فروش خانه ، چگونه آپارتمان خود را بی دردسر بفروشیم؟

تاریخ بروزرسانی : ۹ مهر ۱۳۹۸

پرسش و پاسخ: ممکن است در زندگی هر کسی شرایطی خوب و یا بد پیش بیاید که افراد را مجبور به فروش ملک و خانه شان کند. برخی تصمیم می گیرند که با فروش خانه شان به سراغ خانه ای بزرگ تر و یا با امکانات بیشتر بروند و برخی نیز به لحاظ نیاز مالی و یا هر دلیل دیگری تصمیم به فروش خانه خود می گیرند. طبیعی است که فرآیند فروش خانه دارای چالش ها و مسائل مخصوص به خود است که مالکان باید با آرامش کامل و همین طور داشتن اطلاعاتی کافی در این زمینه از پس آن بر آیند. از این رو در این مطلب از ihome.ir تصمیم داریم بر روی موضوع فروش خانه تمرکز کنیم و بگوییم که چگونه خانه خود را بفروشیم؟

به طور کلی باید اعتراف کرد که با توجه به بازار ملک و خرید و فروش آن شاید به فروش رساندن خانه و آپارتمان کار ساده ای نباشد و به این زودی نیز به انجام نرسد. با این حال طبیعی است که شما می توانید با کمک راهکارهایی به هدف خود نزدیک تر شده و خانه تان را در بازه زمانی کوتاه تری به فروش برسانید. در ادامه شما را با تعدادی از این راهکارها آشنا می کنیم.

فروش خانه

پیش از فروش خانه ، دستی به سر و روی خانه تان بکشید!

اگر خانه تان نسبتا قدیمی و یا کلید خورده است بهتر است که قبل از اقدام به فروش آن دستی به سر و گوشش بکشید. سعی کنید با انتخاب وسایل و رنگ های مناسب برای آنها فضای خوب و پر از انرژی مناسبی ایجاد کنید تا مشتریان و خریداران بتوانند از بودن در آن لذت ببریند. سعی کنید خانه را از حالت قدیمی و رنگ و رو رفته خود در آورید و رنگ و لعابش را بیشتر کنید.

شاید حتی لازم باشد که در مواردی دست به بازسازی خانه بزنید. سرویس های بهداشتی و آشپزخانه را از یاد نبرید، حتما آنها را نوسازی کنید و از اجناسی با کیفیت بالا برایشان استفاده نمایید. یادتان باشد که در خانه شما نباید وسیله و یا قسمتی تعمیری وجود داشته باشد. پس سعی کنید که خودتان قبل از آن که مشتریان و خریداران از این موضوع زده شوند، خرابی ها و تعمیری ها را بهبود بخشید و بعد از تمامی این کارها اقدام به فروش ملک خود نمایید.

بیشتر بخوانید: خرید و فروش زمین ، اطلاعات حقوقی لازمه کار شما خواهد بود!

فروش خانه

یکی از بخش های مهمی که می توانید در فرایند فروش خانه به آن توجه کنید روشنایی موجود در خانه است. اگر خانه شما نورگیری مناسب و ایده آلی دارد که چند مرحله جلو افتاده اید، اما اگر از این نعمت بی بهره هستید بهتر است آستین هایتان را بالا بزنید و سیستم روشنایی خانه را بهبود و ارتقا بخشید. سعی کنید سیم کشی های خانه را به صورتی آماده کنید که خریدار بتواند به راحتی از آنها استفاده نماید. به علاوه این که در زمان بازدید از خانه توسط مشتریان حتما و حتما نورپردازی خود و کافی را در فضا ایجاد کنید تا دلگیری محیط برطرف شده و باعث شود که خریداران به خرید این ملک تمایل نشان دهند.

فروش خانه

با آژانس و مشاورین املاک معتبر همکاری کنید.

بهتر است که برای افزایش سرعت به فروش رساندن خانه خود از آژانس و مشاورین املاک کمک بگیرید. برای این کار در ابتدا به دنبال یک آژانس املاک معتبر و حرفه ای بروید و شرایط ملک خود را برایش روشن کنید. در کنار این موضوع قیمت پیشنهادی تان را به آنها ارائه داده و از آنها بخواهید که ملک شما را در لیست املاک قابل فروش خود قرار دهند. در زمان معامله و قرارداد نیز سعی کنید که تمامی مراحل حقوقی را پا به پای مشاورین املاک پیش بگیرید و از صحتت کار آنها اطمینان خاطر حاصل نمایید. در کنار این فرآیند از داخل و نمای ملک خود عکس های مشخص و واضحی بگیرید تا مشتریان بتوانند پیش از بازدید حضوری، اطلاعاتی از خانه تان به دست آورند.

علاوه بر مشاورین املاکی که می توانند خانه شما را به صورت حضوری به فروش برسانند شما می توانید به سراغ وب سایت های خرید و فروش ملکی معتبر نیز بروید و از این بابت نیز اقدامات لازم را برای فروش خانه خود انجام دهید. مجددا تاکید می کنیم که در چنین نوع از آگهی های فروش خانه، آگهی هایی که عکس دار هستند معمولا با استقبال بیشتری رو به رو می شوند و خریداران تمایل بیشتری برای بازدید از آنها را نشان می دهند.

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره پیش خرید خانه ، قبل از اقدام با دقت بخوانید!

فروش خانه

یکی از وب سایت های معتبر فروش آنلاین که می توانید در روند فروش املاک خود روی آن حساب کنید ihome.ir است. شما می توانید با کمک مشاور املاک خود آگهی فروش خانه خود را در این وب سایت قرار داده و با ضمیمه کردن تمامی اطلاعات خانه خود، مشتریان بسیاری را جذب نمایید. نکته خوبی که در رابطه با ihome.ir وجود دارد امکان همراهی با تور مجازی است. مشتریان شما می توانند در زمان بازدید از این وب سایت و البته آگهی فروش ملک شما با کلیک کردن بر روی ماوس در نقاط مختلف تصویر فضای داخل خانه را حرکت داده و زاویه دیدشان را تغییر دهند.

مشاورین املاک می توانند با تماس با کارشناس فروش ihome.ir از روند ثبت آگهی ملک در این وب سایت آگاه شده و بعد به تفکیک منطقه، ساخت پروفایل و سایر روند را طی نمایند. راه های ارتباطی با  ihome.ir به این شرح هستند:

 • تلفن تماس: +982149721000
 • فکس: +982189773473

فروش خانه

پیش از فروش خانه ، شرایط بازدید از خانه را فراهم کنید.

بعد از آن که خانه خود را برای فروش گذاشتید باید آماده باشید تا تماس های تلفنی تان افزایش یابند، به همین دلیل هم سعی کنید که همیشه در دسترس باشید و در صورت آن که تماسی داشتید آن را بدون فوت وقت پاسخ دهید. سعی کنید برای بازدید از خانه حتما خودتان حضور داشته باشید و خریداران را به شکل حضوری بشناسید، اما در صورتی که به هر دلیلی نتوانستید در محل حضور داشته باشید می توانید از فردی قابل اعتماد بخواهید که به جای شما به خانه رفته و با مشتریان و خریداران آشنا شده و با آنها ارتباط بگیرد.

قبل از آن که مشتریان به بازدید از خانه شما بیایند بهتر است که خانه را آماده کنید. شلوغی ها را برطرف کنید و خانه را تمیز و مرتب نمایید. اگر هوا خوب بود پنجره ها را باز بگذارید تا حال و هوای خانه خوب شود. اگر هوا سرد بود بخاری یا سایر منابع گرمایشی را به کار بیندازید تا مشتریان بتوانند وقت بیشتری را در خانه بگذرانند و نخواهند که زودتر از محل خارج شوند.

بیشتر بخوانید: دریافت کد رهگیری املاک ، همه آنچه که باید بدانید!

فروش خانه

در هنگام فروش خانه سعی کنید که حتما با مشتریان رفتار بسیار خوب و گرمی داشته باشید، چرا که یکی از بزرگ ترین مشکل فروشندگان خانه رفتار نامناسب و تند آنهاست. سعی کنید با حوصله و ادب خانه را به آنها نشان دهید و با نهایت ادب و صبر در رابطه با قیمت به توافق برسید. این یعنی نه آن قدر بر روی قیمتی که تعیین کرده اید مطلقا پافشاری کنید که بی ادبی به نظر برسد و نه با اولین پیشنهاد قیمت توسط خریداران هول شوید و آن را بپذیرید. یادتان باشد که رفتار مودبانه و معقول شما باعث می شود که مشتریان، شما را به عنوان یک فروشنده قابل اعتماد بشناسند و تمایل بیشتری برای خرید خانه و یا حداقل تصمیمگیری در رابطه با آن نشان دهند.

فروش خانه

حالا شما به ما بگویید:

اگر شما هم تجربه مفیدی از فروش خانه دارید برای غنی تر شدن هر چه بیشتر این مطلب آن را از طریق دیدگاه های پایین همین مطلب با ما و سایر مخاطبان ihome.ir در میان بگذارید. بیش از بیش منتظر نظرات و پیشنهادات توسعه دهنده ی شما برای راهنمای معاملات مسکن هستم.

در مطالب بعدی شما را با اسرار بیشتری از فروش خانه آشنا خواهیم کرد، پس برای اطلاع از جامع ترین اطلاعات و اخبار مسکن ایران و جهان چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

نویسنده: طلوع حقیقت | تحریریه وبسایت ihome.ir

۳ دیدگاه در “فروش خانه ، چگونه آپارتمان خود را بی دردسر بفروشیم؟

 1. مجید سلطانزاده

  با سلام، نظر بنده در خصوص فروش خانه اینست که فروشنده اطلاعات کاملی از فلوچارت ساخت خانه را بداند و به قیمتهای مصالح و هزینه های ساخت اشرافیت کامل داشته باشد تا بتواند در هنگام فروش قیمت منطقی را ارائه نماید و در هنگام ارائه تخفیف تخفیف جزئی بسته به شرایت پرداخت را مد نظر داشته باشد ، ضمنا در هنگام فروش از ارائه دلیل فروش خودداری نماید

  پاسخ
 2. شهاب

  اگر بتونیم در زمینه 3d اسکن از فضا ملک یک جلسه بزاریم ممنون میشم یه جور تور مجازی به صورت حرفه ای

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *