طراحی فضای سبز حیاط برای مهمانی جذاب در بیرون خانه!

تاریخ بروزرسانی : ۶ تیر ۱۳۹۸

دکوراسیون خارجی: تابستان یک بهانه فصلی است تا زمان زیادی را در فضای باز و حیاط خانه سپری کنید. چه چیزی می تواند بهتر از این باشد که دوستان، همسایه و خانواده خود را به حیاط صمیمی خانه تان دعوت کنید تا ساعات خوشی را در کنار هم بگذرانید؟ ihome.ir در ادامه نکاتی را ذکر می کند که بتوانید با در نظر گرفتن آنها، فضای راحت و آماده برای میزبانی را به وجود آورید.

در این طراحی فضای سبز حیاط ، هدف این است که مهمانان احساس خوب و راحتی در خانه شما داشته باشند. برای این منظور باید حواستان به حشرات هم باشد. در واقع شما نمی توانید به طور کامل محیط را تحت کنترل بگیرید، ولی حداقل می توانید تا حدی عوامل را بشناسید.

طراحی فضای سبز حیاط

مطمئن شوید فضای کافی برای نشستن وجود دارد!

هیچ کس دوست ندارد در حالی که بقیه نشسته اند و از بودن در کنار هم لذت می برند، به دلیل نبود جا مجبور شود بایستد! پس به عنوان میزبان در طراحی فضای سبز حیاط باید حواستان به این نکته باشد. ابعاد و فضای موجود حیاط را در نظر بگیرید و با توجه به آن به دنبال مبلمان کوچکتری بگردید که فضای نشستن بیشتری داشته باشد. نیمکت های دونفره برای این منظور انتخاب مناسبی خواهند بود.

بهترین مدل مهمانی فضای بیرونی این است که همه مهمانان احساس راحتی داشته باشند. پس صندلی های کوچکتر و راحت باعث می شود فضا کمتر پر شود و مهمانان می توانند راحت تر رفت و آمد کنند، غذا بخورند و با یکدیگر صحبت کنند.

بیشتر بخوانید: مبلمان باغی ویلایی ، از کاناپه راحتی تا ست ناهارخوری!

طراحی فضای سبز حیاط

یک پالت رنگی را در نظر بگیرید!

متعهد بودن به این نکته کمی سخت است، ولی اگر یک پالت رنگی را برای طراحی فضای سبز حیاط خود در نظر بگیرید که به سمت رنگ های خنثی نزدیک باشد، باقی تزیینات فضای باز و گیاهان و درخت ها شما نمود و جلوه بیشتری پیدا می کنند.

این انتخاب تاثیر آرام کننده ای در فضا می گذارد و باعث می شود مهمانان به سرعت احساس راحتی کنند. این انتخاب رنگ درست مانند درون منزل است که قرار نیست همه رنگ های رنگین کمانی را به فضای داخلی خانه خود وارد کنید. پس برای فضای بیرونی هم این نکته را رعایت کنید. اگر می خواهید از دستگاه دافع و محافظ در برابر حشرات استفاده کنید هم بهتر است ترکیب رنگی آن را در نظر بگیرید.

طراحی فضای سبز حیاط

در طراحی فضای سبز حیاط از لوازم دکوری استفاده کنید!

زمانی که میزبان یک دورهمی فضای باز هستید، آب و هوا را نمی توان به طور کامل پیش بینی کرد. پس در مورد انتخاب وسایل و تزیینات برای طراحی فضای سبز حیاط دقت بیشتری داشته باشید.

در فضای بیرون وسایل در معرض گرد و غبار بیشتری قرار دارند و هر چیزی ممکن است کثیف شود. با استفاده کردن از بهترین ظروف یا هر چیزی که نگران شکستن یا کثیف شدنش هستید، به خودتان استرس وارد نکنید. به جای این وسایل می توانید از  بشقاب های قدیمی تر استفاده کنید یا برای تزیینات خودتان وسایلی را بسازید.

بیشتر بخوانید: دکوراسیون بالکن، با این 8 ایده تراس خود را زیر و رو کنید!

طراحی فضای سبز حیاط

حس و حال را به درستی به وجود آورید.

در طراحی فضای سبز حیاط در رابطه با این مورد، ریسه های نوری وارد عمل می شوند. این نوع نورپردازی زیبایی خاصی به فضا می دهد و می تواند به هر مدلی که مد نظر داشته باشید، چیدمان شوند. هیچ چیزی نمی تواند بیشتر از نورپردازی زیبا فضای بیرون و حیاط خانه را جادویی جلوه دهد. می توانید آنها را دور نرده ها بپیچید یا بالای میز آویزان کنید. درخشش این نورها مهمانی شما را رویایی تر می کند.

برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی و تزیینات فضای بیرونی منزل چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

 

منبع : hunker | مترجم: صدف حقیقت | تحریریه وبسایت ihome.ir

۲ دیدگاه در “طراحی فضای سبز حیاط برای مهمانی جذاب در بیرون خانه!

  1. mohammadreza vaezi

    سلام
    من فقط نفهمیدم خودتون چنین فضاهایی رو طراحی می کنین یا پست جنبه تبلیغاتی و آموزشی داشت؟؟

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *