قيمت سنگ و سراميك، به روز ترين جدول قيمت اينجاست!

تاریخ بروزرسانی : ۱۸ بهمن ۱۳۹۷

قیمت سنگ و سرامیک یکی از مواردی است که در زمان ساختمان سازی و یا بازسازی داخلی منزل همواره حائز اهمیت است. در سال‌های اخیر موكت جاي خود را به كف پوش هاي ديگري مانند پاركت، لمينيت، سراميك و سنگ داده و تنوع زیادی در این عرصه به وجود آمده است.

راهنماي خريد: در چند سال اخير كف بيشتر خانه ها موزاييك بود و با موكت كل كف خانه پوشيده مي شد اما با گذر زمان و تنوع اجناس در بازار تغييرات بسيار زيادي در اين عرصه به وجود آمد. موكت جاي خود را به كف پوش هاي ديگري مانند پاركت، لمينيت، سراميك و سنگ داد. در اين مطلب از ihome مي خواهيم به بررسي قیمت سراميک و سنگ بپردازيم. همراه ما باشيد.

قيمت سنگ و سراميك

انواع سنگ و سرامیک 

در مطالب قبل به بررسي كف پوش هايي مثل پاركت، لمينيت و PVC پرداختيم و در اين مطلب قصد داريم در مورد سراميک و سنگ و همچنين از مزايا و معايب آن صحبت كنيم. کف پوش سنگ و سرامیک نسبت به کف پوش چوبی سخت تر است و این سختی جزیی از ماهیت آن ها است. همين نكته باعث تامل در انتخاب نوع كف پوش مي شود. همچنين از سنگ و سراميك مي توان در تمامي فضا هاي منزل و همين طور در محل هاي اداري و تجاري نيز استفاده كرد.

قيمت سنگ و سراميك

سراميک

سراميک از خاك رس تهيه مي شود و اجزاي تشكيل دهنده اصلي آن ها مواد غير آلي و غير فلزي است كه در دماي بالا شكل اوليه خود را حفظ مي كند و بسيار مقاوم است. به كاشي كه لعاب روي آن بيايد اصطلاحا سراميك گفته مي شود. سرامیک طرح سنگ امروزه جایگزین مناسبی برای کفپوش های طبیعی شده است، توجه داشته باشید که به طور کلی قیمت سرامیک کف پذیرایی از سایر سنگ ها کمتر است و می تواند گزینه ی مقرون به صرفه ای برای شما باشد. در ادامه به قیمت سرامیک را برای شما آورده ایم.

قيمت سنگ و سراميك

مزایا و معایب سرامیک 

مزایا: مقاوم در برابر نور خورشيد (دوام رنگ)، مقاوم در برابر آب، قابليت اجرا در سطوح مختلف را دارد، تنوع در توليد رنگ، مقاوم در برابر ضربه و خش، عدم جذب آلودگي و تميز شدن آسان آن، ضد حريق بودن آن و همچنين مقاوم در برابر مواد شيميايي است.

معایب: شكننده بودن و پرت شدن آن در هنگام نصب، قابل درجه بندي 2،1 و 3 هستند كه براي همه قابل تشخيص نيست، درز هاي سراميك قابل تميز كردن نيست و بعد از مدتي آب از اين درزها نفوذ مي كند. به همين دليل بايد زير آن عايق شود.

قيمت سنگ و سراميك

سنگ

از توليدات سنگ طبيعي به عنوان سنگ كف استفاده مي شود و در طرح ها و رنگ هاي متنوع در بازار موجود است. مي توانيم براي استفاده سنگ در كف به سنگ هايي مانند لوح، تراورتن، مرمر و گرانيت اشاره كنيم که در ادامه مطلب به بررسی مزایا و معایب هر کدام به تفکیک پرداخته ایم.

سنگ لوح

شايد بيشترين سنگي باشد كه با آن در ساختمان مواجه مي شويد و به راحتي مي توان آن را به تايل تبديل كرد.

مزایا و معایب سنگ لوح

از مزایای سنگ لوح می توان به تيرگي و انعطاف پذيري آن اشاره کرد و از معایب می توان نياز به مهارت بالا برای نصب و همچنین هزینه های بالای نصب آن را نام برد.

قيمت سنگ و سراميك

سنگ تراورتن

از سنگ هاي محبوب در ساختمان سازي است كه بسيار طرفدار دارد اما به نسبت ديگر سنگ ها شكننده است و فشار را تحمل نمي كند.

مزایا و معایب سنگ تراورتن 

از مزایای سنگ تراورتن می توان به تنوع در طرح و رنگ آن و از معایب آن می توان به زود لک شدن آن اشاره کرد.

قيمت سنگ و سراميك

 

سنگ مرمر

از سنگ هايي است كه از آن به عنوان زيبا تر كردن چند برابري محيط استفاده مي كنند. زيرا هميشه جز آن دسته از مصالحي بوده است كه براي جلوه بخشيدن به محيط و ارزشمند بودن آن مكان استفاده مي شده است.

مزایا و معایب سنگ مرمر

از مزایای سنگ مر مر می توان سختي و قابليت ارتجاع آن را نام برد، همچنین از معایب آن  نيازمند بودن آن به مراقبت است و همچنين جاذب آب بودن آن است.

قيمت سنگ و سراميك

سنگ گرانيت

سنگ گرانيت به دليل مقاوم بودن و طبيعت سخت خود معمولا انتخاب مي شود.

 مزایا و معایب سنگ گرانیت 

درخشندگي و قابل ارتجاع بودن آن از جمله مزایای این نوع از سنگ است و از معایب آن سرد بودن بیش از اندازه آن است.

قيمت سنگ و سراميك

نكات مهم خريد انواع سنگ و سرامیک

  • براي مناطقي كه سردسير است بهتر است از كف پوش سنگ و سراميك به دليل سرد بودن آن استفاده نشود امادر صورتي كه گرمايش شما از كف است انتخاب كف پوش سنگ يا سراميك مناسب تر است و همچنين در مقابل، انتخاب چنين كف پوشي در مناطق گرمسيري مناسب است.
  • قيمت سنگ و سراميك به نسبت ديگر كف پوش ها بالاتر است.
  • امكان سر خوردن و لغزندگي روي آن وجود دارد.
  • براي بازسازي كف و تعويض كف پوش سنگ يا سراميك به دليل نياز داشتن به مهارت بالاتر و نصب سخت تر نسبت به ديگر كف پوش ها وقت بيشتري را صرف مي كند.

قيمت سنگ و سراميك

بورس خريد انواع سنگ و سرامیک

براي خريد بهترین مارک سرامیک کف به مناطق مختلف مي توانيد مراجعه نمایید. در جنوب تهران مي توانيد به خيابان فدائيان اسلام، در منطقه غرب به بزرگراه اشرفي اصفهاني، مرزداران و بازار سنگ اتوبان حكيم و همچنين در شمال تهران به بزرگراه بابايي، بازار سنگ صدر واقع در لويزان مي توانيد مراجعه كنيد و براي انتخاب سراميك خيابان بني هاشم و همچنين خيابان شيراز از مراكزي هستند كه مي توانيد با بررسی مدل و قيمت سرامیک کف ساحتمان، محصول مورد نياز خود را خريداري كنيد.

قيمت سنگ و سراميك

قيمت روز سراميک و انواع سنگ ساختمان

سنگ و سراميك بر اساس ابعاد و همچنين درجه 1يا 2 بودن آن ها قيمت هاي متفاوتي دارند در جدول زير به بررسي بخشي از قيمت ها به خصوص قیمت سرامیک کف و قیمت سرامیک پرداخته ايم كه خريد را براي شما آسان تر كند.

*نکته: تمامی مواردی که در جدول قیمت سنگ کف نام بردیم برش آن ها به صورت پلاک (حکمی) است. به هر پلاک سنگی که پس از فرآوری و برش نهایی به شکل مربع یا مستطیل با ابعاد مشخص ( 40 * 40 تا 80*80) در آید تایل(حکمی) می گویند.

نوع ابعاد قيمت(مترمربع بر تومان) مدل برند
سراميك 60*60 52.576 لاویکا پاسارگاد
60*60 67.000 ویوا پاسارگاد
60*60 49.800 آتشکوه6060 پارلمو
60*60 72.800 کاپوچینو6060 پارلمو
50*50 20.000 آراميس پرسپوليس
50*50 20.352 پارميس پرسپوليس
30*90 56.180 ملودی وود لئون
30*90 56.180 سافت وود لئون
نوع سنگ نام سنگ پوشش قيمت (تومان)
تراورتن سیلور خرمایی صيقلي 70.000
شکلاتی بی موج صيقلي 50.000
سیلور صيقلي 89.000
درختی صيقلي 69.000
قرمز اصفهان

صیقلی

 

صیقلی

47.000
آذر شهر قرمز صيقلي 90.000
گرانيت قرمز یزد سماقی صيقلي 125.000
کاهویی بیرجند صيقلي 100.000
هلویی زنجان صيقلي 60.000
سفید نطنز صيقلي 40.000
فیروزه مشهد صيقلي 180.000
مرمريت پرشین سیلک صيقلي 80.000
دهبید اسپایدر صيقلي 120.000
پرزیدنت صيقلي 250.000
سبز سیاتل صيقلي 150.000
کاشمر سوپر صيقلي 420.000
مرمریت آباده صيقلي 55.000

برای خرید هر محصول کافی است روی کد هر محصول کلیک کرده به سادگی به صفحه خرید اینترنتی این محصولات متصل شوید.

در مطالب بعدی شما را با قیمت روز سایر لوازم و وسایل منزل آشنا خواهیم کرد، پس برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

نویسنده:‌‌ شهرزاد چراغی | تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *