طراحی پاسیو آپارتمان، با این ترفندها یک حیاط کوچک و نقلی بسازید!

تاریخ بروزرسانی : ۲۶ فروردین ۱۳۹۷

طراحی پاسیو آپارتمان به شما کمک می کند تا از فضای محدود و نسبتا بلااستفاده ی خود بهترین استفاده را کنید و جلوه ی منحصر به فردی به فضای بیرونی خانه خود ببخشید.

دکوراسیون خارجی: اغلب ما حیاط خلوت یا پاسیو را تنها فضایی جهت نورگیری می دانیم که تمیز کاری آن نیز دردسر ساز است، اما باید ذکر شود تنها با کمی سلیقه و همت می توان آن را به محیطی زیبا و صمیمی جهت گذراندن اوقات فراغت و گپ و گفت اهالی ساختمان تبدیل کرد. این مورد مخصوصا در آپارتمان های فاقد حیات مناسب، امری ضروری می نماید. این مطلب از ihome با ارائه چند راهکار ساده شما را به این مقصود خواهد رساند. این راهکارها در هر محیطی اجرا خواهند شد و یک حیاط خلوت زیبا و دلنشین را خلق خواهد کرد. با ما همراه باشید.

طراحی پاسیو آپارتمان

تزیین باغچه پاسیو و جداول کناری آن

وجود باغچه مهم ترین عامل در ایجاد شادابی و سرزندگی محیط است. جهت حفاظت آن از لگدمال شدن ، با جدول آن را از مسیر رفت و آمد جدا کنید. بهتر است این جدول بندی ساده نباشد . ایجاد طرح بر روی بتن امری است بسیار ساده که خود نیز با ساختن قالب می توانید آن را پیاده کنید و ظاهر چشمگیری به آن ببخشید.

طراحی پاسیو آپارتمان

انتخاب مبلمان مناسب برای طراحی پاسیو

انتخاب مبلمان مناسب برای فضای پاسیو امری بسیار مهم است. به شما پیشنهاد می کنم که مبلمانی انتخاب کنید که نگهداری از آن ساده و بی دردسر باشد. به جز این مورد، جهت کمک به سرزندگی محیط ، رنگی شاد و زنده را انتخاب کنید. حتی اگر مبلمانی ساده و نسبتا قدیمی دارید با ساده ترین ترفندها می توانید ظاهری منحصر به فرد به آن ببخشید که در مطلب آموزش تعویض رویه مبل در منزل شما را بیشتر با آن آشنا کرده ایم.

طراحی پاسیو آپارتمان

انتخاب حفاظ در طراحی پاسیو آپارتمان

اگر پاسیو شما مشرف به محیط بیرون است، با قرار دادن نرده محرمیت نادیده گرفته شده را به محیط بازگردانید. در انتخاب جنس ، رنگ و طرح حفاظ دقت کرده و سعی کنید در جهت ارتقا کیفی محیط انتخاب شود تا علاوه بر کارایی مطلوب زیبایی فضای بیرونی شما را دو چندان کند.

طراحی پاسیو آپارتمان

تزیین پاسیو با المان های زینتی

جهت تکیمل کردن پاسیو خود، با افزودن المان های زینتی، کار خود را به اتمام برسانید. هنگام انتخاب، این المان ها را متناسب با ابعاد پاسیو خود انتخاب کنید. لازم به ذکر است برای جلوگیری از اغتشاش بصری، از شلوغ کردن فضا پرهیز کنید و به تزیینات ساده اما موثر بسنده کنید.

برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی و تزیینات فضای بیرونی منزل چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

 

نویسنده: مهزاد پور رکنی | تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *