مبلمان سفید، از این رنگ جذاب هرگز نترسید!

تاریخ بروزرسانی : ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷

مبلمان سفید یکی از مناسب ترین گزینه ها برای سبک های مختلف دکوراسیونی است که هرگز از مد نمی افتند اما معمولا به دلیل کثیف شدن هرگز انتخاب نمی شوند ، اما در این مطلب شما را با 6 روش دلیل استفاده ی ساده تر از مبلمان سفید در دکوراسیون منزل آشنا می کنیم.

دکوراسیون داخلی: یکی از مواردی که اغلب والدین در مورد آن اتفاق نظر دارند این است: “مبلمان سفید؛ به هیچ وجه!” می توانید ترس ریختن یک لیوان آبمیوه روی این مبلمان را تصور کنید؟ باید بدانید که این قوانین شکسته شده اند و طراحان رنگ سفید را برای کاناپه و مبلمان انتخاب می کنند. بر اساس مطالعات بر روی یک شرکت طراحی و دکوراسیون، ایده های جدیدی از 20 طراح که باید طراحی و چیدمان یک اتاق را در 6 هفته انجام می دادند، ارائه شده است. به همین دلیل تصمیم گرفتیم 6 دلیل استفاده از رنگ روشن برای کاناپه و مبلمان را در این مطلب ihome برای شما بازگو کنیم.

مبلمان سفید با پارچه های ضد لک

مبلمان سفید با پارچه های ضد لک

یک خانم خانه دار می گوید:”من همیشه ظاهر مبلمان سفید را دوست داشتم، ولی هرگر جرات نکردم با یکی از آنها زندگی کنم. من به دلیل اینکه مادر دو پسر بچه هستم، منطق و عقل را به زیبایی ترجیح می دهم.” امروزه پارچه هایی تولید شده اند که ضدآب و ضد لک هستند و این مشکل کثیف شدن مبلمان را حل می کنند.

مبلمان سفید همواره روی مد 

مبلمان سفید همواره روی مد

آخرین باری که شنیده اید رنگ سفید قدیمی شده و از مد افتاده است را به خاطر دارید؟ در این تصویر می بینید که برای مبلمان سفید، از کوسن های سفید با طرح های سیاه رنگ استفاده شده است. قطعا برای دکوراسیون منزل ما، انواعی از کوسن وجود دارد که می توانید آنها را برای سال ها داشته باشید و نگران قدیمی شدن آنها نباشید. کافی است به سبک دکوراسیون خانه خود دقت کنید. رنگ سیاه و سفید هرگز از مد نمی افتد.

مبلمان سفید

انتخاب کاور مبلی قابل شستشو برای مبلمان سفید

مادر خانه دار دیگری گه اتفاقا در خانه از حیوان خانگی هم نگهداری می کند از کاورهای قابل شستشو پارچه ای به عنوان پارچه رومبلی استفاده کرده است و با این کار دیگر نگران لکه یا ریختن مواد غذایی روی مبلمان سفید خود نخواهد بود. او همچنین گفته است قصد دارد تا از محافظ پارچه هم استفاده کند تا خیالش راحت راحت باشد!

تغییر دکوراسیون با مبلمان سفید

تغییر دکوراسیون راحت با مبلمان قابل شستشو

جانا بک، یک طراح حرفه ای می گوید: من اغلب از رنگ های خنثی برای مشتریان و حتی برای خودش استفاده می کردم به دلیل اینکه تطبیق پذیری و هماهنگی برای این رنگ ها راحت تر صورت می گیرد. هر زمان که بخواهید برای تغییر دکوراسیون می توانید کوسن روی مبل را تغییر داده و رنگ دیگری را اضافه کنید تا ظاهری کاملا متفاوت به دکوراسیون خانه خود ببخشید. اگر نگران لکه های کثیفی روی مبلمان هستید می توانید از پارچه سانبرلا Sunbrella  استفاده کنید که برای فضای داخلی و خارجی کاربرد داشته و لکه به راحتی از روی آن پاک می شود.

مبلمان سفید

ست کردن مبلمان سفید با پالت های رنگی مختلف

درست است که رنگ طوسی برای نشان ندادن لکه های کثیفی بهترین انتخاب است، ولی همه طراحان برای ترکیب رنگی دکوراسیون منزل موافق این نکته نیستند. به نظر کاساندرا لاوال یکی دیگر از طراحان داخلی، رنگ خاکستری در دکوراسیون، پالت رنگی فضا را محدود می کند. او معتقد است کلید استفاده از رنگ سفید این است که مانند آنچه در تصویر می بینید، مبلمان دارای بافت پارچه خوبی باشد.

مبلمان سفید منزل

آرامش بیشتر با مبلمان سفید

آخرین دلیل استفاده از رنگ سفید را هم یکی دیگر طراحان داخلی مطرح می کند: “من تر و تازگی رنگ سفید را در این فضای روشن و آفتابی دوست دارم و قصد داشتم در دکوراسیون این فضا حس تعطیلات به افراد دست بدهد.” مبلمان سفید و حصیری با رنگ های ملایم آبی مانند دریا، حس آرامش را القا می کند. برای این مبلمان سفید هم از پارچه سانبرلا استفاده شده که لکه ها به راحتی از روی آن پاک می شوند.

 برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

نوشته شده در تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *