جدول قیمت جارو برقی ،راهنمای خرید یک جاروی پر قدرت!

تاریخ بروزرسانی : ۷ مرداد ۱۳۹۸

قیمت جاروبرقی هم همانند سایر کالاهای کاربردی خانگی همان چیزی است که اکثر افراد به خصوص تازه عروس ها دوست دارند از آن مطلع باشند تا خرید بهتری داشته باشند.

راهنمای خرید: در دنیای پر مشغله امروز که بیشتر زمان مان را در محل کار می گذرانیم، طبیعتا زمان کوتاه تری را به بودن در فضای منزل مان صرف می کنیم اما هر چقدر هم که زمان حضور ما در منزل مان کوتاه تر باشد، نیازمند به وسایل و لوازمی هستیم که هم برای انجام امور ما سهولت را به همراه داشته باشد و هم اینکه کارهای ما را با توجه به محدودیت زمان سریع تر پیش ببرد؛ به همین دلیل باید به دنبال لوازمی باشیم که خیال مان از این بابت راحت باشد. لوازم خانگی بسیاری در بازار موجود است که ما را در انجام امور منزل یاری می کند. یکی از آن لوازمی که بسیار در خانه کاربرد دارد و اگر نباشد قطعا برای انجام امور مربوط به آن باید زمان زیادی را صرف کنیم، جاروبرقی است، به همین منظور در این مطلب از ihome قصد داریم قیمت جارو برقی و راهنمای خرید این محصول پر کاربرد را بررسی کنیم تا برای خریدی که می خواهیم انجام دهیم اطلاعات بیشتری داشته باشیم و خرید برای مان لذت بخش تر باشد. همراه ما باشید.

راهنمای خرید جاروبرقی

معرفی انواع جاروبرقی و جارو شارژی

جاروبرقی ، این محصول پر کاربرد به دو دسته کلی تقسیم می شود. جاروبرقی کیسه ای و جاروبرقی مخزنی یا بدون کیسه و از لحاظ ظاهر به دو دسته تقسیم می شوند و همچنین جارو شارژی، این محصولی که چندین سال است روانه بازار لوازم خانگی شده است و کارایی جاروبرقی را دارد که در ادامه به بررسی هر یک از آن ها خواهیم پرداخت.

راهنمای خرید جاروبرقی

جاروبرقی کیسه ای

جارو برقی کیسه ای همان طور که از نام آن پیدا است دارای کیسه ای با جنس های مختلف مانند کیسه پارچه ای، پلیمری و یا کاغذی است که گرد و خاک و زباله را به درون کیسه هدایت می کند. برخی از این دستگاه ها امکان استفاده از چند مدل کیسه را دارند و می تونید از کیسه دائم و یا یکبار مصرف استفاده کنید که برای تهیه کیسه دائم و یکبار مصرف می توانید به فروشگاه ها و سوپر مارکت ها مراجعه کنید. هر کدام از انواع پاکت ها در دسته بندی خاصی قرار می گیرند و هر دسته بندی برای مدلی مشخص از جاروبرقی مورد استفاده خواهد بود.

راهنمای خرید جاروبرقی

جاروبرقی مخزنی (بدون کیسه)

این مدل از جاروبرقی ها همان طور که از نام شان مشخص است فاقد هر گونه کیسه و پاکتی هستند اما گرد و غبار و زباله ای که توسط جاروبرقی مکیده می شود در مخزنی که دستگاه قرار دارد جمع می شود. این مخزن معمولا پلاستیکی و عموما شفاف است. نکته ای که در مورد جاروبرقی های مخزنی باید گفته شود این است که با پیشرفت طراحی این نوع از جاروبرقی ها گرد و غبار جمع شده در مخزن به صورت فشرده جمع می شود. این سری از جاروبرقی ها در مقایسه با جاروبرقی های کیسه ای کوچک تر هستند.

راهنمای خرید جاروبرقی

جاروبرقی ایستاده

جاروبرقی ایستاده که به جاروبرقی های عصایی هم معروف هستند، آن هایی اند که، زباله ای که در آن جای می گیرید، موتور، پارویی و دستگیره همگی در یک بدنه هستند. مهم ترین شاخصه آن این است که فاقد خرطومی هستند. جارو برقی های ایستاده یا عصایی به دلیل ظرفیت محدودی که دارند برای جمع آوری زباله در مساحت های بزرگ مناسب نیستند و معمولا سیم جمع کن ندارند و سیم برق آن ها توسط دست و به وسیله ی گیره ای که روی بدنه قرار دارد آویزان می شود.

راهنمای خرید جاروبرقی

جاروبرقی خوابیده

این دسته از جاروبرقی ها همان هایی هستند که اکثرمان در منزل و یا محل کار از آنها استفاده می کنیم. شاخصه ی اصلی این دستگاه وجود لوله خرطومی و فلزی آن ها است و قیمت جارو برقی های خوابیده معمولا کمتر از نمونه های دیگر است.

راهنمای خرید جاروبرقی

جارو شارژی

این محصول از آنجایی که از وسایل به نسبت ضروری هر خانه محسوب می شود چند سالی است که ورود آن به عرصه فروش لوازم خانگی جای خود را در میان دیگر لوازم خانگی پیدا کرده است. تفاوت هایی که این محصول با جاروبرقی دارن در ابعاد و اندازه و هم چنین میزان کارایی آن است. به دلیل بی سیم بودن و زمان و اندازه محدود کاری که از خود ارائه می دهد بر اساس اندازه شارژ، کارایی آن نسبت به جاروبرقی محدود تر است اما از طرفی مزیت های خود را دارد که با جزئیات بیشتر برای شما شرح می دهیم.

راهنمای خرید جاروبرقی

مزایا و معایب انواع جاروبرقی و جارو شارژی

جارو برقی اگر نباشد قطعا جایی از کار ما می لنگد زیرا کسی مانند دورانی که استفاده از جارو برقی مرسوم نبود آنقدر زمان و توان نظافت دستی را ندارد، همچنین میزان انرژی که برای انجام این کار در صورت نبودن این وسیله صرف می کنیم بسیار زیاد است.به همین دلیل این وسیله از ملزومات هر خانه ای محسوب می شود، اما جاروبرقی و جارو شارژی هم مانند دیگر لوازم خانگی دارای مزایا و معایبی هستند که خوب است قبل از خرید این محصول آن ها را بشناسید تا خریدی با رضایت مندی بیشتر داشته باشید.

راهنمای خرید جاروبرقی

مزایای انواع جارو برقی و جارو شارژی

 • جاروبرقی های مخزن دار و بدون پاکت دیگر نیازی به پرداخت هزینه برای پاکت ندارند.
 • به دلیل عدم نیاز به تعویض پاکت، نظافت با سرعت بیشتری صورت می گیرید.
 • یکی از حسن های پاکت نداشتن جاروبرقی، بهره بردن از همه حجم مخزن است.
 • در سری جاروبرقی های پاکت دار با تعویض پاکت دیگر نیازی به شستشو نیست.
 • جاروبرقی های پاکت دارمیزان کمتری از مواد و زباله را به صورت مستقیم و بدون پاکت وارد فیلتر میکنند و همین امر، موجب افزایش طول عمر مفید فیلتر می شود.
 • جاروهای شارژی به دلیل ابعاد کوچک تر و بدون سیم بودن آن کارایی آن در جمع شدن گرد و غبار کم، بیشتر است

معایب انواع جارو برقی و جارو شارژی

 • جاروبرقی های مخزن دار به دلیل نداشتن پاکت، نیازمند نظافت مستمر هستند.
 • جارو برقی های پاکت دارملزم به تعویض پاکت هستند و هم چنین هزینه ای که باید برای خرید پاکت پرداخت شود.
 • برای جاروبرقی های پاکت دار در برخی از مدل ها باید پاکت مخصوص به خودش خریداری شود.
 • حجم مخزن در جاروبرقی های بدون کیسه بسیار پایین است و باید در بازه زمانی کوتاه تری مخزن را نظافت کرد.
 • جاروی شارژی به دلیل نداشتن سیم برق و شارژی بودنش امکان استفاده طولانی مدت را ندارد.

قیمت جارو برقی

راهنمای خرید انواع جاروبرقی و جارو شارژی

 1. قدرت دستگاهی که می خرید مهم است. از لحاظ قدرات،توان جاروبرقی اگر بین 1300 تا 2200 وات باشد بهتر است،‌ زیرا وسیله ای که از آن به دفعات زیاد استفاده می شود و اگر دستگاهی با قدرت پایین تری انتخاب کنید مجبورید زودتر به فکر تعویض آن باشید.
 2. اندزه قد دسته جاروبرقی را از یاد نبرید. دسته جاروبرقی اگر قابل تنظیم باشد می توانید با توجه به قد خودتان آن را تنظیم کنید.
 3. هنگام خریدن جاروبرقی حتما از میزان صدای آن مطمئن شوید زیرا که معمولا از صدای جاروبرقی اذیت می شوند. یک دستگاه جاروبرقی کم صدا فرصت تمیز کردن فضا را در مواقعی که اعضای خانواده در حال استراحت هستند را به شما می دهد.
 4. از داشتن ابزار مختلف مطمئن شوید. داشتن ابزار جانبی مناسب و سری های مختلف برای تمیز کردن کناره دیوار ها و درز مبل ها شرایط راحت تری برای تان ایجاد می کند.
 5. برخی از جاروهای شارژی موجود در بازار به صورت هوشمند هستن و با داشتن چشم الکترونیک به خوبی گرد و غبار را هم حتی جمع می کنند.
 6. دسته ای از جاروبرقی ها قابلیت جمع آوری آب را از روی سرامیک دارند. اگر دستگاه تان مجهز به جمع آوری آب نیست بهتر است برای این کار از آن استفاده نکنید زیرا باعث اختلال در عملکرد و آسیب به موتور دستگاه می شود. می توانید موقع خرید این نکته را هم در نظر بگیرید.
 7. یکی دیگر از نکات قابل توجه هنگام خرید جاروبرقی توجه به ادوات و لوازم جانبی دستگاه است که در بازار موجود باشد و همچنین تعمیرگاه های مجاز برای تعمیر آن درسطح شهر وجود داشته باشد.
 8. هنگام خرید جاروبرقی به زاویه دار بودن، میزان انعطاف پذیری و تحرک سری جاروبرقی دقت کنید.

راهنمای خرید جاروبرقی

نکات نگهداری از جاروبرقی  و جارو شارژی

 • خوب است که ماهی یکبار تمامی لوازم جانبی جاروبرقی را با پارچه ای مرطوب تمیز کنید و بعد از تمیز کردن لوله و اتصالات آن اجاز دهید تا کاملا خشک شود.
 • برای افزایش طول عمر دستگاه جاروبرقی فقط 30 دقیقه مجاز به استفاده مستمر از آن هستید و اگر بیش از نیم ساعت از دستگاه استفاده کنید، ممکن است در مدت زمان طولنی و به مرور احتمال اسیب دیدن دستگاه تان افزایش یابد.
 • هر ماه فیلتر جاروبرقی را بررسی کنید و برای پاک سازی گرد و غبار آن اقدام کنید. میزان کثیفی فیلتر، قدرت مکندگی زباله را کاهش می دهد.

قیمت جارو برقی

معرفی انواع برند جاروبرقی و جارو شارژی

با توجه به تنوعی که برای محصولات مختلف در بازار وجود دارد، جاروبرقی هم از این قاعده مستثنی نیست. برند هایی مانند بوش، سامسونگ، ال جی، پاناسونیک، فیلیپس،آ.ا.گ و پارس خزر از بهترین جاروبرقی ایرانی و خارجی هستند و شما با توجه به بودجه ای که در نظر دارید می توانید برند مورد نظر خود را خریداری کنید.

قیمت جارو برقی

بورس خرید انواع جاروبرقی و جارو شارژی

برای خرید لوازم خانگی در تهران می توانید به خیابان جمهوری و خیابان امین حضور مراجعه کنید و همچنین می توانید به نمایندگی های برند مورد نظر تان به صورت مستقیم مراجعه کنید و محصول مورد نظر را خریداری کنید.

قیمت جارو برقی

جدول قیمت جاروبرقی و جاروشارژی

با توجه به برند های مطرحی که در بازار موجود است، در جدول زیر قیمت جاروبرقی ایرانی و جارو شارژی برندهای مختلف را بررسی کرده ایم تا خرید این محصول برای تان آسان تر باشد. همراه ما باشید.

انواع جاروبرقی و جاروشارژی
نوع برند  مدل |  کد محصول قدرت موتور قيمت (تومان)
 جارو برقی بوش BGS4ALLGB 700 2.108.000
BGL8PROIR 1800 4.730.000
سامسونگ KING-18 1800 1.625.000
QUEEN-18 1800 1.405.000
ال جی VN-3824 2400 2.051.000
پارس خزر VC-2200W 2200 1.185.000
ECO-1900W 1900 935.000
جارو شارژی بوش BKS4043 60 875.000
فیلیپس FC6148 100 1.850.000
مجیک AV501LB 46 1.000.000

در مطالب بعدی شما را با قیمت روز سایر لوازم و وسایل منزل آشنا خواهیم کرد، پس برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

نویسنده: شهرزاد چراغی | تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *