سهم ۱۱ درصدی معاملات خانه‌های 150 تا 200 میلیونی در آذر 96!

تاریخ بروزرسانی : ۲۶ دی ۱۳۹۶

آمار بانک مرکزی نشان می‌دهد در آذرماه امسال آمار معاملات ثبت شده واحدهای ۱۵۰ تا 200 میلیون تومانی با ۱۱ درصد بیشترین سهم را به خود اختصاص داده است.

گزارش: متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در ۹ ماه سال ۹۵ بالغ بر ۴۳ میلیون و ۵۰۶ هزار ریال بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن ۴.۷ درصد افزایش یافته است.

در۹ ماه سال ۹۶ (از فروردین تا پایان آذرماه) ۱۳۱ هزار و ۵۳۷ فقره معامله در تهران ثبت شد که به لحاظ تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن ۱۲ درصد رشد داشته است. متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در ۹ ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته نیز ۸ درصد افزایش یافته است. آمار بانک مرکزی نشان می‌دهد متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در ۹ ماه امسال نسبت به ۹ ماه سال ۹۴ بالغ بر ۱۳.۲ درصد افزایش یافته است.

سهم ۱۱ درصدی خانه‌های ۱۵۰ تا 200 میلیونی در معاملات

در آذر امسال توزیع فراوانی تعداد واحدهای مسکونی معامله شده بر حسب ارزش هر واحد نشان می‌دهد که واحدهای مسکونی با ارزش ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان با اختصاص ۱۱ درصد بیشترین سهم معاملات را به خود اختصاص داده‌اند. واحدهای دارای ارزش ۲۰۰ تا ۲۵۰ میلیون و ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان نیز هر کدام با ۱۰.۱ و ۸.۹ درصد در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند. به طور کلی در سومین ماه پاییز حدود ۵۳.۴ درصد معاملات به واحدهای مسکونی با ارزش کمتر از ۴۰۰ میلیون تومانی اختصاص داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *