طرز تهیه شمع رنگی ، چگونه در خانه آن را بسازیم؟!

تاریخ بروزرسانی : ۱۳ شهریور ۱۳۹۸

خودتان بسازید: چه کسی عاشق دکور کردن خانه یا آپارتمان خود با یک شمع زیبا نیست؟ شمع ها گرما و نور را به هر فضایی اضافه می کنند و به طور کلی خانه شما را دنج تر می کنند. پس مشکل چیست؟ آنها برای همیشه دوام ندارند و ممکن است کمی گران باشند. اما بخش جذاب این است که شما می توانید با چند وسیله و کمی دانش فنی ، شمع ها را به راحتی بسازید. خبر خوب این است که بیشتر وسایلی که نیاز دارید در خانه تان دارید. در ادامه برای اطلاع از طرز تهیه شمع رنگی همراه ihome.ir باشید.

طرز تهیه شمع رنگی

وسایل مورد نیاز برای تهیه شمع رنگی

یکی دیگر از مزایای ساخت شمع برای خودتان این است که می توانید آنچه را که در داخل آن ها قرار می گیرد یاد بگیرید اگر به عطر حساس هستید ، می توانید آن را کنار بگذارید. اگر در مورد تمیز نگه داشتن هوا در خانه خود نگران هستید ، می توانید از موم سویا استفاده کنید. اگرچه انواع مختلفی از شمع وجود دارد ، همه آن ها شامل سه جزء اصلی هستند: موم ، فتیله و ظرف.

  • موم
  • فتیله
  • ظرف
  • اسانس و رنگ (اختیاری)
  • ظرفی برای آب کردن موم

طرز تهیه شمع رنگی

نکات ایمنی برای طرز تهیه شمع رنگی

قبل از انجام پروژه ساخت شمع در خانه ، لطفاً از اصول ایمنی شمع هم هنگام ساختن آن ها و هم استفاده از آن ها مطلع شوید. لازم به ذکر است که هرگز نباید یک شمع روشن را بدون توجه رها کنید.

قبل از شروع کار، دستورالعمل های کامل ساخت شمع خانگی را بخوانید. هنگامی که آماده شروع کار شدید، محلی را که می خواهید شمع خود را بسازید آماده کنید. سطح آن را با روزنامه یا یک کیسه کاغذ قهوه ای بپوشانید.

بیشتر بخوانید: پاک کردن لکه شمع از روی چوب ، اینم یه چاره ای داره!

طرز تهیه شمع رنگی

طرز تهیه شمع رنگی

پس از آماده کردن محل کار خود می توانیم به سراغ طرز تهیه شمع رنگی برویم ، باید مومی که مناسب نوع شمع مورد نظر شما باشد و فتیله ای مناسب مومی که انتخاب کردید پیدا کنید. به خاطر داشته باشید که بعضی از فتیله ها به اندازه کافی داغ نمی شوند تا بعضی از انواع موم را ذوب کنند. همچنین باید یک قالب یا ظرف مناسب برای نگه داشتن موم ذوب شده ، اسانس یا رنگ برای شمع در صورت تمایل و یک کبریت برای روشن کردن شمع وقتی کارتان تمام شد انتخاب کنید!

سپس برای ذوب کردن موم به یک منبع گرما مانند گاز پکنیکی یا اجاق گاز برقی نیاز دارید. سپس به یک قابلمه قدیمی احتیاج خواهید داشت تا موم سویا در آن ذوب شود. در هنگام خرید موم، خرید تکه های موم هوشمندانه تر و آسان تر است چون سریعتر و یکنواخت تر ذوب می شود. سپس به اندازه ای موم ذوب کنید تا به اندازه با ظرف تان باشد.

قبل از ریختن موم، فتیله را درون ظرف مناسب قرار دهید. ما دوست داریم از یک ظرف شمع خالی که قبلاً استفاده شده بود استفاده کنیم که هم سازگار با محیط زیست است و هم کم هزینه!

در این مرحله از طرز تهیه شمع رنگی ، در صورت دلخواه رنگ و اسانس مورد نظرتان را به موم ذوب شده در قابلمه اضافه کنید.

طرز تهیه شمع رنگی

پس از ذوب شدن موم ، موم داغ را با دقت داخل ظرف بریزید.

طرز تهیه شمع رنگی

برای کمک به نگه داشتن فتیله از سیخ یا چوب بستنی استفاده کنید. بگذارید موم کاملاً خنک شود و سپس فتیله را به اندازه مناسب کوتاه کنید.

روش های بیشتری برای طرز تهیه شمع رنگی

با دانستن طرز تهیه شمع رنگی ، پس از ساخت اولین شمع ، می توانید شجاع تر شوید و سعی در ساخت انواع مختلف شمع کنید، فقط حتما موم و فتیله مناسبی را برای پروژه پیشرفته تر انتخاب کنید. اگر موارد شخصی تری می خواهید می توانید شمع خود را با انتخاب یک رایحه یا اسانس معطر کنید. انواع شمع هایی که می توانید درست کنید فقط به تخیل و تمایل شما به تجربه ساخت آن محدود می شود. به عبارتی انواع بی نهایتی شمع می توان ساخت.

تهیه شمع های مخصوص خودتان در خانه بسیار آسان است. اگرچه ساخت شمع ساده است ، اما شخصی کردن انتخاب موم ، فتیله ، رایحه و ظروف نتایج جالبی را به همراه دارد. با ساخت شمع خانگی نه تنها در پول خود صرفه جویی می کنید بلکه می توانید در طول تعطیلات (یا هر زمان دیگری!) این دست سازهای زیبا را هدیه بدهید.

در مطالب بعدی آموزش های بیشتری برای طرز تهیه شمع رنگی با شما در میان می گذاریم، بس برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون و ساده ترین روش های تعمیرات منزل  چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع:‌‌ thesprucecrafts | مترجم: حدیث حقیقت | تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *