طراحی دکوراسیون حمام کوچک ، 10 روش مقابله با کمبود جا !

تاریخ بروزرسانی : ۲۴ مهر ۱۳۹۷

طبقه بندی و نظم دهی: فرقی نمی کند که شما یک فرد مجرد با یک خانه نقلی باشید یا خانواده ای  داشته باشید که تعداد اعضا و فرزندان آن زیاد هستند، در هر صورت نیاز به داشتن یک حمام پر از جا و فضای ذخیره سازی در همه خانه ها احساس می شود. در این مطلب از ihome.ir تصمیم داریم 10 راه برای جادارتر کردن دکوراسیون حمام را به شما معرفی کنیم. پس اگر شما هم با مشکل کم جا بودن حمام خود رو به رو هستید تا انتهای مطلب همراه ما باشید تا با طراحی دکوراسیون حمام کوچک بهتر آشنا شوید.

طراحی دکوراسیون حمام کوچک

از تمام فضاها استفاده بهینه داشته باشید!

همانطور که در این تصویر مشاهده می کنید شما می توانید چنین چیزی را در قالب کابینت های حمام برای خودتان سفارش دهید.در چنین شرایطی ممکن است مجبور شوید که کمی هزینه های خود را افزایش دهید ولی مطمئن باشید که ارزشش را دارد!

طراحی دکوراسیون حمام کوچک

در جایی که نیاز است از وسیله ذخیره سازی استفاده کنید.

راه های خلاقانه و زیبا همیشه جواب می دهد. ما می توانید با طراحی فضای ذخیره سازی ای مانند این تصویر آن را در جایی از حمام که نیاز است قرار دهید. در این حمام، بیشترین جایی که به فضای ذخیره سازی نیاز دارد دیوار پشت وان است.

برای طراحی دکوراسیون حمام کوچک، وسایل خود را بیاویزید!

زمانی که فضای دکوراسیون حمام شما بسیار محدود است و فکر می کنید که دیگر کار دیگری از دستتان بر نمی آید می توانید برای طراحی دکوراسیون حمام کوچک خودبه سراغ آویختن وسایل بروید. برای این کار می توانید مثل این تصویر از قفسه هایی بر روی دیوار استفاده کنید تا علاوه بر قرار دادن وسایل ضروری، بتوانید لوازم تزئینی خود را نیز بر روی این طبقه ها چیدمان نمایید.

در ihome.ir  بیشتر بخوانید: نظم دهنده ها، این 10 اکسسوری در حمام شما معجزه می کنند!

طراحی دکوراسیون حمام کوچک

درها و حفره ها را با هم ترکیب کنید.

ممکن است خیلی از افراد فکر کنند که درها و کابینت هاییی که در حمام قرار گرفته اند فقط فضای اضافی اشغال کرده اند. اما با دقت در این تصویر متوجه می شوید که همیشه هم اینطور نیست. شما می توانید با کمی هوشمندی و خلاقیت از تورفتگی های حمام و درهای موجود در آن نیز به عنوان فضای ذخیره سازی استفاده نمایید.

طراحی دکوراسیون حمام کوچک

به فضایی به جز کمدها هم فکر کنید.

احتمال زیادی دارد که فضای صرف کمدها برایتان کافی نباشد و ندانید که با سایر وسایل خود چه کنید. پیشنهاد ما این است که کمی متفاوت تر فکر کنید. این یعنی می توانید مثل این تصویر به سراغ فضاهای دیگری مثل این گنجه بروید اگر حس می کنید که دسترسی به فضاهای این چنینی برایتان سخت است پیشنهاد می کنیم وسایلی را که کمتر استفاده می کنید درون آنها قرار دهید، چیزهایی مثل دستمال توالت یا فرچه های شست و شو.

وسایل روزمره را در کمدهای باریک جای دهید.

کابینت های کشویی باریکی که مثل این تصویر هستند امروزه طرفداران بسیاری پیدا کرده اند. توصیه ما این است که شما هم از این فرصت استفاده کنید و در طراحی دکوراسیون حمام کوچک خود وسایل روزمره و ضروری خود را درون آنها قرار دهید.

طراحی دکوراسیون حمام کوچک

در دکوراسیون حمام کوچک حتی هر سانتی متر هم مهم است !

باید این را بدانید که حتی کوچک ترین فضاها هم می توانند برای جادارتر کردن دکوراسیون حمام شما به کار بیایند. پس بهتر است سعی کنید هوشمندانه تر بر روی تمامی فضاهای موجود در حمام تمرکز کنید و مثل این تصویر فضای ذخیره سازی خود را تا حد امکان فراهم کنید.

طراحی دکوراسیون حمام کوچک

به فضاهای چندکاره هم فکر کنید .

شما می توانید در طراحی دکوراسیون حمام کوچک خود به فضاهای چندکاربردی هم فکر کنید. این یعنی برای مثال شما می توانید در صورت امکان فضای لاندری یا همان رخت شوی خانه را با دکوراسیون حمام خود ترکیب کنید. این یعنی صرفه جویی از فضاهای موجود در محیط.

طراحی دکوراسیون حمام کوچک

فضاهای ذخیره سازی عمودی را مد نظر داشته باشید.

شما می توانید حتی تا عمق دیوار نیز نفوذ کنید! این یعنی می توانید مثل این تصویر کشوهایی را با واحدهای بلند آماده کرده و سفارش دهید و برای خودتان کمدی عمودی دست و پا کنید. این کار به شما کمک می کند که حتی از کمترین فضاها هم بهترین استفاده را داشته باشید.

طراحی دکوراسیون حمام کوچک

از مبلمان جادار استفاده کنید.

استفاده از نیمکت هایی مثل این تصویر در دکوراسیون حمام بسیار شایع است و رواج دارد. بهتر است در کنار وظیفه اولیه این مبلمان از آنها کمک بگیرید تا فضای ذخیره سازی وسایل مناسب و مورد نیاز شما را نیز مهیا کنند. همانطور که در این تصویر نیز مشاهده می کنید شما می توانید با انتخاب مبلمان زیبا و کاربردی نهایت زیبایی را به دکوراسیون حمام خود هدیه دهید.

در مطالب بعدی شما را باسایر نظم دهنده های دکوراسیون منزل  آشنا خواهیم کرد، پس برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع: houzz | نویسنده: طلوع حقیقت | تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *