طراحی ویلای مدرن در تهران (گالری عکس)

تاریخ بروزرسانی : ۲۳ تیر ۱۳۹۶

طراحی ویلا به سبک مدرن باید ها و نباید های بسیاری دارد . به سراغ ویلایی رفتیم که در کشورمان ایران و به سبک مدرن ساخته شده است . شاید در نگاه اول برای شما سخت بود که باورکنید ساخت این ویلا در تهران انجام شده است . پس با خانه طرح در بررسی این ویلای مدرن همراه باشید .

به گزارش مجله خبری ihome.ir این امر اجتناب‌ناپذیر است که تمایل ذاتی انسان آمیخته به چشم‌انداز طبیعی است . محل پروژه سایت مشا در مجاورت شمال تهران در دامنه کوه‌های البرز است.

توپوگرافی فشرده و محلِ بین کوه‌ها، همراه با تماشای مناظر جالبِ دشت مسطحِ مشا، الهام‌بخش ما برای ایجاد حس تعلیق و دیدِ گسترده برای تمام فضاها است.

هدف ما که ادغام طبیعت با زندگی انسان است، ما را به سمتِ توزیع عمودیِ عملکردها با اشغالِ زمینِ کمتر برای ساخت‌وساز و درنتیجه اختصاصِ بخش بیشتری از زمین به طراحی منظر سوق می‌دهد.

شکل اتخاذ شده برای طراحی ویلا ، یک حجم عرضی با جهت‌گیری از دامنه‌ به سمتِ دشت مشا است، بنابراین شکل سه جعبه‌ی معلق، با چرخش خاص نسبت به یکدیگر ایجادشده است. درنتیجه فضاهای اضافی تولید شده است، درحالی‌که سقف هر طبقه، تراسِ‌ طبقه‌ی دیگر است. ظاهراً شیب زیادِ سایت، حس کاملی از تعلیق برای هر جعبه فراهم می‌کند. عملکردها، به ترتیب از سطح بالا به پایین توزیع‌ شده‌اند.

برای داشتنِ دیدِ بی‌انتها، دو طرفِ جعبه‌های رو به دشت، پنجره‌های از کف تا سقف، با دیدهای پانوراما‌ی متعدد دارد. در اینجا پنجره‌ها ، نقشی بیش از باز و بست یا عنصر ساختمانی ایفا می‌کنند؛ آن‌ها مانند پرده‌ی شفافی بین داخل و خارج هستند که فضای داخلی را با چشم‌انداز طبیعی لبریز می‌کنند.

یک شافتِ استوانه‌ای شیب‌دار در نقطه‌ی تقاطع جعبه‌ها واقع شده است که پله‌ها را می‌پوشاند و ویدی را ایجاد می‌کند که با توجه به موقعیتش، یک نمای مورب در میان تمامِ سه سطح ایجاد می‌کند و تعاملات خانواده را ارتقا می‌دهد.

حس طبیعت در داخل فضاها جریان دارد؛ علاوه بر تمام جنبه‌های استفاده از چوب به‌عنوان یکی از عناصر اصلیِ طبیعی در ساختمان؛ که می‌تواند در کف و دیوار اتاق‌های ورزش و در پله‌هایی که از سطوح پایین‌تر به بالاتر در حال حرکت هستند دیده شود. برای حفظِ خلوصِ فرم، ساختمان با یک سپرِ سفید که حجم ساختمان را در دامنه کوه مشخص و روشن ساخته شده است پوشش داده شده است. نظر شما در مورد طراحی ویلای مدرن در تهران چیست ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *