میز ناهار خوری کوچک ، 9 ایده جذاب برای استفاده از اپن آشپزخانه!

تاریخ بروزرسانی : ۲۲ آبان ۱۳۹۷

دکوراسیون داخلی: معمولا راه های مختلفی وجود دارد تا شما بتوانید یک صبحانه دلنشین را در آشپزخانه خود سرو کنید که معمولا رایج ترین آنها استفاده از جزیره آشپزخانه و یا یک میز ناهارخوری در آشپزخانه است. در این مطلب از ihome.ir تصمیم داریم 9 راه ساده و مناسبی را به شما معرفی کنیم که با کمک آنها بتوانید وعده های غذایی ساده و جمع و جور خود را در آشپزخانه سرو و میل نمایید. پس توصیه می کنیم که تا انتهای مطلب همراه ما باشید و میز ناهار خوری کوچک خود را دست و پا کنید.

میز ناهار خوری کوچک

از خیر یک یا دو کابینت بگذرید!

پیشنهادی که برایتان داریم آن است که با صرف نظر از وجود دو کابینت در گوشه ای از کابینت های کنار دیوارتان میز ناهارخوری جمع و جوری را برای خودتان دست و پا کنید. همانطور که در این تصویر مشاهده می کنید کمدهای دو کابینت برداشته شده اند و با کمک سطح روی آنها میز ناهارخوری دو نفره ای آماده شده است.

توصیه ما این است که برای این کار از صندلی هایی استفاده کنید که بتوانند به راحتی در زیر طبقه های سطح روی کابینت قرار بگیرند. علاوه بر این شما می توانید مانند این تصویر از چراغ ها و نورپردازی های بلند و زیبایی نیز استفاده کنید که در بالای میز ناهارخوری تان قرار بگیرند و زیبایی فضا را دو چندان نمایند.

میز ناهار خوری کوچک

گوشه ای از جزیره را به کار بگیرید.

اینکه بخواهید یک یا دو کابینت از جزیره آشپزخانه را نیز به نفع میز ناهارخوری حذف کنید ایده خوبی به حساب می آید. آشپزخانه ای که در این تصویر می بینید با انجام این کار چیز زیادی را از دست نداده است ولی در نهایت باعث شده تا شکل ساده آن بسیار زیباتر و البته کاربردی تر شود و به عنوان یک میز ناهار خوری کوچک کارآمد باشد.

میز ناهار خوری کوچک

به انتهای کابنیت هم فکر کنید.

اگر در دکوراسیون آشپزخانه خود فضای کمی را برای مانور دادن برای این کار دارید می توانید انتهای کابینت خود را کمی به سمت دو طرف گسترش داده و مورد استفاده قرار دهید. این دقیقا کاری است که در این آشپزخانه هم انجام شده است. زاویه انتهای کابینت هایی مثل این تصویر می تواند فضای مناسب میز ناهار خوری کوچک را برای دو تا سه نفر مهیا کند.

میز ناهار خوری کوچک

مصالح را جا به جا کنید.

ایجاد فضایی برای سرو یک صبحانه جمع و جور آن هم مثل این تصویر حس و حال یک کافی شاپ را به شما القا خواهد کرد. شما می توانید در کنار انجام این کار از مصالح مختلفی استفاده کنید که زیبایی فضا را حفظ کنند. برای مثال در آشپزخانه مدرنی که در این تصویر مشاهده می کنید از متریال چوب استفاده شده است که با سایر متریال ها و رنگ های موجود در فضا نوعی کنتراست و تضاد دلنشینی را ایجاد کرده است.

از ترکیب کردن استفاده نمایید!

همانطور که در این تصویر نیز مشاهده می کنید شما می توانید فضای جمع و جوری را که برای میز ناهار خوری کوچک در نظر گرفته اید با سایر قسمت های آشپزخانه ترکیب کنید. در این تصویر رنگ های سفیدی که برای تمامی بخش ها در نظر گرفته شده است باعث شده تا فضا آرامش و لطافت زیادی داشته باشد و در نهایت نیز به محیطی زیبا و دلنشین تبدیل شود.

میز ناهار خوری کوچک

ارتفاع را بیشتر کنید.

همانطور که در این تصویر مشاهده می کنید با اضافه کردن سطحی چوبی با ارتفاع بلندتر از کابینت، فضای ناهارخوری بی نظیری شکل گرفته است.

در ihome.ir بیشتر بخوانید: خرید میز و صندلی ناهارخوری، 6 نکته طلایی!

ارتفاع را کاهش دهید!

برای آن که بتوانید در فضای آشپزخانه خودمیز ناهار خوری کوچک و جمع و جوری داشته باشید توصیه دیگری نیز برایتان داریم. شما می توانید از سطحی کمی کم ارتفاع تر از کابینت و یا جزیره خود استفاده کنید و فضایی دقیقا مثل این تصویر برای خودتان مهیا سازید.

شما می توانید در طراحی این سطح از رنگ های متفاوت تری استفاده کنید تا میز ناهارخوری خود را مانند نواری در کنار کابینت قرار دهید. همانطور که در این تصویر مشاهده می کنید نوار قاب پنجره با این سطح همرنگ هستند و برای هر دوی آنها از رنگ مشکی استفاده شده است، بنابراین نباید اهمیت جزئیات را نادیده بگیرید.

میز ناهار خوری کوچک

از زاویه های منحنی کمک بگیرید.

همانطور که در این تصویر مشاهده می کنید در انتهای کابینت های سفید و براق این آشپزخانه از یک میز کوچک با زاویه هایی منحنی استفاده شده است. وجود این کابینت های سفید و براق باعث می شود تا میزان نور موجود در فضا به حداکثر برسد و زیبایی میزی که با چوب بلوط ساخته شده است چندین و چند برابر شود.

وجود این میز در انتهای کابینت باعث شده است که هم فضای ناهارخوری مناسبی آماده شود و هم این که کمترین میزان ممکن از فضا اشغال گردد.

میز ناهار خوری کوچک

به فضاهای ذخیره سازی نیز فکر کنید.

همانطور که در این تصویر مشاهده می کنید فضایی که در این آشپزخانه برای میز ناهار خوری کوچک در نظر گرفته شده است با فضای ذخیره سازی ادغام شده است و جای بسیار خوبی برای قرار دادن قاشق و چنگال ها ایجاد کرده است. پس از این ایده نیز غافل نشوید.

میز ناهار خوری کوچک را از کجا بخریم؟

برای خرید حضوری میز و صندلی ناهار خوری می توانید به بازار مبل یافت آباد در تهران مراجعه کنید، اما اگر بخواهیم برندهای مطرح و معتبر را در زمینه خرید میز صبحانه خوری و ناهارخوری را به شما معرفی کنیم، می توانید به میز و صندلی ناهارخوری چلکا و میز و صندلی جهانتاب از برندهای ایرانی و میز و صندلی یاتاش از برندهای خارجی اشاره کنیم.

در مطالب بعدی شما را مدل های بیشتری از مبلمان منزل آشنا خواهیم کرد، بس برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع: houzz | مترجم : طلوع حقیقت | تحریریه وبسایت ihome.i

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *