مرتب کردن کمد رختخواب ، 6 پیشنهادی که آن را رد نمی کنید!

تاریخ بروزرسانی : ۱۷ مهر ۱۳۹۸

طبقه بندی و نظم دهی: کمد رختخواب هایتان را تصور کنید. رختخواب های نیمه تاشو که باید مدت ها قبل مرتب می کردید را در آن می بینید؟ اگر اینطور است ، تبریک می گویم. شما درست مثل بقیه هستید. احساس بدی نکنید. مرتب کردن کمد رختخواب سخت است، حتی در خانه های شیک و مدرن نیز برای مرتب نگه داشتن آن تلاش زیادی انجام می شود. اما با چند ترفند ساده ، کمد شما می تواند مکانی منظم باشد. در مرحله اول ، شما باید آنچه را که لازم ندارید دور بریزید. سپس این شش ایده آسان برای نظم دهی به این کمد را دنبال کنید تا با باز کردن و دیدن آن خوشحال و راضی شوید. در ادامه همراه با ihome.ir باشید.

مرتب کردن کمد رختخواب

از ترکیب جعبه های در دار و بدون در استفاده کنید.

ترکیبی از جعبه های در دار (مانند سبدهای بافته شده و سطل های در دار) و گزینه های توری (مانند سبدهای مفتولی و کیسه های توری) تهیه کنید. وسایل مورد نیاز کوچک و مواردی را که می خواهید اغلب در دسترس باشند و ملحفه ها را در جعبه های مشبک قرار دهید زیرا پیدا کردن و دسترسی به آن ها آسان تر خواهد بود. جعبه های غیر شفاف کالاهای ناخوشایند را نگه می دارند و آن ها را از دید پنهان می کنند.

مرتب کردن کمد رختخواب

اشیاء بزرگ را در سبدهای بزرگ نگهداری کنید.

روتختی های بزرگ را چگونه می توان نگهداری کرد؟ آن ها به صورت تا شده باقی نمی مانند و اگر رول شده باشند ، از قفسه می افتند. پس به جای آن، یک سبد بزرگ پیدا کنید که متناسب با اندازه کف کمد شما باشد ، سپس روتختی (یا پتو) خود را رول کنید و ببندید و داخل سبد قرار دهید. یا یک سطل زیبا پیدا کنید. وقتی به پتوی اضافی احتیاج داشتید ، کافی است آن را بیرون بکشید. به این ترتیب دیگر پتو روی شما و یا از بالای قفسه به پایین نخواهد افتاد و مرتب کردن کمد رختخواب در کسری از ثانیه اتفاق می افتد.

بیشتر بخوانید: مرتب کردن کمد رختخواب در کمتر از 5 دقیقه!

مرتب کردن کمد رختخواب

بر اساس اندازه و نوع علامت بزنید.

برای مرتب کردن کمد رختخواب ، برچسب و یا بهتر از آن، کاغذ رنگی و خودکار را آماده کنید و سعی کنید خوش خط باشید. برچسب هایی برای پارچه هایی به اندازه متفاوت درست کنید. برچسب های خود را بر اساس اندازه (پتوهای سفری و کوچک ، ملحفه های بزرگ ، و سایر لوازم ) درست کنید ، سپس روی قفسه یا سبدی که می خواهید آن ها را نگه دارید، بچسبانید. هر ست کالای خواب را کنار هم ، تا شده و بسته بندی شده و در جای خودش نگهداری کنید. سپس بسته کامل کالای خواب را با توجه به اندازه آن مانند “تخت خواب کینگ” ، “تخت خواب کویین” ، “دوقلو” یا ” اتاق مهمان” و “اتاق بچه ها” برچسب بزنید. با این کار پیدا کردن آنچه که به آن نیاز دارید آسان تر خواهد بود. بعد از استفاده همه چیز را دوباره در جای مشخص خود قرار دهید.

پارچه ها را طوری بچینید که طرف مرتب آن دیده شود.

نظرتان در مورد ایده ای که کمد رختخواب ها را سریع تر مرتب کند چیست؟ ملحفه های تا شده را طوری که لبه های تا شده به سمت بیرون و لبه های نامرتب تر به سمت داخل باشد، روی هم قرار دهید، همانطور که در این تصویر مشاهده می کنید. بخش های نامرتب خارج از دید هستند و برداشتن آنها ساده تر خواهد بود. این ایده بهترین ایده مرتب کردن کمد رختخواب برای تنبل هاست!

بیشتر بخوانید: چیدمان رختخواب در اتاق بدون کمد، 5 روش آسان نظم دهی!

مرتب کردن کمد رختخواب

موارد کوچک را عمودی نگه دارید.

پارچه های کوچکتر مانند پتوهای مسافرتی کوچک و روبالشی ها را به درستی تا و یا رول کنید و به صورت عمودی در یک سبد قرار دهید ، همانطور که در تصویر می بینید که چگونه به راحتی در سطل های مفتولی قرار داده شده اند. این کار باعث صرفه جویی در فضا می شود و نیازی نیست برای پیدا کردن روبالشی های زیبا برای اتاق مهمان تمام کمد را خالی کنید!

مرتب کردن کمد رختخواب

از قانون دسترسی سریع استفاده کنید.

برای اینکه ایده مرتب کردن کمد رختخواب به درستی انجام شود، به مواردی که بیشتر از آن ها استفاده می کنید فکر کنید. شاید حوله حمام مهم ترین باشد و یا شاید لوازم توالت یدکی. وسایل مورد علاقه خود را در قفسه های میانی کمد قرار دهید تا به خم شدن یا ایستادن روی صندلی نیاز نباشد. موارد کم مصرف مانند پتوهای خارج از فصل و بالش های اضافی می توانند در قفسه های بالا یا پایین قرار بگیرند. این قانون نیز از بهترین قوانین مرتب کردن کمد رختخواب برای تنبل هاست!

در مطالب بعدی شما را با جزییات بیشتری از مرتب کردن کمد رختخواب ها آشنا می کنیم، پس برای اطلاع از به روزترین ایده ها و نکات خانه داری چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

 

منبع: hunker | مترجم: حدیث حقیقت | تحریریه وبسایت ihome.ir

برچسب ها :

یک دیدگاه در “مرتب کردن کمد رختخواب ، 6 پیشنهادی که آن را رد نمی کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *