فروش آپارتمان، با این 7 نکته خانه تان را سریع تر بفروشید!

تاریخ بروزرسانی : ۲۹ خرداد ۱۳۹۷

راهنمای معاملات مسکن: فروش خانه قطعا یک تصمیم بزرگ در زندگی است. شاید بتوان حتی آن را با خرید خانه برابر دانست و باید به همان مقدار هم برایش دقت به خرج داد. بهتر است برای فروش خانه خود عجله نکنید و نکاتی را هم در این زمینه مد نظر قرار دهید. Ihome.ir در این مطلب می خواهد این نکات را در قالب 7 مورد برایتان بازگو کند:

فروش آپارتمان

بررسی وضعیت خانه قبل از فروش آپارتمان

در این مورد شما باید خانه خودتان را بررسی کرده و هر چیزی که به ارزش این خانه می افزاید را تعیین کنید. مثلا سنگ به کار رفته در حیاط، لوازم روشنایی و یا هر چیزی که امتیاز مثبتی به حساب می آید را یادداشت کنید. شما می توانید ویژگی مهمی که فکر می کنید خانه تان ندارد را هم در صورت امکان به آن اضافه کنید. با این کار دیگر خیالتان راحت می شود که خانه تان ویژگی های خوب بسیاری دارد. بهتر است از چند ماه قبل برای فروش آپارتمان تان برنامه ریزی کنید تا در این فرصت بتوانید برای فروش آن، آمادگی لازم را ایجاد کنید.

فروش آپارتمان

بررسی وضعیت بازار پیش از فروش

بازار مسکن و خرید و اجاره آن به سرعت در حال تغییر است و قیمت ها بسیار بالا و پایین می شود. در این شرایط لازم است که شما در زمان فروش آپارتمان خود برای آن قیمت تعریف شده و دقیقی مشخص کنید که با شرایط موجود هم همخوانی داشته باشد. اگر از بازار و شرایط آن اطلاعات دقیقی نداشته باشید، قطعا قیمت و نظر شما مستند نخواهد بود و کسی هم به آن اعتماد نمی کند. شما می توانید با کمک و مشاوره گرفتن از وبسایت ihome.ir و سز زدن به مطالب بخش وضعیت بازار مسکن ایران و بازار جهانی مسکن به خوبی به قیمت مناسب برای خانه خود دست پیدا کنید.

فروش آپارتمان

توجه به فهرست بازرسی آپارتمان

هیچ کس نمی تواند اهمیت تایید فهرست بازرسی برای یک خانه را نادیده بگیرد. یک بازرس می تواند تمام مسائل مربوط به خانه را مد نظر قرار داده و یادداشت کند. بعد از بررسی بازرسان، سعی کنید گزارش آنها را پیش خودتان نگه دارید. این کار باعث می شود که مشتریان در هنگام خرید خانه شما اعتماد بیشتری پیدا کنند.

فروش آپارتمان

استفاده از کمک حقوقی برای فروش آپارتمان

استخدام و به کار گرفتن کمک های حقوقی و متخصصان در این زمینه مانند حقوقدان ها، بسیار مهم است. یک وکیل متبحر در زمینه املاک و مستغلات می تواند به راحتی به شما کمک کرده و در به پایان رساندن معامله به شما کمک کند. با این کار خیالتان راحت می شود که بعد از فروش منزلتان با هیچ عواقب حقوقی رو به رو نخواهید شد.

فروش آپارتمان

برسی تمیز بودن خانه پیش از فروش

مسلما هیچ کس دلش نمی خواهد خانه ای کثیف و نامرتب خریداری کند. شما باید پیش از فروش آپارتمان ،خانه خود را به خوبی تمیز و تعمیر کنید و بعد آن را برای فروش بگذارید تا افراد جذب خانه شوند. پس فهرست کاملی از وسایل مورد نیاز و تعمیرات خانه خود تهیه کنید. در این فهرست باید تمامی برنامه و کارهایی که باید برای خانه تان انجام دهید ذکر شود.

فروش آپارتمان

دانستن چگونگی معامله آپارتمان

شما باید بدانید که مایل هستید خانه خود را به چه صورتی معامله کنید. ممکن است تصمیم داشته باشیدکه از یک واسط کمک بگیرید و یا حتی خودتان به صورت مستقیم دست به کار شوید. باید در این میان به دنبال تعادل باشید تا به هزینه و قیمت های هنگفت نزدیک نشوید چرا که افراد در چنین شرایطی خانه شما را خریداری نخواهند کرد.

فروش آپارتمان

انتخاب مشاور املاک مناسب

خانه خود را به اولین مشاور املاک نسپارید! بهتر است با چند نفر صحبت کرده و از بین آنها بهترین و معتمدترین را انتخاب کنید. این کار به شما کمک می کند که به مقایسه آنها بپردازید و بدانید که هر کدام به چه صورتی تصمیم به فروختن خانه شما می گیرند. پس سعی کنید بهترین را انتخاب کنید. با مراجعه به بخش مشاورین املاک وبسایت ihome.ir  به سادگی می توانید با فهرستی از متبحرترین مشاورین املاک هر منطقه آشنا شوید و از بهترین آنها برای فروش منزل خود کمک بگیرید.

فروش آپارتمان

حالا شما به ما بگویید: 

اگر شما هم تجربه مفیدی از فروش و یا خرید ملک را دارید برای غنی تر شدن هر چه بیشتر این مطلب آن را از طریق دیدگاه های پایین همین مطلب با ما و سایر مخاطبان ihome.ir در میان بگذارید. بیش از بیش منتظر نظرات و پیشنهادات توسعه دهنده ی شما برای راهنمای معاملات مسکن هستم.

در مطالب بعدی شما را با اسرار بیشتری از معامله ملک آشنا خواهیم کرد، پس برای اطلاع از جامع ترین اطلاعات و اخبار مسکن ایران و جهان چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

گردآوری شده در تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *