مدل کاشی بین کابینتی ، آشپزخونه فقط کابینت نیست!

تاریخ بروزرسانی : ۲۶ اسفند ۱۳۹۷

آشپزخانه: تنوع دکوراسیونی آشپزخانه ها امروزه به حدی رسیده است که هر کدام از افراد آشپزخانه ای متناسب با شخصیت خودشان دارند. دقت و بررسی برای هر کدام از قسمت های آشپزخانه شرط مهمی است که باید قطعا در نظر گرفته شود. یکی از بخش هایی که امروزه طرفداران زیادی هم پیدا کرده است کاشی بین کابینتی است. همانطور که از نامشان پیداست این کاشی ها در فضای بین کابینت ها قرار می گیرند و علاوه بر افزایش زیبایی می توانند فضا را هم منسجم تر سازند. هر کدام از مدل کاشی بین کابینتی می توانند ویژگی هایی را با خود به همراه بیاورند که اگر در این مطلب از ihome.ir همراه ما باشید می توانید برخی آنها را به خوبی بشناسید.

مدل کاشی بین کابینتی

مدل بین کابینتی مشکی

یکی از رنگ هایی که همیشه طرفداران خودش را نه تنها در آشپزخانه بلکه در هر بخش دیگری از خانه حفظ کرده رنگ مشکی است. این قاعده در رابطه با کاشی های بین کابینتی هم صدق می کند. همانطور که در این تصویر می بینید شما می توانید با کمک کابینت هایی که در این طیف رنگی قرار دارند ترکیب خوبی از کاشی خود ایجاد کنید تا فضای آشپزخانه تان را یکپارچه تر نشان دهد.

مدل کاشی بین کابینتی

مدل کاشی بین کابینت طرح دار

اگر از آن دسته افرادی هستید که دوست دارید کمی از سادگی فاصله بگیرید و طرح های مختلفی را به فضای آشپزخانه تان بیاورید می توانید در انتخاب کاشی بین کابینتی تان به این هدف دستیابی پیدا کنید. همانطور که در این تصویر مشاهده می کنید کاشی هایی با طرح های مختلفی مثل گل، برگ و… می توانند فضای آشپزخانه شما را زنده کرده و حال و هوای مثبتی در آن برقرار سازند. فقط باید این را هم اضافه کرد که در چنین شرایطی که کاشی هایتان مقداری شلوغ هستند بهتر است در سایر بخش های آشپزخانه سعی کنید از شلوغی های بیش از حد جلوگیری نمایید.

مدل کاشی بین کابینتی

مدل کاشی بین کابینتی طرح چوب

احتمالا کمتر کسی پیدا شود که از استفاده چوب در خانه لذت نبرد. چوب به خودی خود آرامش فوق العاده ای را در فضا برقرار می کند. این مسئله در رابطه با مدل کاشی بین کابینتی هم صدق می کند. شما می توانید مثل این تصویر، چوب را به فضای بین کابینتتان بیاورید و فضای آشپزخانه تان را گرم و دنج نمایید. مدلهاي كاشي آشپزخانه بين كابينت

مدل کاشی بین کابینتی

مدل کاشی بین کابینتی رنگی

چه اشکالی دارد که کمی غیر متعارف تر عمل کنید و رنگ های شاد و متنوعی را به فضای آشپزخانه تان بیاورید. شما می توانید با حفظ سادگی کابینت ها از کاشی های بین کابینتی با یک رنگ متنوع و شاد استفاده کنید. درست مثل این تصویر! در این آشپزخانه سعی شده است که میان صندلی های اپن، لوستر و البته کاشی های بین کابینتی هم تناسبی ایجاد شود تا فضا کاملا متعادل تر شود.

مدل کاشی بین کابینتی

ترکیب رنگ کاشی بین کابینتی با کابینت

همانطور که در این تصویر مشاهده می کنید شما می توانید کمی فراتر از عادت های همیشگی پیش بروید و رنگ های جالب و متفاوت تری را انتخاب کنید. البته تفاوت این قسمت با مورد قبلی در آن است که اینبار رنگ را به کابینت ها هم می بخشید. در این تصویر به خوبی می بینید که رنگ کاشی های بین کابینتی که ساده هم هستند توانسته است با کابینت های ردیف پایینی هماهنگی داشته باشد. این کار باعث یکدست شدن و انسجام آشپزخانه شما می شود.

مدل کاشی بین کابینتی

مدل کاشی بین کابینتی سفید و ساده

اگر از آن دسته افرادی هستید که می خواهید سادگی آشپزخانه خود را حفظ کنید پیشنهاد ما این است که به سراغ رنگ سفید و یا کرم بروید. شما می توانید با ایجاد یک تغییر کوچک، رنگ را به کاشی های سفید بین کابینتتان ببخشید. این تغییر می تواند از یکی از وسایل آشپزخانه شروع شود یا حتی به یک گلدان گل خاتمه یابد. همانطور که در این تصویر مشاهده می کنید وجود این گل خوشرنگ در کنار کاشی های سفید رنگ بین کابینت ها، روح تازه ای که این فضای روشن و سفید بخشیده است.

مدل کاشی بین کابینتی

تضاد رنگی در مدل کاشی بین کابینتی

همانطور که در این تصویر به خوبی مشاهده می کنید شما می توانید میان طرح و رنگ کاشی بین کابینتی خود با کابینت ها نوعی تضاد ایجاد کنید که جلوه آشپزخانه را بیشتر کند. در این آشپزخانه از کابینت های تیره و ساده ای استفاده شده که در کنار طرح های رنگی روشن و البته شلوغ کاشی های بین کابینتی تضاد بی نظیری شکل گرفته که حتی چشمان شما از دیدن آن سیر نمی شود!

مدل کاشی بین کابینتی

تضاد رنگی کاشی بین کابینتی به نفع کابینت!

یکی از راه های دیگری که می تواند منجر به تضاد رنگی بین کابینت و کاشی بین کابینتی شود در این تصویر به خوبی نشان داده شده است. کابینت های آجری رنگ توانسته اند در کنار کاشی های طوسی تضادی ایجاد کند که نتیجه آن هم تبدیل شدن کابینت ها به نقطه قانونی است.

مدل کاشی بین کابینتی

همجواری کاشی بین کابینت با چوب

در یکی از موارد در رابطه با خود چوب گفتیم ولی حالا می خواهیم همجواری با چوب را بررسی کنیم. معمولا کابینت های چوبی بسیار رایج هستند. در این آشپزخانه ها یکی از مسائلی که باعث داشتن یک انتخاب درست برای کاشی های بین کابینتی می شود آن است که سعی کنید ترکیب و یا تضاد خوبی با چوب ها برقرار سازید. همانطور که در این تصویر مشاهده می کنید استفاده از رنگ فیروزه ای کاشی های بین کابینتی در کنار کابینت های چوبی باعث جلوه بیشتر هر کدام از این بخش ها شده است. شما می تواند بنا بر سلیقه خودتان این تضاد را ایجاد کنید.

مدل کاشی بین کابینتی

مدل کاشی بین کابینتی لوکس

در یکی از موارد بالا کاشی بین کابینتی سفید را بررسی کردیم که به فضای آشپزخانه سادگی دلچسبی هدیه می داد. حالا می خواهیم بگوییم که شما می توانید با استفاده از همان رنگ های سفید و یا کرم، آشپزخانه تان را لوکس کنید! اگر با دقت در این تصویر نگاه کنید متوجه می شوید که طرح های کاشی ها در کنار کابینت سفید و البته جزیره ای که با نورپردازی های زیبایی لوکس تر شده توانسته جلوه با شکوهی به آشپزخانه ببخشد. پس کار نشد ندارد!

مدل کاشی بین کابینتی

مدل کاشی بین کابینتی تیره

شما می توانید با کمک کاشی های ساده ولی با رنگ تیره به فضای آشپزخانه تان حال و هوای دنج و راحتی ببخشید. تفاوت این مورد با مورد اول در آن است که شما می توانید تیرگی را در هر طیف رنگی که دوست دارید انتخاب کنید و تناسب خوبی از آن رنگ با رنگ های روشن آن در فضای آشپزخانه برقرار نمایید. برای مثال در این تصویر رنگ قهوه ای سوخته ای که برای کاشی های بین کابینتی در نظر گرفته شده است توانسته به خوبی با رنگ قهوه ای کابینت هماهنگی مناسبی برقرار نماید.

نکته: سعی کنید در انتخاب جنس کاشی بین کابینتی تان دقت کنید چراکه به دلیل آنکه بخش مهمی از آنها بالای اجاق گاز قرار می گیرد ممکن است با ریختن روغن و یا پاشیدن مواد غذایی کثیف شود، پس سعی کنید چیزی که انتخاب کنید که برای تمیز شدن، شما را آزار ندهد!

برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

نوشته شده در تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *