مرتب کردن تخت خواب، اسرار هتل ها برای داشتن اتاق زیباتر!

تاریخ بروزرسانی : ۲۳ بهمن ۱۳۹۶

مرتب کردن تخت خواب به روش هتل ها شاید در نگاه اول کمی پیچیده باشد، اما با کمی تمرین و تکرار می تواند به یکی از ساده ترین کارهای روزانه شما تبدیل شود و به کمک آن اتاقی مرتب تر از قبل برای خود طراحی کنید.

نکات خانه داری: خدمات هتل ها معمولا بی نقص و خلاقانه است و شامل همه ی بخش های هتل از جمله اتاق های اقامت مسافرین می شود . در امر نگهداری و مرتب کردن اتاق ها ، منظم کردن تخت خواب ها بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد . برای آشنایی با روش های مرتب کردن تخت خواب به سبک هتل ها ، مطلب زیر از ihome را دنبال کنید.

مرتب کردن تخت خواب

مرتب کردن تخت خواب به سبک هتل ها

اگر بخواهید قرارگیری ملحفه هایتان همانند هتل ها باشد ، مراحل زیر را دنبال کنید: ابتدا ملحفه ها را به صورت صاف و مرتب روی تشک بندازید. سپس لبه ها را به زیر تشک ببرید. در قسمت های انتهایی ملافه ، از این کار خودداری کرده و بگذارید آویزان بمانند . سپس لبه را به نحوی تا بزنید تا زاویه 45 درجه نسبت به تشک پیدا کرده و در انتها آن را زیر تشک تا بزنید .

مرتب کردن تخت خواب

استفاده از گوشه های روکش لحاف برای آنکارد کردن تخت

برای گرفتن گوشه های بالایی ملحفه را از سمت بیرونی، از هر دو دست خود استفاده کرده ، سپس به حالت گره آن ها را از هم عبور دهید . آن ها را کشیده و صاف و مرتب کنید . این مرحله سخت ترین قسمت کار است!

مرتب کردن تخت خواب

صاف کردن چین ها به وسیله ی آب

جالب است بدانید که برای صاف کردن چین های ملحفه ها نیازی به اتو و بخار ندارید . برای این کار با استفاده از اسپری آب به صاف کردن چروک ها بپردازید. آب را به صورت مساوی بر روی ملحفه ها اسپری کنید و بعد با دستان خود ملحفه ها را مرتب کنید، تا آن جا که چروک ها محو شوند.

مرتب کردن تخت خواب

روش تا زدن بالای ملحفه ها به سبک هتل ها

برای فهمیدن مقدار تا زدن ملحفهها ، از آرنج دست های خود به عنوان راهنما استفاده کنید . در واقع این مقدار حدود 60 سانتی متر از هر دو طرف می باشد . توجه کنید که قسمت بالایی تشک ، جهت گذاشتن بالش ها باید خالی بماند.

مرتب کردن تخت خواب

مرتب کردن بالش ها

هر دو دست خود را وسط بالش گذاشته و به آرامی به سمت لبه بالش فشار دهید . این کار را چندین مرتبه تکرار کرده تا ضخامت بالش ، نصف حالت اولیه شود. سپس ، دو گوشه ی بالایی بالش را گرفته و به صورت ایستاده به بالاتختی تکیه دهید . در انتها بالشتک ها را جلوی بالش ها قرار دهید.

مرتب کردن تخت خواب

حالا تخت شما برای یک پذیرایی مجلل از مهمانانتان آماده است!

در مطالب بعدی شما را با نکات بیشتر خانه داری آشنا می کنیم، پس برای اطلاع از به روزترین ایده ها و نکات خانه داری چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع: housebeautiful | مترجم: مهزاد پور رکنی | تحریریه وبسایت ihome.ir

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *