مهارت خانه داری ، چگونه کدبانو تمام عیار باشیم؟!

تاریخ بروزرسانی : ۷ بهمن ۱۳۹۷

نکات خانه داری: کادوها باز شده اند، مهمانی تمام شده است و اکنون باید خانه را تمیز کنید. نگران نباشد، این کار از آنچه که فکر می کنید راحت تر است. چرا که ما برای شما چند ترفند تمیز کاری داریم که شامل آسان ترین و راحت ترین مهارت خانه داری است. در ادامه همراه IHOME.IR باشید.

مهارت خانه داری

بریدن گوشه اسفنج

اسفنجی که ظرف ها را با آن می شویید می شناسید؟ اسفنجی که با آن دیوار را تمیز می کنید چطور؟ برای اینکه بتوانید اسفنج ها را از هم تشخیص دهید کافیست گوشه اسفنجی که با آن دیوارها را تمیز می کنید ببرید.

مهارت خانه داری

قرار دادن پنبه در سطل زباله

طبیعت آشغال این است که بوی بد بدهد. اما فنی وجود دارد که بوی آن را کمتر کند. یک تکه پنبه بردارید و آن را به اسانس معطر آغشته کنید و داخل سطل زباله زیر کیسه بیاندازید. این یک روش ساده و ارزان است که بوی بد و زننده سطل زباله را کم می کند.

مهارت خانه داری

استفاده از سبد لباس ها

اگر در خانه بهم ریختگی دارید استفاده از سبد لباس روش خوبی برای جمع کردن تمام چیزهایی است که در جای خود قرار ندارند. اگر عجله دارید تنها کافیست این سبد را خارج از دید قرار دهید و اگر زمان دارید با تمام وسایل را در جای خودشان قرار دهید و مهارت خانه داری تان را به نمایش بگذارید.

برق انداختن سینک ظرفشویی با آرد

اگر ظرفشویی شما ضد زنگ است بهترین کاری که می توانید برای آن انجام دهید برق انداختن با استفاده از آرد است. ظرفشویی را بشویید و خشک کنید، روی آن آرد بپاشید و سپس آن را بشویید. خواهید دید که سینک چقدر براق خواهد شد و از آن شگفت زده خواهید شد.

مهارت خانه داری

مقداری گچ در آشپزخانه نگه دارید!

با تمام مهارت خانه داری ، چیزی هست که شرط می بندیم نمی دانید: گچ فوق العاده جاذب است، که باعث می شود یک لکه گیر عالی باشد. با یک دستمال کاغذی تمیز غذا و روغن اضافه را از روی لباس کثیف شده بردارید و روی لکه را با گچ بپوشانید. قبل از آن که لباس لکه دار را در ماشین لباسشویی بیاندازید، روی لکه مقداری لکه بر یا مایع لباسشویی بمالید، آن را با آب داغ بشویید. لکه روغنی باید محو شده باشد.

مهارت خانه داری

یک برس ظرف در حمام نگه دارید.

راز تمیزی دوش حمام چیست؟ آن را مثل همیشه تمیز کنید. راز تمیز کردن مثل همیشه چیست؟ داشتن یک برس ظرفشویی آغشته به صابون آماده در سبد حمام.

مهارت خانه داری

استفاده از ماشین ظرفشویی برای خشک کردن ظرف ها

سبد ظرف ها را کنار بگذارید چرا که فضای زیادی از کانتر آشپزخانه را می گیرد و از سبد ماشین ظرفشویی خالی برای خشک کردن ظرفایی که با دست شستید استفاده کنید. ماشین ظرفشویی فضای بیشتری از یک سبد ظرف دارد. بنابراین می توانید تمام ظرف های انباشته شده را خیلی سریع بشویید و تمیز کنید.

مهارت خانه داری

پدهای دست ساز برای تمیز کردن قابلمه

کیسه های مشبک را که در آن سیب زمینی قرار می دهند می شناسید؟ خب، از این به بعد آن هار را دور نریزید. به جای آن اسفنج قدیمی را درون آن قرار دهید و آن را با بست کمربندی محکم کنید و سر و ته کیسه را گره بزنید. اکنون یک اسکاچ دست ساز برای تمیزکردن قابلمه دارید.

مهارت خانه داری

استفاده از کیسه های مشبک لباسشویی در ماشین ظرفشویی

دفعه بعدی که خواستید ماشین ظرفشویی را روشن کنید، تمام وسایل کوچک مثل در شیشه آب، در ظرف های مواد غذایی و … را جمع کنید و آن ها را در کیسه مشبک لباسشویی قرار دهید. این کیسه ها باعث می شوند موارد کوچک و شکننده گم شدن نشوند و در عین حال آب گرم و پودر ظرفشویی کار خودشان را انجام دهند.

مهارت خانه داری

جوشاندن جوش شیرین و آب در قابلمه

این روش از مهمترین مهارت خانه داری است و برای تمیز کردن وسایل آشپزی بسیار ساده و موثر است. کافیست آب را بجوشانید و مقداری جوش شیرین به آن اضافه کنید و اجازه دهید وسایل تان در آن مخلوط بمانند. بعد از چند دقیقه جوشیدن، با استفاده از قاشق چوبی آن ها در بیاورید.

 تمیز کردن نقره با فویل آلومینیومی

شما به این موارد نیاز دارید: ظرف آلومینیومی یا لیوانی که با فویل آلومینیومی پوشانده اید، جوش شیرین، نمک و آب جوش. واکنش این محلول علمی شروع به لکه برداری سریع می کند، اگرچه مواردی که لکه های بیشتری دارند نیاز دارند بیشتر در این محلول باقی بمانند.

مهارت خانه داری

 بالاخره از شر لکه های قهوه خلاص شوید!

آیا ماگ های قهوه شما لکه های قهوه ای دارند که قصد تمیز شدند ندارند؟ جوش شیرین را امتحان کنید. مقداری از آن را درون لیوان لکه دار بریزید و مقداری آب درون آن بریزید به طوری که خمیر ایجاد شود. به آرامی جوش شیرین را روی لکه ها بمالید و این کار باعث می شود لکه ها درکمتر از یک دقیقه محو شوند. سپس ماگ را مانند همیشه بشویید.

در مطالب بعدی شما را با روش های بیشتری از مهارت خانه داری آشنا می کنیم، پس برای اطلاع از به روزترین ایده ها و نکات خانه داری چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع: thekitchn | مترجم: حدیث حقیقت | تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *