مبل کوچک و کم جا ، بهترین مبلمان برای پذیرایی های نقلی!

تاریخ بروزرسانی : ۱۱ فروردین ۱۳۹۸

مبل کوچک و کم جا امروزه برای اکثر آپارتمان نشینان بسیار مهم و حیاتی است، چرا که بخش اعظمی از زیبایی فضایی منزل و صمیمت پذیرایی را تامین می کند، بنابراین در انتخاب مبل برای فضای پذیرایی باید دقت بالایی داشته باشید.

پرسش و پاسخ: خانه های نقلی و دنج و جمع و جور! این نوع خانه برای بسیاری از شهرنشینان ملموس است و کاملا درک می کنند خانه نقلی چه معنایی دارد. از دور که به این نوع  خانه ها نگاه کنید فضایی صمیمی و گرم در ذهن تجسم می شود ولی جدا از این گرما و دنج بودن، نبود فضای کافی برای قرار دادن وسایل و یا حتی خریدن وسایل نو و جدید، نکته ای است که تنها افرادی که با آن درگیر هستند، متوجه اش می شوند. خرید مبلمان برای خانه کوچک هم مشکلی است که حتی به دغدغه فکری تبدیل می شود. ولی ihome.ir این مشکل را حل می کند و 9 مبل کوچک و کم جا مناسب برای پذیرایی کوچک را معرفی می کند:

مبل کوچک و کم جا

مبلمان ال

یکی از بهترین نوع مبل برای پذیرایی و نشیمن کوچک، مبل ال است. این مبل کم جا که شکل تعریف شده و خاصی دارد کاملا در فضای کوچک پذیرایی چفت می شود. قرار دادن این مبل در خانه، یک سمت را کاملا باز می گذارد که باعث می شود فضا بسته و تنگ نشود. نکته ای که برای خرید مبل ال حائز اهمیت است، جهت ال است؛ یعنی چه؟ مبلمان ال را نمی توانید به هر سمتی که بخواهید در فضا قرار دهید. پس مهم است که نوعی از مبل را تهیه کنید که زاویه شکسته آن با دیواری که می خواهید مبل را به آن بچسبانید همسو باشد. اگر قصد خرید این مبل را دارید به مطلب خرید مبل ال، این نکات را هر کسی به شما نمی گوید! حتما مراجعه کنید.

مبل کوچک و کم جا

مبل نیم ست

چه لزومی دارد که حتما یک دست مبلمان هفت نفره و کامل داشته باشید؟ خب وقتی که فضا محدود است، مجبور که نیستید هم په چیز را فدای هم کنید. پس بهتر است برای پذیرایی کوچک خانه تان مبل نیم ست ظریف تهیه کنید. مبل نیم ست معمولا چهار نفره است و از یک مبل دو نفره و دو مبل یک نفره تشکیل شده است. اگر بخواهید مبل نیم ست بخرید، کمی راحت تر می توانید به سراغ انتخاب ظاهر مبل بروید و ضرورتی وجود ندارد که حتما از مدل های جمع و جور و کوچک استفاده کنید.

مبل کوچک و کم جا

کاناپه راحتی

ما نمی دانیم ابعاد دقیق فضای پذیرایی شما چقدر است. ولی اگر فکر می کنید که حتی مبل نیم ست هم فضای زیادی اشغال می کند و در خانه تان جا نمی شود، پیشنهاد ما کاناپه راحتی است. این کاناپه راحتی در اصل همان مبل سه نفره است که به صورت تکی فروخته می شود. خصوصا اگر فضای موجود شما کشیده و طویل است، این نوع از مبلمان بهترین گزینه است. کاناپه راحتی برای ما محدودیتی از نظر انتخاب رنگ ندارد و حتی مدل هایی با رنگ های متفاوت و پارچه های زیبا، فضایی سر زنده و شاداب خلق می کند.

مبل کوچک و کم جا

مبلمان استیل کوچک

برای اینکه کمی فضای پذیرایی رسمی تری داشته باشید، خرید مبل کلاسیک هم محدودیتی ندارد. معمولا مبلمان استیل و کلاسیک در ذهن به شکل انواعی تجسم می شود که پشتی های بزرگ و منبت کاری شده چوبی دارند و فضای بسیار زیادی هم برای نشان داده شدن نیاز دارند؛ ولی اینطور نیست. آنقدر تنوع ساخت مبلمان بالاست که برای مبل استیل هم مدل مبل کوچک و کمجا ساخته می شود. این نوع از مبل کلاسیک تزیینات خاصی ندارد و حتی بسیار کوچکتر از مبلمان مدرن هم طراحی شده اند. تنها مشکل می توانید مبل سه نفره باشد که در صورت کمبود فضای موجود، آن را هم می توانید حذف کنید و در اصل نیم ست کلاسیک تهیه کنید.

مبلمان راحتی مدرن

مدرنیته به معنای سادگی و یک رنگی است! مبلمان مدرن هم به صورت ساده طراحی شده اند. این مبلمان شسته و رفته وظیفه ای که باید را انجام می دهند و فضای بیشتری هم در خانه تان اشغال نمی کنند. معمولا بدنه پارچه ای یا با پایه های چوبی ساده ای دارد و با هر نوع از وسایل دیگر به راحتی ست می شوند. برای اینکه شلوغی و هرج و مرح در فضای پذیرایی کوچکتان را به حداقل برسانید، مدل های تک رنگ و با پارچه های ساده بدون طرح و نقش را انتخاب کنید.

در ihome بیشتر بخوانید: به روزترین جدول قیمت مبلمان از کلاسیک تا راحتی!

مبل کوچک و کم جا

مبلمان بزرگ و جاگیر

منظور ما از این مبلمان، دقیقا مبل مدرن و راحتی تپلی است که در نگاه اول ظریف و کوچک هم به نظر نمی رسند. اگر این مدل از مبل را خیلی دوست دارید و یا آنها را از خانه قبلی تان به همراه دارید، چاره ای برایتان داریم. برای حفظ این مبلمان باید آنها را دوستانه تر و با فاصله کمتری از هم بچینید. نزدیکی تکه های مختلف این مبلمان فضای کمتری اشغال می کند. البته اگر فک می کنید فشردگی بیش از حد آنها، فضایی برای رفت و آمد باقی نخواهد گذاشت، می توانید آن را به صورت نیم ست نگه داشته و تکه باقی مانده را فروخته یا در فضایی دیگر استفاده کنید.

مبل کوچک و کم جا

مبلمان بدون فاصله از دیوار

حتما در قوانین چیدمان مبل در خانه شنیده اید که باید مبلمان از دیوار فاصله داشته باشند. درست است برای زیبایی بیشتر و نمود مبلمان و البته برای گردش انرژی، بهتر است مبلمان با دیوار فاصله داشته باشد ولی زمانی که فضای کافی برای این منظور وجود ندارد، چاره چیست؟ پس بدون نگرانی از تخطی قوانین، مبلمان را به دیوار بچسبانید. بهتر است که بدنه مبلمان از جنس پارچه باشد تا ساییدگی و حرکت احتمالی آنها، به دیوار آسیب نزند.

مبل کوچک و کم جا

میز جلومبلی شیشه ای

بعد از خرید مبل کوچک و کم جا برای پذیرایی تان، چنانچه فکر می کنید هنوز فضا به نظر کوچک و فشرده می رسد، میز جلو مبلی شیشه ای بخرید. به دلیل اینکه خاصیت شیشه، نشان دادن هر آن چیزی است که در پشتش قرار دارد، به عنوان سدی در برابر مبلمان نخواهد بود و از دور فضای پذیرایی را کوچک و دلگیر نشان نمی دهد.

مبل کوچک و کم جا

پاف

پاف ها را می شناسید؟ این مبل راحتی کم حجم که فضای کمی هم اشغال می کنند، می توانند به عنوان فضای جدیدی برای نشیتن تعریف شوند. یکی از مزیت های پاف این است که به راحتی جابه جا شده و فضای کمی اشغال می کنند. پس اگر نگران کمبود جای نشستن در زمان مهمانی ها هستید، چند پاف کوچک علاوه بر اینکه خانه تان را متفاوت و خودمانی تر جلوه می دهد، فضای کمی گرفته و می توانید در زمان خلوتی خانه، همه شان را یک گوشه جمع کنید. حتی از این پاف ها به عنوان میز عسلی هم می توان استفاده کرد.

*در مطالب بعدی شما را با پاسخ سوالات بیشتری از کاربران ihome آشنا می کنیم، شاید این سوالات دغدغه ی شما عزیزان هم باشد بس برای اطلاع از پاسخ آن ها چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

نوشته شده در تحریریه وبسایت ihome.ir

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *