مشاوران املاک حرفه ای چه لباسی بپوشند؟

تاریخ بروزرسانی : ۱۰ بهمن ۱۳۹۶

پوشش و نوع لباس، یکی از تاثیرگذارترین و مهمترین عوامل بر ذهن مخاطب و مشتری، به خصوص در نخستین برخورد محسوب می‌شود. اهمیت پوشش در برخی مشاغل بسیار بیشتر از سایر مشاغل است. مثلا، سیاستمداران همیشه برای پوشش خود از کدهای قراردادی و تعریف شده خاصی استفاده می‌کنند و این پوشش را به دقت و در تمام جلسات کاری خود رعایت می‌کنند.

ویژه مشاوران املاک: فارغ از سیاسیون، صاحبان بسیاری از مشاغل نیز نباید از اهمیت پوشش خود بی اطلاع باشند. اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که شغل مشاور املاک را انتخاب کرده‌اید و به درستی نمی‌دانید که چه نوع لباسی مناسب حرفه شماست، بد نیست این گزارش را بخوانید. البته فراموش نکنید که در شغل مشاور املاک، بسته به شرایط مختلف و برنامه‌هایی که دارید، نوع پوشش شما نیز متغیر خواهد بود. اما فارغ از اینکه چه پوششی انتخاب می‌کنید، فراموش نکنید که در این شغل باید همیشه شیک، تمیز و حرفه‌ای لباس بپوشید.

چه پوششی برای کجا مناسب است؟

به عنوان یک مشاور املاک در شهرهای بزرگ، بهتر است لباس شما نیز رسمی‌تر باشد. حتی با فرض اینکه تنها در برخی روزها با مشتری دیدار می‌کنید، هم شما و هم همکارانتان باید لباس‌های متحدالشکل و مرتبی به تن کنید تا وجهه آژانس املاک شما بهتر و تاثیرگذارتر باشد.

مشاوران املاک در شهرهای کوچکتر یا آنهایی که در مناطق مسافرپذیر فعال هستند، می‌توانند پوشش‌های غیر رسمی یا اسپرت داشته باشند.

در مواجهه با مشتری چه بپوشیم؟

اگر به عنوان مشاور املاک هر روز با مشتری روبرو می‌شوید یا مشتری را برای بازدید به ملک مورد نظر می‌برید، بسته به محل و موقعیت آژانس املاک، سعی کنید پوشش رسمی داشته باشید. برای مشاوران مرد این پوشش یعنی استفاده از کت و شلوار یا ژاکت، پیراهن رسمی، کراوات، جوراب رنگ تیره و کفش رسمی؛ برای زنان هم استفاده از مانتوها یا روپوش‌های فرم و اداری با رنگ‌های سنگین پیشنهاد می‌شود. همچنین، اگر در شهرهای توریستی به شغل مشاور املاک مشغول هستید، حتما فراموش نکنید که از پوشش رسمی استفاده کنید.

در دفتر چه بپوشیم؟

اگر شرایط شغلی شما در دفتر املاک به گونه‌ای است که بیشتر ساعات روز را در محل دفتر خود می‌گذرانید، بهتر است اغلب پوشش رسمی و اداری داشته باشید.

این پوشش شامل شلوار پارچه‌ای، پیراهن رسمی یا کلاسیک یا پلوشرت، ژاکت، جوراب تیره و کفش رسمی می‌شود. برای خانم‌ها نیز مانتوی فرم، مقنعه یا روسری مشکی یا سورمه‌ای، کفش جلو بسته و شلوار پارچه‌ای پیشنهاد می‌شود.

حتما از پوشیدن شلوار جین و کتانی خودداری کنید مگر اینکه مدیر شما رسما بگوید که این پوشش مشکلی ندارد. حتی در این صورت هم بهتر است همان روزهای اول این کار را نکنید بلکه بگذارید اندکی از حضور شما در آژانس املاک مربوطه بگذرد تا خودتان به خوبی متوجه پوشش نرمال دفتر شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *