مجتمع تجاری اداری طاها، معماری مدرن در دل اصفهان!

تاریخ بروزرسانی : ۱۴ اسفند ۱۳۹۶

مجتمع تجاری اداری طاها به سرپرستی  علی مؤذنی و غزل اسدی از دفتر معماری ماکان پایدار در اصفهان و با مساحتی معادل 2500 مترمربع ساخته شده است، که در این مطلب به بررسی جزییات مختلف فضای آن می پردازیم. 

 معماری: در این مطلب از ihome ، به بررسی اجمالی ساختمان تجاری – اداری طاها ، به طراحی شرکت مکان پایدار نقش جهان، با مساحت 2500 مترمربع ، واقع در اصفهان پرداختیم تا شما را به بخش های مختلف آن و روند طراحی هایشان بیشتر آشنا کنیم، پس با ما همراه باشید.

مجتمع تجاری اداری طاها

مشخصات عمومی طراحی مجتمع اداری طاها

  • نام پروژه: ساختمان اداری تجاری طاها
  • موقعیت : خیابان رودکی، اصفهان، ایران
  • معماران مسئول :  علی مؤذنی ، غزل اسدی
  • دفتر معماری: ماکان پایدار
  • کارفرما: عباسعلی ربیعی ، بهنام جعفرپیشه
  • مساحت: 2500 مترمربع
  • سال ساخت: 2017
  • عکاس : حمیدرضا بانی

مجتمع تجاری اداری طاها

موقعیت سایت و بستر ساختمان اداری طاها

این ساختمان ده طبقه در زمینی با مساحت 350 مترمربع در ابعاد 13*27 متر، در اصفهان طراحی و اجرا شده است . چهار طبقه زیرزمین این بنا به پارکینگ اختصاص یافته و دو واحد تجاری در طبقه همکف و 20 واحد اداری در پنج طبقه ی باقی مانده آن ، شکل گرفته است.

مجتمع تجاری اداری طاها

ایده های طراحی ساختمان اداری طاها

اصفهان یکی از قدیمی ترین شهرهای جهان، با قدمت 3300 سال است. بر همین مبنا دارای مظاهر تاریخی و مذهبی ارزشمندی است. علاوه بر آن، قرارگیری پروژه ی مذکور در نزدیکی مرقد امام زاده حسن ، تیم طراحی را بر آن داشت تا از موتیف ها و ارزش های معماری قدیم ایران بهره برند.

مجتمع تجاری اداری طاها

انتخاب متریال بومی و رنگ های مناسب با زمینه ی تاریخی – سنتی اصفهان توجه تیم طراحی را به خود معطوف نمود. با توجه به قرارگیری خیابان 24 متری در شمال ساختمان ، نمای ساختمان در دو بعد پیاده (مقیاس انسانی) و سواره (مقیاس شهری) طراحی شد. این بدان معنا است که در دو طبقه ی اول ، نمای ساختمان متفاوت از سایر طبقات ، طراحی و اجرا شده است.

مجتمع تجاری اداری طاها

چالش های طراحی ساختمان اداری طاها

از جمله چالش های پیش روی طراحان، توجه به نیازهای کارفرما و رعایت استانداردهای معماری و شهرسازی در شهر اصفهان بود . هم چنین ایجاد بازشوهای مناسب جهت روشنایی و دید مطلوب به ساختمان های مجاور و کوچه های اطراف آن ، از دیگر نکات حائز اهمیت در حین طراحی و اجرای این پروژه می نمود.

پلان مجتمع تجاری اداری

مقطع مجتمع تجاری اداری

بررسی پلان و مقطع مجتمع اداری طاها

اگر شما هم از طراحی ساختمان اداری طاها لذت بردید و دوست دارید با جزییات بخش های دیگر آن آشنا شوید می توانید با بررسی پلان و مقطع آن به سادگی با جزییات بیشتر این خانه مدرن و شگفت انگیز آشنا شوید.

گالری تصاویر ساختمان اداری طاها

اگر دوست دارید با طراحی های برجسته ی ایرانی بیشتر آشنا شوید، کانال تلگرام آی هوم را از دست ندهید!

منبع: Archdaily | مترجم: مهزاد پوررکنی | تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *