مدل پرده منزل، چطوری بهترین انتخاب رو داشته باشیم؟

تاریخ بروزرسانی : ۵ آذر ۱۳۹۸

برای پنجره های مشترک بین دو فضا با کاربری های مختلف مثل آشپزخانه و نشیمن باید بدانید که سبک و مدل پرده بسیار حائزاهمیت است. به طور مثال اگر پنجره مشترک در فضای آشپزخانه شما قرار دارد، پس حتما باید پرده ای متناسب با این فضا که قابل شست و شوهم باشد انتخاب کنید.

پرسش و پاسخ: بی شک یکی از مهمترین عناصری که تاثیر مستقیم روی زیبایی ظاهر دکوراسیون داخلی شما دارد، انتخاب پرده مناسب برای فضاهای داخلی بخصوص دکوراسیون نشیمن است. در ساخت و سازهای به اصطلاح قوطی کبریتی شاهد یکی شدن پنجره ی آشپزخانه و پذیرایی بسیاری از خانه ها هستیم که انتخاب مدل پرده منزل برای چنین فضاهایی با توجه متفاوت بودن نوع کاربری این دو فضا همواره با مشکل مواجه است؛ به همین منظور تصمیم گرفتیم تا پاسخ سوال یکی از مخاطبان آی هوم را در رابطه با انتخاب پرده برای پنجره های مشترک آشپزخانه و پذیرایی را با شما در میان بگذاریم، شاید پاسخ این سوال دغدغه ی شما عزیزان هم باشد، پس با ما همراه باشید.

پرده آشپزخانه

سوال: منزل جدید ما در بخش پذیرایی پنجره ندارد و نورگیری این فضا ازسمت آشپزخانه است. با توجه به این که این پنجره از سمت پذیرایی دید دارد به نظر شما بهترین مدل پرده منزل برای این پنجره مناسب است؟

پاسخ: برای پنجره های مشترک بین دو فضا با کاربری های مختلف مثل آشپزخانه و نشیمن باید بدانید که سبک و مدل پرده بسیار حائزاهمیت است. به طور مثال اگر پنجره مشترک در فضای آشپزخانه شما قرار دارد، پس حتما باید پرده ای متناسب با این فضا که قابل شست و شو هم باشد انتخاب کنید، ابدا به دلیل دید از سمت نشیمن به سراغ پرده پذیرایی مثل پرده های والان دار و پارچه های مخملی نروید، انتخاب این مدل پرده منزل می تواند حکم یک سم بزرگ را برای فضای شما داشته باشد، برای چنین فضایی می توانید از یک پرده شید ساده و یا با طرح های ریز استفاده کنید یا اگر به دنبال یک پرده کلاسیک تر هستید می توانید از پرده های حریر ساده کمک بگیرید که علاوه بر تعدیل نور، جلوه و زیبایی لازم را در فضای شما ایجاد کند.

 به کانال تلگرام آی هوم بپیوندید!

نویسنده: ثمینا فراهانی | تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *