قیمت چرخ خیاطی ،ژانومه یا کاچیران کدام بهتر است؟!

تاریخ بروزرسانی : ۷ مرداد ۱۳۹۸

راهنمای خرید: چرخ خیاطی وسیله ای است که معمولا مصرف کنندگان مخصوص به خودش را داشته و برای طرفدارانش همیشه محبوب و مورد استفاده بوده است. در رابطه با این وسیله نیز قاعدتا باید اطلاعاتی داشت تا در زمان خرید بتوان به نحو احسن دست بر انتخابی گذاشت که درست و کاربردی بوده و بر اساس بودجه و نیاز هر فرد گزینه ها و آپشن هایی را برایش به ارمغان آورد. در این مطلب از ihome.ir تصمیم داریم به راهنمای خرید و قیمت چرخ خیاطی ژانومه و نمونه های مشابه آن بپردازیم و آن را از منظر های متفاوت با چشم یک خریدار بررسی کنیم.

قیمت چرخ خیاطی

معرفی انواع چرخ خیاطی

به طور کلی می توان چرخ خیاطی را در دو دسته تقسیم بندی کرد: چرخ خیاطی صنعتی و چرخ خیاطی خانگی.

چرخ خیاطی صنعتی

این نوع چرخه خیاطی ها در کارخانه ها مورد استفاده قرار می گیرند. بعضی از چرخ خیاطی های صنعتی برای دوخت دکمه سردست های مردانه طراحی شده اند و بعضی دیگرشان هم برای دوخت کمرهای شلوار جین مورد استفاده قرار می گیرند. نکته ای که در رابطه با این چرخ خیاطی ها وجود دارد آن است که چرخ خیاطی های صنعتی برای استفاده های طولانی مدت و دوخت های حرفه ای ساخته شده اند. در رابطه با ساختار چرخ خیاطی صنعتی باید گفت که آنها از قطعات و موتورهای پدرقدرتی ساخته شده اند که دوام بسیاری دارد.

قیمت چرخ خیاطی

ویژگی های چرخ خیاطی های صنعتی

 • ابعاد چرخ خیاطی صنعتی از نمونه های خانگی آنها بیشتر است و در کمترین زمان، بهترین نتیجه را به افراد خواهد داد. باید گفت که موتور این نوع چرخ خیاطی ها بر روی هر چرخ صنعتی قرار می گیرد. این موتورها سردوز و راسته دوز بوده و ماسوره و پایه ها هم در هر مارکی قابل تعویض است.
 • موتورهای صنعتی را می توان به دسته های مختلفی تقسیم کرد. یکی از این موتورها موتورکلاچ است که در واقع همان موتورهای قدیمی هستند که در زمانی هم که مورد استفاده نیستند باز هم در حال چرخشند. این نوع موتورها در زیر میز قرار می گیرند.
 • نوع دیگر این موتورها سروموتور است که مصرف برق کمی داشته در هر زمانی هم که مورد استفاده نیستند صدایی هم ندارند. این نوع موتور در داخل بدنه قرار می گیرند.
 • چرخ خیاطی های صنعتی از نظر طراحی بازو هم به انواع مختلفی تثسیم می شوند: بازو مسطح، بازو بلند، مدل بدون بازو و البته بازو سیلندری.

قیمت چرخ خیاطی

چرخ خیاطی خانگی

همانور که از نامشان پیداست این نوع چرخ خیاطی ها مناسب برای مصارف خانگی و خانم های خانه دار ست. چرخ خیاطی خانگی برای پارچه های مختلفی قابل استفاده بوده و از پس هر دوختی بر می آیند، البته در دوخت های سنگین بهتر است که بی خیال این چرخ خیاطی ها شوید. چرخ دنده های این نوع چرخ خیاطی ها معمولا از جنس پلاستیک و یا نایلون بوده و سرعتشان هم خیلی زیاد نیست؛ بنابراین می توان گفت که برای کسانی که به آرامی کار می کنند به خوبی مورد استفاده قرار خواهند گرفت. چرخ خیاطی های خانگی هم بر اساس کارایی و امکاناتشان به دسته های مختلفی تقسیم می شوند: چرخ خیاطی دستی، چرخ خیای برقی، چرخ خیاطی کامپیوتری و چرخ خیاطی سردوز.

قیمت چرخ خیاطی

ویژگی های چرخ خیاطی های خانگی

 • در چرخ خیاطی های دستی نیازی به برق نیست. این نوع چرخ خیاطی ها به دلیل دوامی که دارند طرفداران زیادی دارند. فرد در هنگام استفاده از این دستگاه فعالیت بدنی زیادی داشته و با استفاده از پدال و پا می تواند چرخ خیاطی را به حرکت در آورد.
 • چرخ خیاطی های الکترونیکی فقط یک موتور دارند و این موتور هم باعث می شود که برق به سوزن انتقال یابد و البته پدال ها هم به صورت برقی کار کنند. در این چرخ خیاطی ها سرعت چرخ بر اساس هر میزان فشاری است که بر روی پدال ها وارد می شود.

قیمت چرخ خیاطی

 • چرخ خیاطی های کامپیوتری برای استفاده های تخصصی مناسب هیتند و با صفحه نمایش ال ای دی و یا ال سی دی و البته صفحه های لمسی هستند. در این نوع چرخ خیاطی ها می توان تعداد اندکی از دوخت های قبلی را ثبت کرد و به صورت خودکار ادامه آن را فعال کرد.
 • چرخ خیاطی های سردور برای دوخت لبه پارچه ها و حاشیه دوزی ها مورد استفاده قرار می گیرندو سیستم برش آنها هم باعث می شود که در این کار موفق باشند. باید گفت که کارایی این نوع چرخ خیاطی ها از سایر آنها کمتر است، پس نباید چرخ خیاطی سردوز را جایگزین سایر چرخ خیاطی ها کرد و فقط می توان آنها را در کنار چرخ خیاطی های دیگر برای تزئینات لباس و سردوزی به کار برد.

نکات و راهنمای خرید چرخ خیاطی

قبل از خرید چرخ خیاطی باید نکاتی را در نظر داشت در ادامه به معرفی تک تک آن ها می پردازیم :

 1.  باید ابتدا دقت کنید که چرخ ماکو گرد باشد و اصلا به سراغ چرخ های ماکو دراز نروید چراکه این نوع چرخ ها ارتعاش خیلی زیادی دارند!
 2. چرخ خیاطی های مدرنی که وارد بازار شده اند می توانند پارچه ها را هم به طرف جلو و هم به طرف عقب بدوزند. بهتر است به سراغ چرخ خیاطی هایی بروید که دستگاه مخصوصی داشته باشد که فشار نح را بر اساس شماره هایی که روی دستگاه آمده کم و زیاد کند.
 3. سعی کنید به ضمانت چرخ خیاطی نیز دقت داشته باشید و برای خرید آن به سراغ نمایندگی های مجاز بروید تا در صورت بروز هرگونه مشکل و مسئله ای آسوده خاطر باشید.
 4. استحکام چرخ خیاطی مسئله ای است که نباید آن را نادیده گرفت؛ بنابراین باید این را دقت کنید که در چرخ خیاطی شما کشوها باید به آسانی جلو و عقب رفته و نلغزند! علاوه بر این بهتر است که دریچه ها کاملا جفت بوده و جعبه چرخ خیاطی هم محکم باشد.
 5. امروزه دوخت های بسیار متنوعی جزء ویژگی های چرخ خیاطی ها قرار گرفته اند که آنها را می توان با چرخ خیاطی ها و با تنظیم بادامک ها و صفحه های مخصوصی که اهرم ها را به شکل اتومات حرکت می دهند انجام داد. بادامک ها و این صفحات می توانند طرح های پیچیده ای مثل دالبر، اشکال درختی، جاشیه دندانی و… را هم به خوبی بدوزند.

قیمت چرخ خیاطی

معرفی برندهای مطرح چرخ خیاطی

برخی از برندهای معروف و مطرحی که به تولید چرخ خیاطی می پردازند عبارتند از: کاچیران، برادر، ژانومه، ژانوتک، مستک و برلیانت، سینگر و…
در این میان چرخ خیاطی ژانومه در صدر محبوبیت میان چرخ های خانگی و صنعتی قرار دارد که عمدتا به صورت مونتاژ و یا استوک در بازار ایران به فروش می رسند.

قیمت چرخ خیاطی

معرفی بورس خرید انواع چرخ خیاطی

اگر تصمیم داشته باشید که برای خرید چرخ خیاطی و بدست آوردن قیمت چرخ خیاطی ژانومه و نمونه های مشابه آن به بورس آن سر بزنید می توانیم به شما خیابان خیام در شهر تهران را پیشنهاد دهیم.

قیمت چرخ خیاطی

جدول قیمت انواع چرخ خیاطی

مسلما نه تنها در هنگام خرید چرخ خیاطی بلکه برای هر وسیله دیگری که قصد خرید و تهیه آن را دارید باید گفت که بر اساس ضرب المثل معروف، هرچقدر پول دهی همانقدر هم آش می خوری!

بنابراین بر اساس انتظاری که از یک چرخ خیاطی دارید و یا میزان استفاده تان از آن می توانید قیمت چرخ خیاطی را تعیین کرده و گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید. در این قسمت برایتان جدول قیمتی داریم که می تواند به شما کمک کند:

انواع چرخ خیاطی
نوع محصول برند مدل | کد محصول نوع دوخت  قيمت  (تومان)
پدالی
فاقد نمایشگر
 ژانومه 7200 ساده-زیگزاگ-گلدوزی-تیکه دوزی-پارچه های ضخیم و نازک-زیپ-دکمه و جا دکمه 1.800.000
 7100 گلدوزی- تیکه دوزی- زیگزاگ- پس دوزی-ژرسه دوزی-زیپ دوزی- دکمه و جادکمه- دور آستین و دمپای شلوار 1.800.000
2030 گلدوزی-ساده- تیکه دوزی- زیگزاگ- پس دوزی-زیپ-پارچه های ضخیم و نازک- دکمه و جادکمه 1.800.000
 برادر JA1400 ساده- زیگزاگ- پارچه های ضخیم و نازک- زیپ- ژتون دوزی- دکمه و جادکمه 1.580.000
JV1400 ساده- زیگزاگ- پارچه های ضخیم و نازک- زیپ- ژتون دوزی- دکمه و جادکمه 1.5800.000

برای خرید هر محصول کافی است روی کد هر محصول کلیک کرده به سادگی به صفحه خرید اینترنتی این محصولات متصل شوید.

در مطالب بعدی شما را با قیمت روز سایر لوازم و وسایل منزل آشنا خواهیم کرد، پس برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

نوشته شده در تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *