لکه گیری موکت، با این ترفند به آسانی هر لکه ای را از بین ببرید!

نویسنده : ihome.ir | تاریخ انتشار : ۱۴ دی ۱۳۹۶

لکه گیری موکت یکی از مواردی است که اغلب نمیدانیم چطور آن را به درستی انجام دهیم و به طور نا آگاهانه مقدار بسياري پول صرف اين كار مي كنيم، اما در این مطلب شما را با کم هزینه ترین ترفند برای از بین بردن انواع لکه های فرش و موکت آشنا خواهیم کرد.

نکات خانه داری: هميشه براي اكثر ما ديدن يك لكه بر روي موكت خانه مان وحشتناك و بدون راه حل است. اغلب ما نمي دانيم كه بايد با اين لكه چه كنيم و به طور نا آگاهانه مقدار بسياري پول صرف اين كار مي كنيم؛ اما لازم است در اين مطلب در اين مورد بيشتر با يكديگر صحبت كنيم. قطعا راه حل هاي آسانتري هست تا ديگر لازم نباشد هزينه هاي بسياري را صرف نماييم. با هم در این مطلب از ihome خواهيم ديد كه فوم شيو مي تواند بهترين راه حل باشد!!

لکه گیری موکت

مواد مورد نياز شما براي لکه گیری موكت:

  • دستمال مرطوب
  • فوم اصلاح(كرمي)
  • پارچه

لکه گیری موکت

لکه گیری موکت

در اين مرحله بايد در ايتدا با كمك دستمال مرطوب خود،‌ لكه را از روي موكت پاك نماييد. نكته اي كه در اين مرحله بايد مدنظر داشته باشيد اين است كه نبايد دستمال را بر روي لكه بماليد و اينور آنور كنيد. فقط آن را گذاشته و برداريد تا كمي از لكه را به خود جذب كند.

لکه گیری موکت

در اين مرحله همانطور كه در تصوير مشاهده مي كنيد مي توانيد با كمك فوم اصلاح، آن را دقيقا بر روي لكه بريزيد.

لکه گیری موکت

حالا همانطور كه تصوير گوياي آن است با كمك انگشتانتان اين فوم را بر روي لكه بماليد تا تميز شود. سعي كنيد انگشتان خود را در تمام جهات حركت دهيد تا لا به لاي بافت فرش نيز تميز شود.

لکه گیری موکت

با كمك يك پارچه ي تميز حالا مي توانيد فومي را كه روي موكت و فرش ريخته بوديد را به طور كامل پاك نماييد.

لکه گیری موکت

اگر بعد از تميز شدن فوم از روي موكت هنوز ديديد كه مقداري از آن باقي مانده است كافي است يك بار ديگر مرحله دوم و سوم را انجام داده و پس از آن،‌ لكه را به طور كامل از سطح موكت با كمك پارچه اي تميز پاك كنيد.

در مطالب بعدی شما را با نکات بیشتر خانه داری آشنا می کنیم، پس برای اطلاع از به روزترین ایده ها و نکات خانه داری چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع: ehow | ترجمه شده در تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *