نظم بخشیدن به خانه ، 10 راه حل فوری برای سازماندهی کل خانه!

تاریخ بروزرسانی : ۱۳ بهمن ۱۳۹۷

طبقه بندی و نظم دهی: گاهی امکان دارد خانه شما آن قدر شلوغ و شلخته باشد که دقیقا ندانید باید با آن چه کنید! معمولا در چنین شرایطی به ذهن افراد می زند که به نوبت به سراغ تک تک فضاها بروند و دستی بر سر و رویشان بکشند. در این مطلب از ihome.ir تصمیم داریم شما را با ده راهی آشنا کنیم که می توانند در پروسه نظم بخشیدن به خانه یاری تان کنند.

نظم بخشیدن به خانه

ایمیل ها و موارد متفرقه ای از این دست

شما می توانید مانند این تصویر فضایی را به وسایلی مثل نامه ها، رسید خریدها، یادداشت ها و… اختصاص دهید. با این کار می توانید به چنین وسایلی سر و سامان بدهید و در هر زمانی که خواستید آنها را به راحتی در جایی مخفی گردانید.

نظم بخشیدن به خانه

کمدهای اضافی

شما می توانید برای نظم بخشیدن به خانه از کابینت ها کمدهای آشپزخانه تان استفاده مجدد نمایید و مثل این تصویر فضایی را در درون آنها ایجاد نمایید. در چنین فضایی می توانید نوشته ها و یادداشت ها و سایر وسایل مورد نیاز را قرار دهید.

نظم بخشیدن به خانه

فضای ذخیره سازی

سعی کنید تا جای ممکن وسایل خود را به کیسه های سیلیکونی بسپارید و با این کار آنها را طبقه بندی نمایید. شما می توانید برای این کار به سراغ کیسه های مخصوصی بروید که در داخل مایکروویو، فر و… می روند.

نظم بخشیدن به خانه

انباری آشپزخانه

شما می توانید در صورت ممکن فضایی را به عنوان انباری آشپزخانه تان در نظر بگیرید و مانند این تصویر، مواد غذایی مورد نظر را در آنجا قرار دهید. سعی کنید برای مواد غذایی خشکی مثل آرد، آجیل، لوبیا و… به دنبال ظروفی با برچسب های لازم باشید و طبقه بندی آنها را حفظ نمایید.

نظم بخشیدن به خانه

کانترهای آشپزخانه

کانترهای شلوغ و کثیف آشپزخانه همیشه کابوس افراد خانواده به شمار می آیند. شما می توانید با طبقه بندی و نظم و ترتیب دادن به طبقه های آشپزخانه تان از شلوغی های بیش از حد بکاهید و نظم بخشیدن به خانه تان را آسان تر کنید. توصیه ما این است که مانند این تصویر، وسایل خود را در صورت امکان بر اساس ترتیب رنگی شان چیدمان کنید تا علاوه بر زیبایی بیشتر، باعث مرتب تر شدن آنها نیز بشوید.

نظم بخشیدن به خانه

یخچال و فریزر

کلید داشتن یک یخچال تمیز و مرتب آن است که از ظروف مخصوص استفاده کنید و تمامی وسایل و مواد غذایی را مثل این تصویر به صورت جداگانه طبقه بندی نمایید. این ظروف شامل میوه ها و سبزیجات، ادویه ها، نوشیدنی ها و تخم مرغ ها می شوند. با داشتن چنین ظرف هایی قطعا یخچال و فریزر مرتب تری خواهید داشت.

نظم بخشیدن به خانه

وسایل و ابزار آشپزخانه

براینظم بخشیدن به خانه و ابزار آشپزخانه تان می توانید از جدا کننده های مناسب این کار استفاده نمایید. برای این کار می توانید کشوهای خود را جدول بندی کنید تا فضای کمتری اشغال کند و در نهایت نیز بتوانید وسایل خود را به راحتی در آنها قرار داده و طبقه بندی شان نمایید.

نظم بخشیدن به خانه

خرید مواد غذایی

سعی کنید پشت کابینت های آشپزخانه خود را مانند این تصویر به یک تخته اختصاص دهید تا بتوانید به راحتی از آن برای یادداشت لیست خریدتان استفاده نمایید. شما حتی می توانید یادداشت های شخصی و برنامه های روزانه تان را نیز بر روی آنها بنویسید.

نظم بخشیدن به خانه

فضای پایین سینک

توصیه ما این است که برای فضای کابینت پایین سینک ظرفشویی تان به دنبال روشی برای طبقه بندی و سازماندهی باشید. با توجه به این تصویر متوجه خواهید شد که شما می توانید با تهیه قفسه هایی به خوبی به این مسئله دست پیدا کنید. با این کار می توانید وسایل را در دسترس تر قرار دهید و جاهای آنها را مشخص نمایید.

بیشتر بخوانید: قفسه بندی کابینت آشپزخانه، از شر بی نظمی خلاص شوید!

نظم بخشیدن به خانه

روشویی حمام

بهتر است که رای سازماندهی روشویی حمام هر کدام از اعضای خانواده یک رنگ را به خود اختصاص دهد تا حوله ها و مسواک آن فرد به طور کامل مشخص و مجزا گردد. با این کار می توانید روشویی حمام خود را مرتب تر گردانید.

* در مطالب بعدی شما را باسایر روش های نظم بخشیدن به خانه آشنا خواهیم کرد، پس برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع: goodhousekeeping | مترجم : طلوع حقیقت | تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *