طراحی لیوان سرامیکی با لاک ناخن، یک تغییر مقرون به صرفه!

تاریخ بروزرسانی : ۱۳ خرداد ۱۳۹۷

طراحی لیوان سرامیکی با لاک ناخن یکی از تغییرات مقرون به صرفه و جذاب است که می توانید به سادگی و در کمترین زمان ممکن آن را انجام دهید و جلوه ویژه ای به ظاهر آن ها ببخشید.

خودتان بسازید: ما به دنبال آموزش هنرهایی هستیم که آسان تر، سریع تر و ارزان تر از آنچه که به نظر می رسند، درست خواهند شد. شما در اینجا فنجان و لیوان هایی را می بینید که به نظر می رسد ما آنها را از مغازه های خاص تهیه کرده باشیم. اما جالب است بدانید که همه این زیبایی ها به وسیله مقداری آب گرم، یک لیوان سرامیکی سفید و چند رنگ لاک ناخن درست شده است. با آموزش مرحله به مرحله طراحی لیوان سرامیکی با لاک ناخن در ادامه مطلب با ihome.ir همراه باشید.

طراحی لیوان سرامیکی با لاک ناخن

وسایل مورد نیاز طراحی لیوان سرامیکی با لاک ناخن

  • فنجان یا لیوان سرامیکی (ترجیحاً سفید)
  • ظرف پلاستیکی عمیق (ترجیحا ظرفی را انتخاب کنید که بعداً در آن غذا نریزید)
  • خلال دندان یا سیخ چوبی
  • چند رنگ لاک ناخن

طراحی لیوان سرامیکی با لاک ناخن

طراحی لیوان سرامیکی با لاک ناخن

مرحله اول: رنگ ها را آماده کنید.

ظرف پلاستیکی را با آب گرم پر کنید. یکی از رنگ ها را انتخاب کرده و به صورت دایره ای شکل داخل آب بریزید رنگ ها با ید به صورت موج دار روی لیوان یا فنجان پخش شوند.

طراحی لیوان سرامیکی با لاک ناخن

حالا با استفاده از سیخ چوبی رنگ را درون آب به صورت چرخشی پخش کنید.

طراحی لیوان سرامیکی با لاک ناخن

مرحله دوم: لیوان را رنگ آمیزی کنید.

اگر طرفدار سادگی هستید، می توانید از یک رنگ برای طراحی لیوان سرامیکی با لاک ناخن استفاده کنید. پس از آماده شدن رنگ، لیوان را به آرامی داخل آب کنید تا رنگ داخل اب دور تا دور لیوان را فرا بگیرد.لیوان روی یک کاغذ قرار داده و اجازه دهید تا کاملاً خشک شود. توجه داشته باشید که لیوان را تا لبه داخل آب نکنید چراکه هنگام نوشیدن مایعات نباید رنگ با لب ها برخورد کند.

طراحی لیوان سرامیکی با لاک ناخن

مرحله سوم : رنگ های اضافی را خارج کنید.

اگر می خواهید رنگ های دیگر را هم امتحان کنید، باید مازاد رنگ قبلی را از داخل آب خارج کنید. به وسیله سیخ چوبی می توانید به راحتی این کار را انجام دهید.

طراحی لیوان سرامیکی با لاک ناخن

مرحله چهارم : رنگ های ترکیبی را امتحان کنید.

اگر به ترکیب رنگ علاقه دارید، برای طراحی لیوان سرامیکی با لاک ناخن می توانید چند رنگ مکمل یا متضاد را برای لیوان هایتان انتخاب کنید. پیشنهاد ما به شما این است که بیشتر از 3 رنگ را با یکدیگر ترکیب نکنید. شما برای انجام این کار میتوانید از 2 روش مختلف استفاده کنید.

رنگ ها را همزمان داخل آب بریزید، به وسیله سیخ چوبی آنها را با هم ترکیب کنید و بعد فنجان یا لیوان را داخل آب بچرخانید.

طراحی لیوان سرامیکی با لاک ناخن

روش دیگر به اینگونه است که شما می توانید به صورت جداگانه لیوان را رنگ آمیزی کنید. ابتدا با یک رنگ لیوان را رنگ آمیزی کنید . لیوان روی یک کاغذ گذاشته و اجازه دهید تا کاملاً خشک شود سپس به همین ترتیب رنگ های دیگر را اضافه کنید.

نکته : اگر به طور تصادفی لبه لیوان هم رنگی شد و یا طرحی که ساخته شد مورد دلخواه شما نبود و شما تصمیم به پاک کردن کلی رنگ ها از روی لیوان گرفتید، نگران نباشید. به وسیله یک پنبه و لاک پاک کن می توانید این کار را به راحتی انجام دهید.

ویدئو آموزش طراحی لیوان سرامیکی با لاک ناخن

برای اینکه بتوانید با روند آموزش طراحی لیوان سرامیکی با لاک ناخن برای خانه تان بیشتر آشنا شوید بهتر است ویدئو بالا را کامل ببینید.

در مطالب بعدی آموزش های بیشتری برای ساختن وسایل خلاقانه در خانه به شما می دهیم، پس برای اطلاع از به روزترین ایده های خلاقانه و ساخت لوازم و وسایل بامزه چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع:‌‌ ehow | مترجم: ساناز سردارنیا | در تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *