مدل سفره هفت سین 98 ، ساده همیشه شیک تره!

تاریخ بروزرسانی : ۲۶ اسفند ۱۳۹۷

مدل سفره هفت سین 98 موضوعی است که در این روزهای پایان سال برای شما معرفی کرده ایم تا بتوانید زیباترین سفره هفت سین را برای خود و خانواده عزیزتان بچینید.

دکوراسیون داخلی: امروز در آستانه ی آخرین روز از اسفند ماه هستیم. پایان سال یک هزار و سیصد و نود و هفت شمسی، امروز دیگر تمام خانه از تمیزی برق می زند، تمام کارها انجام شده است اما قطعا تا لحظه تحویل سال همه و همه در حال جنب و جوش و هیاهوی سال نو هستیم. دیگر وقت کارهای آخر رسیده است، خیال مان از بابت تمیزی خانه و انجام کارها راحت است. می خواهیم هفت سین را بچینیم و در کنار عزیزان مان بنشینیم و برای حال خوب همدیگر دعا کنیم و دعای مقلب القلوب را زمزمه کنیم. با ihome همراه باشید تا گام آخر کارهای نوروزی هم انجام شود که البته پایبندی به این سنت ایرانی از مهم ترین و زیباترین سنت های ماست. از همراهی تان در کمپین روز شمار تا نوروز سپاسگذاریم.
چیدن سفره هفت سین و انتخاب نوع ظروف و سبکی که میچینیم بر اساس سلیقه شخصی هر کس انجام می شود در این مطلب می خواهیم شما را با چیدمان انواع هفت سین آشنا کنیم.

مدل سفره هفت سین 97

مدل سفره هفت سین ظروف بتنی

در دنیای مدرن امروز استفاده از متریالی مثل بتن هم در بازار و در بین تولید ظروف حتی، دیده می شود. می توانید از این ظروف که سبکی مدرن هم دارد، انتخاب شما برای هفت سین امسال تان باشد. در کنار سادگی زیبایی چشم گیری دادر و این تفاوت می تواند زیبایی بیشتری هم ایجاد کند. زیرا شاید همیشه در ذهن مان ظروف هفت سین از ظروف شیشه ای و شکستنی تداعی می شود اما این طور نیست. می توانید امسال با استفاده از ظروف بتنی هفت سینی متفاوت بچینید.

مدل سفره هفت سین 97

مدل سفره هفت سین با ظروف متفاوت

استفاده از ظرف هایی که شاید همه مثل هم نیستند هم گزینه مناسبی باشد. اندازه ظرف ها می تواند کوچک انتخاب شود و تقارنی در ان ها نباشد. برای سبزه می توانید به جای استفاده از ظرفی تخت از پیاله و یا کاسه ای گود استفاده کنید و همین بی نظمی و قانون شکنی در انتخاب ظروف، تفاوتی دوست داشتنی ایجاد می کند. وقتی از ظروف کوچک استفاده می کنید می توانید برای قرار گیری یک جای آن ها و نشان داده شدن زیبایی هفت سین تان، آن ها را در یک سینی زیبای مسی قرار دهید.

مدل سفره هفت سین 97

مدل سفره هفت سین با جام

اگر طرفدار پر و پا قرص هفت سین سنتی هستید، می توانید از ظروف مسی پایه استفاده کنید به همراه اینه ای بزرگ. زیرا که هفت سینی که سنتی چیده می شود معمولا بزرگ تر است و آینه ای که در آن قرار می گیرد، بهتر است بزرگ باشد. می توانید تقارن در چید مان هفت سین تان نداشته باشید و برای برخی از اجزای هفت سین از ظروف مختلف استفاده کنید. برای تکمیل هفت سین تان گل را از یاد نبرید که زیبایی آن را چند برابر می کند.

در ihome بیشتر بخوانید: سفره هفت سین 98، چیدمان امسال را فنگ شویی کنید!

مدل سفره هفت سین 97

مدل سفره هفت سین با ظروف سرامیکی

ظروف سرامیکی لعاب دار که در انواع و مدل های مختلف تولید می شوند، هم یکی از اجناسی است که برای هفت سین بسیار مناسب است. چیدن سفره هفت سین به طور کلی به فضایی که برای آن در نظر دارید و همچنین اندازه و نوع ظروف تان بستگی دارد.می توانید در ن از شمع دان استفاده کنید. همه چیز بستگی به سلیقه شما دارد. حتما نیاز نیست همه چیز منظم چیده شود. می توانید هر طور که دوست دارید و احساس خوب در شما ایجاد می کند هفت سین تان را بچینید.

مدل سفره هفت سین 97

مدل سفره هفت سین با ظروف ساده 

برای چیدن هفت سین حتما نیازی نیست به دنبال ظروفی خاص بگردید و همه چیزش هم باشد گاهی سادگی در هفت سین تان می تواند آن را متمایز کند. محدوده هفت سین تان را با استفاده از پارچه ای سنتی و زیبا مشخص کنید و تمامی اجزای هفت سین را که هرکدام شان چیزی مثبت را یاد آوری می کند را در ظرفی ساده قرار دهید.

* برای همراهی با کمپین روز شمار تا نوروز و شرکت در آن کافی است از حال و هوای نوروز در منزلتان مثل خانه تکانی، چیدمان سفره هفت سین، مراسم و آداب خاص تان در عید نوروز و یا هر آنچه که برای شما تداعی کننده روزهای عید است عکس بگیرید و عکس خود را در صفحه اینستاگرام خود با  هشتگ #روزشمارتانوروز منتشر کنید و با ذکر نام و نام خانوادگی تان به صفحه اینستاگرام وبسایت ihome از طریق دایرکت ارسال کنید و ما را در لحظات خاطره انگیز خود همراه کنید.

در این روزهای پایان سال کانال تلگرام آی هوم  را فراموش نکنید!

 

نویسنده:‌‌ شهرزاد چراغی | تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *