چالش شیرین فناوری های نوین برای رئیس جدید اتحادیه املاک!

تاریخ بروزرسانی : ۱۸ فروردین ۱۳۹۷

با توجه به فناوری های جدید امکان اینکه مشاوران املاک با چالش های جدی در حوزه کسب و کارشان مواجه شوند بسیار است؛ این امر می تواند سوژه جدیدی برای مدیریت رئیس جدید اتحادیه باشد ابزارهای مدرن و جدید می تواند کمک شایسته ای در تعامل میان خریدار و فروشنده و موجر و مستاجر کند.

مصاحبه/ محمدرضا غفوری کارشناس مسائل اقتصادی

محمدرضا غفوری در گفتگو با خبرنگار مجله خبری ihome.ir در خصوص راهکارهای پیشنهادی برای رئیس جدید اتحادیه مشاوران املاک بیان کرد: شعار آقای مصطفی قلی خسروی رئیس جدید اتحادیه مشاوران املاک تغییر است حال باید دید چه تغییراتی ایجاد می شود البته لازم به ذکر است تا زمانی که زمینه های اساسی تغییر پیدا نکند و قیمت مسکن کاهش پیدا نکند اتحادیه باید منتظر اتفاقات نابه هنجار کلانتری باشد.

وی در ادامه افزود: خروج از رکود مسکن نیاز به تحرکی عظیم دارد و تا تحرکی ایجاد نشود ما شاهد رونق در این بازار نیستیم البته نقش اتحادیه از گذشته تا به امروز مکانیزم های نظارتی صحیح بر نحوه نقل و انتقال مسکن است.

چالش جدید برای رئیس جدید

غفوری خاطر نشان کرد: نکته دیگر تغییر در کسب و کار در حوزه مسکن است با توجه به فناوری های جدید امکان اینکه مشاوران املاک با چالش های جدی در حوزه کسب و کارشان مواجه شوند بسیار است؛ این امر می تواند سوژه جدیدی برای مدیریت رئیس جدید اتحادیه باشد ابزارهای مدرن و جدید می تواند کمک شایسته ای در تعامل میان خریدار و فروشنده و موجر و مستاجر کند.

این کارشناس اقتصادی در ادامه تصریح کرد: وقتی فضای مجازی و اینترنت بستری مناسب برای عرضه و تقاضای هر کالایی از جمله مسکن فراهم می‌کند باید از این فرصت استفاده کرد؛ زیرا فضای مجازی با حذف شرایط مراجعه حضوری، از اتلاف وقت و انرژی جلوگیری می‌کند و با توجه به این‌که می‌تواند در دسترس عموم قرار گیرد در بازار مسکن شفافیت به وجود می‌آورد.

غفوری در پایان سخنانش عنوان کرد: منافع استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی برای بازار مسکن بسیار بیش از مضرات آن است. تقویت چنین آیتم‌هایی باعث می‌شود نوع معاملات مسکن حالت مدرن‌تری به خود بگیرد؛ چرا که بازار مسکن در ایران تا کنون بسیار سنتی عمل کرده است. در فعالیت‌های بازار مسکن یک سری نرخ‌ها و مبناها در گذشته قرار داده شده که بسیاری از آنها در زمان خود منطقی را به دنبال داشته اما هم‌اکنون شرایط به گونه‌ای دیگر رقم خورده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *