خروج مسکن از دارایی‌های تجاری تنها عامل رونق بازار مسکن!

تاریخ بروزرسانی : ۴ آذر ۱۳۹۸

یک اقتصاددان گفت: اگر قیمت زمین به واسطه دولت کاهش یابد و یا به عبارتی مسکن از دارایی‌های تجاری خارج شود به طور قطع مشکل مسکن در ایران را حل خواهد کرد.

مصاحبه با محمد کهندل/ اقتصاددان

 

محمد کهندل در گفت و گو با خبرنگار مجله خبری ihome.ir در پاسخ به این سوال که آیا اکنون زمان مناسب برای سرمایه گذاری یا خرید مسکن است یا خیر؟ بیان کرد: اگز زمینی تبدیل به ساختمان یا شرکت و یا تاسیسات ساختمانی شود و از امکانات یک ساختمان استفاده شود یک نوع سرمایه گذاری به شمار می رود.

او خاطر نشان کرد: اما اگر قیمت زمین و آپارتمان در حال افزایش باشد و در این میان افراد با هدف سرمایه گذاری زمین بخرند تا از محل تغییرات در قیمت زمین یا ساختمان کسب سود کنند به آن سفته بازی می گویند.

وی در ادامه یادآور شد: در حال حاضر سرمایه گذاری در بازار مسکن از امنیت کافی برخوردار نیست اما به نظر هم نمی رسد با سرمایه گذاری در این بخش کسی متضرر شود.

خروج مسکن از دارایی های تجاری تنها عامل رونق بازار مسکن!

 

این اقتصاددان در ادامه سخنانش عنوان کرد: کشور ما نه تنها در بازار مسکن بلکه در بسیاری از زمینه های اقتصادی نیازی به الگوبرداری از کشورهای دیگر ندارد، اگر قیمت زمین به واسطه دولت کاهش یابد و یا به عبارتی مسکن از دارایی‌های تجاری خارج شود به طور قطع مشکل مسکن در ایران را حل خواهد کرد.

کهندل در پایان تصریح کرد: اما متاسفانه برای رشد در بخش مسکن به الگوهای غربی تحت عنوان الگوهای تورمی رشد متوصل می شویم این ایده ها برعکس فقط عده ای را پولدارتر خواهد کرد و آنچه که مسلم است مشکل مسکن و به دنبال آن مشکل ازدواج جوانان حل نخواهد شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *