آنها می توان مسواک، خمیر دندان، برس مو، لوازم آرایش و … را نام برد. شاید برایتان سخت باشد که با آن حالت خواب آلودگی به فضاهای مختلف بروید و هر وسیله را از یک قسمت بردارید. ما پیشنهاد می کنیم یکی از تخته های سوراخ دار را در دکوراسیون سرویس بهداشتی خود نصب کرده و همه وسایل مورد نیاز آرایشی و بهداشتی را روی آن قرار دهید. با اینکار نیاز به رفت و آمد در قسمت های مختلف خانه کمتر می شود.

حال با مطالعه این موارد، متوجه می شوید که تخته های معرفی شده را می توان در هر قسمت از خانه به کار برد. فقط کافی است دیوار خالی و البته مناسب آن را پیدا کنید.

اگر شما هم قصد خرید نظم دهنده های اینچنینی را دارید می توانید به ” وبسایت جاکوب ” و “فروشگاه ایکیا” مراجعه کنید و به سادگی کالای مورد نیاز خود را خریداری کنید. 

 

* در مطالب بعدی شما را باسایر نظم دهنده های دکوراسیون منزل آشنا خواهیم کرد، پس برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

نوشته شده در تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *