نظم دادن به آشپزخانه ، 10 ترفند برای مطبخ های جمع و جور امروزی!

تاریخ بروزرسانی : ۹ اردیبهشت ۱۳۹۸

نظم دادن به آشپزخانه های کوچک امروزی یکی از مهمترین ترفندهایی است که هر خانم خانه داری باید آن ها را بداند و در فضای خانه ی خود به کار ببندد، پس با این مطلب همراه باشید تا این ترفندها را با شما در میان بگذاریم. 

آشپزخانه: امروزه با توجه به فضای کوچک آشپزخانه ها، نیاز به وجود ترفندهایی هست تا ما را در نظم دهی مناسب تر و جذاب تر آشپزخانه یاری کند. ما را در این مطلب از ihome همراهی کنید تا 10 ترفند نظم دادن به آشپزخانه را با شما در میان بگذاریم تا به سادگی به فضای داخلی تان نظم ببخشید.

نظم دادن به آشپزخانه

اضافه کردن آینه برای نظم دادن به آشپزخانه

اضافه کردن آینه و یا استفاده از شیشه های ضد آب در ترکیب کابینت و یا به جای صفحه های کابینت های فلزی و یا چوبی، ایده ای ناب و جدید است که علاوه بر نو بودن ایده به افزایش دید بصری آشپزخانه کمک می کند.

نظم دادن به آشپزخانه

استفاده از کابینت های بالایی برای نظم دادن به آشپزخانه

برای صرفه جویی و استفاده از تمام فضای آشپزخانه بهترین راهکار استفاده از کابینت های ردیف بالا با عمق بیشتر و ارتفاع بلند تر است. می توانید با کمی هزینه که برای این طراحی انجام می دهید کلی فضای ذخیره سازی در فضای آشپزخانه خود ایجاد کنید.

نظم دادن به آشپزخانه

نظم دادن به آشپزخانه با لوازم دور ریختنی 

با استفاده از وسایل دور ریختنی مثل سینی های بلا استفاده می توانید مجموعه های کوچکی را ایجاد کنید که در آنها وسایل را کنار هم و در دسترس خود داشته باشید، علاوه بر سینی پیشنهاد دیگر ما سبد های چوبی با سایز های مختلف و رنگ بندی های شاد، نیز هست.

نظم دادن به آشپزخانه

نظم دادن به آشپزخانه با چیدمان کابینت ها

پیشنهاد بعدی ما، نظم دهی کامل به فضای کابینت است. با یک نظم دهی کامل، تمام وسایل را از روی کانتر آشپزخانه به داخل کابینت ها ببرید، برای مثال یک کابینت به وسایل خشک مانند حبوبات اختصاص بدهید.

در  ihome بیشتر بخوانید: چیدمان داخل کابینت، 8 ایده برای آشپزخانه های کوچک!

نظم دادن به آشپزخانه

استفاده از جزیره برای نظم دادن به آشپزخانه

بجای اینکه آشپزخانه شما دارای اُپن داشته باشد، جزیزه ای برای آن ایجاد کنید. که بتواند علاوه بر کاربری های اُپن، کاربری های دیگر را نیز داشته باشد، از این فضا می توان به عنوان میز ناهارخوری نیز استفاده کرد.

نظم دادن به آشپزخانه

ایجاد قفسه های باز برای نظم دادن به آشپزخانه

با استفاده از چند تکه تخته می توان یک قفسه دست ساز و زیبا برای آشپزخانه خود بسازید که علاوه بر زیبایی فضای ذخیره سازی نیز ایجاد می کند و این حرکت کوچک باعث بزرگنمایی آشپزخانه شما می شود.

نظم دادن به آشپزخانه

نظم دادن به آشپزخانه با استفاده از رنگ ها

به جای استفادها کاشی ها و کابینت هایی با رنگ تیره، رنگ های روشن و شاد را به آشپزخانه بیاورید. رنگ های روشن فضا را بزرگتر از آنچه هست نمایش می دهند. اگر آشپزخانه دارای پنجره است، از نور و روشنایی آن بهره بگیرید و پرده نازک تری را برای این فضا استفاده کنید، از فضای جلوی پنجره نیز غافل نشوید و آن فضا را به باغچه ای کوچک تبدیل کنید!

نظم دادن به آشپزخانه

نظم دادن به آشپزخانه با آویزان کردن ظروف پخت

تعدای از وسایلی که قابلیت آویز شدن را دارند، بیاویزید. برای مثال تابه ها می توانند گزینه مناسبی برای این کار باشند.

نظم دادن به آشپزخانه

استفاده از فضاهای مخفی در نظم دادن به آشپزخانه

برای مثال، اگر اُپن آشپزخانه شما از نوع بسته است، می توانید از فضای زیر اُپن و بالای آن به عنوان فضای ذخیره سازی استفاده کنید، با یک جستجوی کوچک در آشپزخانه فضاهای مختلفی را پیدا می کنید که می توانند به بهترین حالت ممکن به کمک شما بیایند.

نظم دادن به آشپزخانه

نظم دادن به آشپزخانه با استفاده از درب های کشویی

این حرکت می تواند برای استفاده از تمام قسمت های کابینت کمک کند، علاوه بر مزیت گفته شده می تواند به ما در ایجاد آشپزخانه ای وسیع تر کمک کند چون درب های بازشونده معمول و رایج فضایی را از آشپزخانه در حین استفاده می گیرد.

در مطالب بعدی شما را باسایر نظم دهنده های دکوراسیون منزل  آشنا خواهیم کرد، پس برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع: housebeautiful |مترجم: راضیه ضمیری| تحریریه وبسایت ihome.ir

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *