12 مدل فرش ماشینی جدید که دکوراسیون منزل تان را دگرگون می کند!

تاریخ بروزرسانی : ۷ آبان ۱۳۹۷

دکوراسیون داخلی: همه ما همیشه علاقه مند به انجام راه های آسان برای بهتر کردن دکوراسیون اتاق نشیمن هستیم. اگر فقط بتوانید یک عنصر اضافه کنید که تاثیر زیادی در فضا داشته باشد، یک فرش کوچک انتخاب شایسته ای است. یک فرش درست می تواند تمام رنگ های اصلی دکوراسیون شما را با هم داشته باشد، الگوی خاصی را به رنگ های خنثی اضافه کند و یا در فضاهای معاصر و امروزی لبه های سخت دکوراسیونی را نرمتر کند. در این مطلب از ihome.ir علاوه بر نکات کلیدی در مورد انتخاب فرش، 12 مدل فرش ماشینی جدید را هم ببینید تا به شما الهام دهد:

مدل فرش ماشینی جدید

راهنمای انتخاب فرش پذیرایی

وقتی شما فرش جدیدی برای اتاق نشیمن تان انتخاب می کنید، مطمئن باشید که به اندازه محل نشستن تان باشد. بیشتر طراحان فرشی را پیشنهاد می کنند که بزرگی آن به اندازه ای باشد که فضای گپ و گفت را به طوری پوشش دهد که پایه های جلوی مبل روی فرش قرار گیرد. طرح های فرش به اندازه ای تطبیق پذیر هستند که می توانید آن مدلی که دوست دارید را تا جایی با هر سبک دیگری از دکوراسیون ست کنید که رنگهای آنها با هم هماهنگ باشد. در انتخاب مدل فرش ماشینی جدید به این ۵ مورد توجه کنید:

  1. اندازه: مطمئن شوید فرش شما از نظر مقیاس، با اتاق نشیمن همخوانی داشته باشد.
  2. رنگ: اگر فرش جدیدتان حداقل دو رنگ از رنگ های اصلی در دکوراسیون تان را داشته باشد، خودش را به بهترین شکل نشان می دهد.
  3. راحتی: فرشی را انتخاب کنید که دوست دارید اما مهم است که وقتی پاهایتان را روی آن قرار می دهید احساس خوبی به شما دست بدهد.
  4. توجه: روش شستشو ، تمیز کردن و تگهداری هر فرشی که در نظر دارید را چک کنید.
  5. سبک: خبر خوبی که برایتان داریم این است که تقریبا هر سبک فرشی به رنگ خنثی وجود دارد، رنگ مهمتر از الگو است.

بیشتر بخوانید: چیدمان فرش در پذیرایی، قوانین مفروش کردن خانه چیست؟

مدل فرش ماشینی جدید

فرش پذیرایی به رنگ آبی 

نشیمن ساحلی به راحتی و با استفاده از فرش جدید و چند اکسسوری به وجود می آید. یک فرش به رنگ آبی دریایی با رنگ های خنثی مانند بژ، طوسی و سفید انتخاب کنید. این فرش می تواند الگویی با طرح های نواری ساده یا به شکل لکه های پراکنده مانند تصویر داشته باشد که فضای نشیمن خانه را دگرگون می کند.

مدل فرش ماشینی جدید

فرش پذیرایی به رنگ صورتی

اگر به دنبال مدل فرش ماشینی جدید به سبک بوهو هستید ولی برای استفاده از رنگ های روشن آمادگی ندارید، فرشی با رنگ شاد چیزی است که نیاز دارید. رنگهای روشن زمانی که در سطح زمین قرار می گیرند برای چشم آشناتر به نظر می رسند، پس می توانید با استفاده از رنگ های فانتزی تر این روال را پیش بگیرید. در تصویر مشاهده می کنید که دکوراسیون نشیمن با فرشی که دارای رنگ های صورتی روشن است، به خوبی فضا را تحت تاثیر قرار داده است.

مدل فرش ماشینی جدید

مدل فرش پذیرایی مدرن

مبلمان رنگی و خطوط صاف و مشخص در دکوراسیون به سبک مدرن نیمه قرن بیستم محبوبیت زیادی دارد. در بیشتر سبک های دکوراسیونی فضایی که فرش قرار می گیرد بهترین نقطه برای اضافه کردن رنگ های متفاوت است. در سبک مدرن نیمه قرن بیستم، مبلمان رنگی اغلب نقطه عطف دکوراسیون هستند، بنابراین برای فرش به دنبال طرح های مشخص و متفاوت بگردید. در تصویر می بینید که رنگ خنثی فرش دارای طرح های گرافیکی است که مبلمان را برجسته تر نشان می دهد.

مدل فرش ماشینی جدید

مدل فرش پذیرایی با طرح شلوغ

اگر به سبک گرمسیری علاقه دارید ولی دلتان نمی خواهد از وسایل دکوری این سبک استفاده کنید، می توانید مدل فرش ماشینی جدید را از این سبک انتخاب کنید که مانند تصویر سبک گرمسیری را نشان دهد. رنگ های شاد و متنوع و طرح های بزرگ این فرش برای یک صندلی یا کاناپه زیاد به نظر می رسد ولی رنگ روشن کفپوش را می شکند. می توانید از رنگ های اصلی به کار رفته در فرش برای انتخاب پارچه کوسن و تابلوهای دیواری استفاده کنید تا فضا را یکپارچه تر کند.

بیشتر بخوانید: مدل فرش پذیرایی، با این فرش ها خانه شما زیباتر می شود!

مدل فرش ماشینی جدید

فرش ست پذیرایی و غذاخوری

خانه هایی که فضای نشیمن و غذاخوری بدون محدودیت و به خوبی با هم تلفیق شده اند، زیباتر به نظر می رسند. چالشی که در خانه های پلان باز وجود دارد این است که با چه روشی می توانید این دو فضا را به گونه ای با هم گره زد که هر کدام شخصیت خود را حفظ کند. زمانی که از یک فرش مناسب برای میز غذاخوری استفاده کنید، می تواند ظاهری یکپارچه و خاص ایجاد کند. استفاده از رنگ راحت ترین روش برای ترکیب دو فضا با یکدیگر است به این ترتیب که از رنگ های یکسان در هر فرش و یا از طرح های متفاوت با رنگ مشابه استفاده کنید.

مدل فرش ماشینی جدید

مدل فرش پذیرایی ساده

در تصویر مشاهده می کنید که فرش به رنگ مسی از فلز گداخته الهام گرفته است و ظاهری زیبا در دکوراسیون نشیمن ایجاد می کند. می تواتید به راحتی طرح یا رنگ مورد نظر به این سبک را از طریق فرش به فضا اضافه کنید.

مدل فرش ماشینی جدید

مدل فرش ماشینی جدید

رنگ طلایی این روزها در هر گوشه ای دیده می شود. اگر می خواهید کمی از این رنگ را بدون تعویض دکوری های از جنس نیکل خود به فضای خانه اضافه کنید، شانس دیگری نیز وجود دارد. در این تصویر فرشی را می بینید که در نگاه اول به نظر طرح های زیبای طوسی رنگ است ولی اگر از نزدیک به آن نگاهی بیندازید، رگه هایی از رنگ طلایی گرم را مشاهده می کنید. این نرکیب خاص از طوسی و طلایی می تواند پلی بین وسایل فلزی قدیمی و جدید باشد و یکی از نمونه های مدل فرش ماشینی جدید باشد.

مدل فرش ماشینی جدید

مدل فرش پذیرایی برای خانه اجاره ای 

آیا به دنبال یک روش ساده برای اضافه کردن رنگ به خانه اجاره ای خود هستید و بدون اینکه رنگی به دیوار بزنید می خواهید این کار را کنید؟ باید گفت اضافه کردن سریع رنگ در آپارتمان اجاره ای از طریق فرش امکان پذیر است. فرش به سبک بوهوی خود را با مبل مخمل ست کنید و خانه را برای پذیرش مهمان آماده گردانید.

بیشتر بخوانید: جدیدترین مدل فرش پذیرایی، پرطرفدارترین مدهای 2018!

مدل فرش ماشینی طرح دستبافت

زمانی که دکوراسیون نشیمن فقط یک سبک داشته باشد، در طول زمان خسته کننده و قدیمی می شود. یک روش ساده برای چیدمان منزل بدون محدودیت زمانی در سبک این است که دکوراسیونی را انتخاب کنید که مدرن تر باشد. حتی می توانید این سبک را زمانی که فضای خانه تان سنتی است هم دنبال کنید. تغییرات ظریف در سبک کلی دکوراسیون می تواند جذابیت بیشتری به فضای داخلی بدهد. الگوهای معاصر در رنگ های سنتی، مانند آنچه در تصویر مشاهده می کنید، بی نظیر هستند.

مدل فرش پذیرایی با رنگ های خنثی

همه ما سورپرایزهای کوچک دکوراسیونی مانند فرش سیاه و سفیدی که در تصویر می بینید، را دوست داریم. زمانی که می خواهید فضای خانه را کمی دراماتیک کنید و در عین حال نمی خواهید رنگ بیشتری داشته باشید، رنگ سیاه انتخاب خوبی است که می تواند به شکل رنگ خنثی خصوصا در سبک روستیک ظاهر شود.

مدل فرش ماشینی جدید

مدل فرش پذیرایی طرح دار

زمانی که طرح های نواری و راه راه را دوست داشته باشید و در عین حال نخواهید که همه فرشتان این الگو را پوشش دهد، می توانید از ترکیب آن با طرح ساده مانند آنچه در تصویر مشاهده می کنید، استفاده کنید. این ترکیب جذاب و جالب برای طرح های بزرگ و رنگ های شاخص نتیجه بهتری به وجود می آورد. یک فرش با طرح های غافلگیر کننده در رنگ های پاستلی و خنثی برای دکوراسیون نشیمن مناسب است.

مدل فرش ماشینی جدید

فرش پذیرایی طرح آنتیک

طرح وینتیج یا آنتیک در فرش یکی از ترندهای به روز در دکوراسیون است که علاوه بر زیبایی، هوشمندانه هم هست. این سبک رنگ ها را خنثی و کمرنگ می کند که به خوبی در فضا غرق می شود. در تصویر می بینید که فرش با ترکیب رنگ آبی، طوسی و رنگ تیله ای طراحی شده است. طرح های نرم شده به این شکل برای سبک های بوهو و ساحلی بسیار مناسب هستند ولی قدرت اصلی آن در تحت تاثیر قرار دادن فضای داخلی و چیدمان است.

فرش ماشینی جدید را از کجا بخریم؟

اگر قصد خرید اینترنتی فرش ماشینی جدید به سبک و سیاق مدل های معرفی شده دارید می توانید به فروشگاه هایی نظیر کرامتیان، فرش آنلاین و  فرش مشهد مراجعه کنید و به سادگی فرش مورد نیاز خود را خریداری کنید.

* در مطالب بعدی شما را با  مدل سایر لوازم و وسایل دکوراسیون منزل آشنا خواهیم کرد، پس برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع: freshome | مترجم: صدف حقیقت | تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *