مدل ویترین دیواری منزل ، با این شلف ها نشیمن تان زیباتر است!

تاریخ بروزرسانی : ۲۲ خرداد ۱۳۹۸

دکوراسیون داخلی: بر هم ریختگی و بی نظمی در طراحی داخلی می تواند تمام آنچه وجود دارد را از بین ببرد. واقعیت این است که اگر بیش از شش ماه در خانه تاه زندگی کرده اید یا بعد از برگزاری مهمانی تولد با حجم زیادی از وسایل ریز و درشت مواجه شده اید، جمع کردن همه خرده ریزها کار ساده ای نیست و شاید اصلا در خانه خود فضای خاصی را هم نتوانید برای نگهداری آنها در نظر بگیرید. به همین دلیل ihome.ir ایده هایی برای استفاده از مدل ویترین دیواری منزل را پیشنهاد می دهیم تا بتوانید با تامین فضای جدید، وسایل خود را درون آنها نگهداری کنید.

مدل ویترین دیواری منزل

گزینه های مختلف نگهداری را با هم ترکیب کنید.

در این تصویر مشاهده می کنید درون بوفه یا کتابخانه، سبدهای بزرگی قرار گرفته اند که فضای مناسبی برای نگهداری وسایل کوچکی مانند اسباب بازی یا حتی انواع مجله و کتاب هایی به وجود می آورند که دوست ندارید جلوی دیدگان قرار بگیرند ولی از طرفی ترجیح می دهید به راحتی برای استفاده روزانه در دسترستان قرار داشته باشند.

مدل ویترین دیواری منزل

شلف های ساخته شده درون دیوار را انتخاب کنید.

قفسه های دیواری ساخته شده درون دیوار هم یک وسیله کاربردی مناسب برای خانه به شمار می روند و این مدل ویترین دیواری منزل هم می تواند به عنوان نقطه عطف در طراحی منزل حضور پیدا کنند. می توانید مجسمه های زیبا یا کتابهای محبوب خود را درون این شلف ها نگهداری کنید. برای نظم بیشتر می توانید رنگ را به عنوان فاکتوری برای چیدمان در نظر بگیرید. همچنین وسایلی که کاربرد مشابه و یکسانی دارند می توانند در یک قفسه مشابه قرار گیرند تا هم دسترسی راحت تر باشد و هم از نظر بصری نظم بیشتری دیده شود.

بیشتر بخوانید: شلف دکوری ،ساده‌ترین روش تزیین باکس دیواری !

مدل ویترین دیواری منزل

برای شلف از ترکیب رنگی دکوراسیون منزل استفاده کنید.

در این مدل ویترین دیواری منزل برای زیبا کردن کتابخانه نشیمن خود می توانید از جعبه های تزیینی و سبدهایی استفاده کنید که قابلیت نگهداری وسایل کوچک مثل خودکار و لوازم نوشتن، زیر لیوانی، کبریت، عینک و مانند آنها را داشته باشند. در این تصویر چیدمان قفسه ها به گونه ای انجام شده است که پالت رنگی موجود در باقی فضای خانه را می توانید در لوازم دکوری کتابخانه نیز مشاهده کنید.

مدل ویترین دیواری منزل

مدل ویترین دیواری منزل را در گوشه فضا نصب کنید.

در خانه های کوچک که ممکن است فضای کافی برای نصب یا قرار گرفتن کتابخانه و قفسه های بزرگ پیش ساخته وجود نداشته باشد، استفاده از مدل ویترین دیواری منزل به شکل شلف های دیواری تک و نصب آنها در گوشه ای از دکوراسیون می تواند فضای اشغال آن را کم کند و در عین حال فضای زیرین خود را نیز خالی نگه دارد تا در صورت لزوم از مبلمان یا وسیله دیگری بر روی زمین زیر شلف استفاده شود. می توانید چهارپایه، پاف، یا سبد حاوی پتو خود را زیر شلف دیواری قرار دهید. حتی استفاده از جعبه های دکوراتیو و باکس های بزرگ نگهداری هم در این بخش از خانه می تواند فضای نگهداری بیشتری را در خانه شما به وجود آورد.

مدل ویترین دیواری منزل

شلف های دیواری را در سرتا سر دیوار نصب کنید.

اگر در دکوراسیون منزل خود به فضای زیادی برای نگهداری وسایل نیاز دارید ولی در عین حال فضای محدودی نیز در دسترستان وجود دارد، می توانید از شلف های دیواری سرتاسری و به تعداد استفاده کنید. این مدل شلف فضای بسیار زیادی را برای قرار دادن کتاب، وسایل تزیینی و دکوری، عکس های خانوادگی و دیگر لوازم در اختیار شما قرار می دهند و بدون آنکه بخواهید تغییری در ابعاد مبلمان و وسایل خانه به وجود آورید، فضای نگهداری را بیشتر می کنند. در این مدل ویترین دیواری منزل بهتر است باقی سطوح موجود در خانه را ساده و خالی نگه دارید تا همه جا مرتب و تمیزتر به نظر برسد.

بیشتر بخوانید: آموزش نصب شلف به دیوار ، خودتان دست به کار شوید!

مدل ویترین دیواری منزل

فضای نگهداری باز و درب دار را با هم ترکیب کنید.

در تصویری که مشاهده می کنید مدل ویترین دیواری منزل در برخی از طبقات رو باز بوده و در قسمت پایینی پوشیده و دارای درب هستند. زیبایی این مدل قفسه آن است که فضای بسیاری را برای نشان دادن آثار هنری، گیاهان آپارتمانی و کتابهای مورد علاقه تان در اختیار قرار می دهد و در عین حال می توانید در قسمت پایینی هم لوازمی مانند وسایل الکتریکی و انواع کابل و سیم را نگه دارید که دوست ندارید در معرض دید قرار بگیرند و در عین حال ترجیح می دهید گرد و غبار هم روی آنها ننشیند.

مدل ویترین دیواری منزل

این فضای نگهداری را چند کاره کنید.

در این تصویر چیدمان قفسه ها به این گونه طراحی شده است: طبقاتی که در امتداد دید قرار دارند خلوت تر و با وسایل کمتری دیزاین شده و وسایل بیشتر و شلوغ تر در طبقات پایینی قرار گرفته اند. با این ترفند چیدمان همه چیز مرتب و منظم تر دیده می شود. شما هم می توانید از این ایده استفاده کنید و در طبقات مختلف کاربردهای متنوعی را در نظر بگیرید تا بتوانید چند کارکرد را از این قفسه و شلف ها داشته باشید.

برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

 

منبع : hunker | مترجم : صدف حقیقت| تحریریه وبسایت ihome.ir

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *