تور محله گردی: دریاچه چیتگر بزرگترین قطب گردشگری غرب تهران!

تاریخ بروزرسانی : ۶ دی ۱۳۹۶

یکی از محله های غرب تهران که به عنوان بزرگترین و مهم ترین قطب گردشگری غرب تهران شناخته شده است، دریاچه چیتگر است. برج‌های مسکونی صیاد شیرازی، برج‌های نگین، برج بیمه، برج چیتگر،مجتمع عرفان، مجتمع پارسیا ،برج‌های سروناز و امین از جمله ساختمان‌های معروف این محله‌ هستند که به عنوان یکی از محبوب ترین سکونت گاه های غرب تهران به شمار می روند. 

محله گردی: محله ی دریاچه شهدای خلیج فارس تهران یکی از محله های نوپای تهران است که به واسطه ی مکان‌های تفریحی بسیار حجم زیادی از خانواده ها را چه از نظر گردشی و چه از نظر محل سکونت به خود جذب کرده است. برج‌های مسکونی صیاد شیرازی، برج‌های نگین، برج بیمه، برج چیتگر،مجتمع عرفان، مجتمع پارسیا ،برج‌های سروناز و امین از جمله ساختمان‌های معروف این محله‌ هستند. اگر شما هم قصد دارید این محله را برای سکونت خود انتخاب کنید پیشنهاد می کنم با تور محله گردی این هفته ihome  همراه باشید تا شما را با بخش ها و مراکز مختلف این محله آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

دریاچه چیتگر

محله دریاچه در یک نگاه

  • نام محله: دریاچه خلیج فارس
  • منطقه: 22 تهران
  • محل اسقرار: جنوب غربی تهران
  • شهرت محله: قطب گردشگری شهر تهران
  • بافت محله: نوساز
  • همسایه های محلی: شهرک راه آهن از شرق | آزاد شهر از غرب | شهرک شهید باقری از شمال | شهرک واوان از جنوب
  • دسترسی های محلی: بزرگراه  شهید خرازی | بزرگراه شهید همت | بزرگراه آزادگان
  • ایستگاه مترو : ندارد
  • سطح قیمت: بالا
  • نرخ ملک: از متری 5 میلیون 500 هزار تومان تا متری 7 میلیون و 200 هزار تومان

دریاچه چیتگر

محله دریاچه کجاست؟

اگر بخواهیم محله دریاچه شهدای خلیج فارس را معرفی کنیم باید اول شهرک گلستان را کامل بشناسیم، این محله در ناحیه 4 شهرداری منطقه 22 واقع شده است و با توجه به موقعیت خاص دریاچه خلیج فارس در مدت زمان کوتاهی توجه سازندگان را به خود جلب کرده است برای آشنایی بیشتر جزییات این ناحیه از منطقه 22 بهتر است به مطلب  محله های غرب تهران، شهرک راه آهن (گلستان) در ihome  مراجعه کنید.

دریاچه چیتگر

بافت محله دریاچه چگونه است؟

اگر حتی یکبار هم از مسیر این محله ردشده باشید، قطعاً متوجه بافت غالبا نوساز و نوپا این محله خواهید شد. برج‌های سر به فلک کشیده و مجتمع‌های تفریحی و گردشگری جدیدی که در این محله به تازگی احداث شده است، بافت جدیدی را به این گوشه از شهر تهران بخشیده است، با توجه به ساخت دریاچه چیتگر در سال 1392، ساخت و ساز در این منطقه تا به امروز رشد چشمگیری داشته است تا حدی که می توان گفت که غالب ساخت و سازهای غرب تهران به این منطقه و محله اختصاص یافته است.

دریاچه چیتگر

وجه تسمیه و علت نام گذاری این محله چیست؟

شهرت محله دریاچه شهدای خلیج فارس تهران به دلیل همجواری با دریاچه مصنوعی تهران است و علت نام گذاری این محله را هم می توان همین همجواری دانست، اما بسیاری از افراد به دلیل نزدیکی به بوستان جنگلی چیتگر این محله را به نام دریاچه چیتگر هم می شناسند.

دریاچه چیتگر

تراکم جمعیت و سطح قیمت خانه های این محله چگونه است؟

همان طور که در بندهای قبل اشاره کردم تراکم جمعیت این محله با احداث قطب های گردشگری چون دریاچه ی خلیج فارس، مرکز تجاری بام لند هر روز بیشتر و بیشتر می شود و با جمعیتی معادل 20 هزار نفر رو به افزایش است. از طرفی این سطح از جمعیت برای این منطقه از لحاظ مسائل ترافیکی و دیگر مسائل پیش رو کمی نگران کننده است. از لحاظ سطح قیمت خانه ها در این محله با قیمت‌های متفاوتی رو به رو هستیم که برج‌های نوساز جزء گرانترین آنها محسوب می‌شوند که در حال حاضر قیمت هر متر مربع آن بین 5 تا 8 میلیون نسبت به امکانات آن‌ها متغیر است.

دریاچه چیتگر

دسترسی ها و خیابان های مهم این محله کدام است؟

اگر با ماشین شخصی قصد عزیمت به محله دریاچه را دارید، توصیه می کنیم که وارد بزگراه همت غرب شده و سپس به خروجی شهید خرازی رفته و از این خروجی، دریاچه خلیج فارس کاملا قابل رویت است و مابقی مسیر را تابلو های راهنمای موجود، در خدمات شما هستند. مسیر بعدی استفاده از بزرگراه آزادگان شمال است که وقتی وارد خروجی شهید خرازی می شوید، خروجی دریاچه روبروی شما قرار دارد.

اگر وسیله نقلیه ندارید و قصد دارید با وسایل نقلیه عمومی سفر کنید، توصیه می کنیم که به پایانه اتوبوس صادقیه رفته و با استفاده از اتوبوس شهرک دریا، خود را به دریاچه خلیج فارس برسانید. البته از اتوبوس جنب مترو چیتگر نیز می توانید برای رفتن به دریاچه استفاده کنید.
اگر سمت خیابان شریعتی و میرداماد و تجریش هم هستید، کافیست به سه راه ضرابخانه، پایین خیابان میرداماد رفته و از آن جا، اتوبوس های BRT مترو چیتگر را سوار شده و سپس با اتوبوس دیگری به دریاچه بروید و در نهایت اگر از طرفداران سفرهای درون شهری با مترو هستید، بهترین راه ممکن، رسیدن به ایستگاه مترو چیتگر و استفاده از پایانه اتوبوس آن برای سفر به دریاچه خلیج فارس تهران است.

دریاچه چیتگر

معرفی مراکز آموزشی و فرهنگی محله دریاچه

یکی از مهمترین عوامل بعد از دسترسی یک محله به خصوص برای خانواده های دارای فرزند مراکز آموزشی آن محله است. از لحاظ دسترسی به مدارس باید گفت که این محله دارای تنها یک مرکز آموزشی دختران است و ساکنین برای دستیابی به مدرسه درمقاطع دیگر باید به شهرک های مجاور مثل  شهرک گلستان، شهرک پیکان شهر و شهرک شهید باقری مراجعه کنند. سرای محله دریاچه شهدای خلیج فارس که به تازگی سرای محله در نزدیکی میدان ساحل راه اندازی شده است از جمله مراکز فرهنگی این محله است که خدمات متفاوتی را به ساکنین ارائه می‌دهد.

دریاچه چیتگر

محله دریاچه چیتگر

مراکز خرید اصلی محله دریاچه کجاست؟

محله دریاچه فاقد مرکز خرید اصلی مثل تره بار محلی است و ساکنین برای تهیه نیازهای روزانه خود می‌توانید از به نزدیک ترین تره بار محله که یکی در شهرک شهید باقری واقع شده است و دیگری در انتهای بلوار امیرکبیر شهرک گلستان قرار دارد مراجعه کنند، اما برای خرید مایحتاج های روزانه سوپر مارکت های محلی در این محله وجود دارد. همچنین ساکنین این محله برای خرید مایحتاج هایی از قبیل میوه، پروتئین، سوپرمارکت، داروخانه و… به برج‌های پارسیا و یا هایپرمارکت موجود در مرکز خرید باملند مراجعه می کنید.

دریاچه چیتگر

محله دریاچه چند مرکز مهم دولتی دارد؟

محله دریاچه تهران فاقد مراکز مهم دولتی از جمله بانک، مخابرات، اداره برق و پاسگاه و ادارات مهم دولتی است که سکنه این محله برای انجام امور مربوطه به شهرک های اطراف به خصوص همسایه شرقی شهرک راه آهن مراجعه می کنند.

دریاچه چیتگر

معرفی تکایا، مساجد و حسینیه های شاخص محله دریاچه

نزدیک ترین مرکز مذهبی به دریاچه، مسجد علی‌بن ابی طالب است که در ضلع شمالی دریاچه واقع شده است و تمامی امور مذهبی از قبیل برگزاری اعیاد، مراسم عزاداری، برپایی نمازهای یومیه در این مسجد انجام می‌شود، همچنین این مسجد دارای پایگاه بسیج محلی نیز می‌باشد.

محله دریاچه چیتگر

در این محله چند مرکز درمانی معتبر وجود دارد؟

اگر به خواهیم به یکی از مراکز معتبر درمانی در این محله اشاره کنیم باید به درمانگاه پارسیا اشاره کنیم، این درمانگاه جزء مراکز درمانی این منطقه است که در مجاورت آن داروخانه هم واقع شده است. همچنین ساکنین این محله برای استفاده از امکانات بیمارستانی و خدمات وسیع‌تر می‌توانند به بیمارستان تریتا واقع در اتوبان همت بعد از شهرک نمونه مراجعه کنند.

دریاچه چیتگر

اماکن تفریحی و ورزشی محله دریاچه کجاست؟

امکانات تفریحی این محله یکی از مهمترین عواملی است که توجه خانواده های بسیاری را به خود جلب کرده است. از جمله اماکن تفریحی شاخص  این محله می توان به مجتمع ورزشی پردیسان نور، بوستان جنگلی چیتگر، دریاچه شهدای خلیج فارس اشاره کرد که تفریحات آبی از قبیل قایق سواری و ماهیگیری در کنار تفریحات غیرآبی از قبیل شهربازی و پارک سافاری، سینما 6 بعدی و بسیاری تفریحات دیگر مثل دوچرخه سواری در آن بسیار محبوب است. همچنین به تازگی در ظلع شرقی دریاچه مرکز تجاری بام لند افتتاح شده است که در آن رستوران‌های به نام تهران و فروشگاه‌ های برند بسیاری به چشم می‌خورد که امروزه به یکی از مهمترین قطب های گردشگری غرب تهران تبدیل شده است.

ممکن است در این محله و یا محله های اطراف آن خانه و آپارتمان هایی برای رهن و اجاره یا خرید و فروش وجود داشته باشد، که برای مشاهده فایل های این محله و محله های اطرافش می توانید به صفحه خرید ملک در دریاچه  و رهن و اجاره آپارتمان در منطقه 22 در وبسایت ihome مراجعه فرمایید.

گالری تصاویر محله دریاچه تهران

حالا شما به ما بگویید…

اگر شما هم ساکن این محله هستید و یا اطلاعات و تصاویر کامل تری در رابطه با این محله دارید، برای غنی تر شدن هر چه بیشتر گزارش این محله آن را با ما در میان بگذارید. بیش از بیش منتظر نظرات و پیشنهادات توسعه دهنده ی شما برای تورهای محله گردی ihome هستم.

برای دیدن گزارش های بیشتر تورهای محله گردی و آشنایی با بهترین محله های تهران برای سکونت ، چشم از کانال تلگرام آی هوم برندارید!

نویسنده و گزارشگر: ساناز سردارنیا | عکاس: علی مهری | تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *