مستاجر بد یا مستاجر خوب؛ شما جزو کدام دسته هستید؟

تاریخ بروزرسانی : ۲۶ بهمن ۱۳۹۶

شاید برای بسیاری از ما، تا صحبت از مستاجر و صاحبخانه می‌شود، یک حس سرشار از دلهره و اضطراب در ذهنمان شکل می‌گیرد به خصوص برای افراد اجاره نشین، تصویری که در ذهن ایجاد می‌شود، صاحبخانه مانند یک معلم یا ناظم بداخلاق است؛ اما آیا به راستی همه صاحبخانه‌ها بداخلاق هستند؟

شهروند خبرنگار: شاید برای بسیاری از ما، تا صحبت از مستاجر و صاحبخانه می‌شود، یک حس سرشار از دلهره و اضطراب در ذهنمان شکل می‌گیرد به خصوص برای افراد اجاره نشین، تصویری که در ذهن ایجاد می‌شود، صاحبخانه مانند یک معلم یا ناظم بداخلاق است؛ اما آیا به راستی همه صاحبخانه‌ها بداخلاق هستند؟

پس تکلیف این ضرب‌المثل که می‌گویند: «صاحبخانه بد مستاجر را صاحب خانه می‌کند» چیست؟ البته نباید فراموش کرد رابطه میان مستاجر و صاحبخانه، یک رابطه دو طرفه و دو سویه است و هرکدام در قبال هم حقوقی دارند که باید به رسمیت بشناسند.

از طرفی، مستاجر باید بداند که خانه‌ای که اجاره کرده نزد او به امانت است و باید تا پایان موعد اجاره به صورت صحیح و کامل از آن نگهداری کند. به هر حال، این وظایف هم جزوی از حق‌الناس محسوب می‌شود چه در قبال یکدیگر و چه در قبال سایر همسایگانی که در آن آپارتمان زندگی می‌کنند.

به همین بهانه، به سطح شهر رفته‌ایم تا از چند شهروند که صاحبخانه هستند، نظراتشان را درباره مستاجرانشان جویا شویم. آنها درباره مستاجر بد و مستاجر خوب نظرات جالبی را مطرح کرده‌اند که توجه شما را به دیدن این ویدیوی جالب جلب می‌کنیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *