طراحی دفتر کار فانتونی، متفاوت ترین دکوراسیون اداری در تهران!

تاریخ بروزرسانی : ۱۶ آبان ۱۳۹۶

يكي از واحدهايي كه در دفنر مرکزی فانتونی وجود دارد در طبقه آخر ساختمان بوده و با داشتن فضاي تراس مختص به خود اين پروژه را منحصر به فردتر نموده است. موقعیت ممتاز ساختمان با توجه به نزدیکی آن به فضاهای شهری (مصلای تهران و پارک میرعماد) نیز از ویژگی های عالی پروژه بوده است.

معماری ایرانی: توضيحاتي كه در رابطه با اين بنا توسط معماران آن آورده شده است حاكي از تلاش آنها در افزايش كيفيت فضاي داخلي و فضاي باز و تركيب آنها بوده كه در نتيجه نيز كيفيت ويژه اين پروژه حاصل شد. دفتر مرکزی فانتونی داراي ويژگي هاي منحصر به فردي است كه همین ويژگي در تمام طول آن، جزء اولويت هاي طراحان و معماران آن به حساب مي آمد. يكي از واحدهايي كه در اين پروژه وجود دارد در طبقه آخر ساختمان بوده و با داشتن فضاي تراس مختص به خود اين پروژه را منحصر به فردتر نموده است. موقعیت ممتاز ساختمان با توجه به نزدیکی آن به فضاهای شهری (مصلای تهران و پارک میرعماد) از ویژگی های عالی پروژه بود. این موقعیت بصری و چشم انداز شهری را برای همیشه تضمین می کند. در این مطلب از ihome به بررسی بخش های مختلف این دکوراسیون اداری منحصر به فرد در تهران  به معماری گروه معماران پوست سوم می پردازیم. با ما همراه باشید.

طراحی دفتر کار

مشخصات عمومی پروژه طراحی دفتر مرکزی فانتونی

  • نام: دفتر مرکزی فانتونی
  • موقعیت: تهران، ايران
  • دفتر معماری: گروه معماران پوست سوم
  • معماران: سمانه قاسم پور، امير قاسم پور
  • کارفرما: شرکت صادرنما
  • مساحت: 180مترمربع
  • سال ساخت: 2017
  • عکس: استدیو دید
  • جوایز: رتبه دوم گروه ساختمان‌های عمومی در دهمین جایزه معماری داخلی ایران (1396)

دکوراسیون اداری

ایده اولیه و شروع طراحی دفتر کار فانتونی

ایده اولیه و شروع طراحی دفتر کار فانتونی از تركيب فضاي داخلي و فضاي باز با طرح هاي معماري آغاز شد. هدف طراحي آن نيز ايجاد يك فضاي داخلي شفاف با استفاده از پنجره هاي پانوراما بود كه با كمك طراحي و توسعه تراس، گسترش و تشديد پيدا كرد. ايجاد فضاهايي كاربردي و باكيفيت از اهداف و استراتژي طراحي اين پروژه به حساب مي آمد. يكي از نكته هاي برجسته در طي طراحی دفتر کار استفاده بهينه از سقف بود كه همين كار، طراحان و معماران را به اهداف مورد نظر خود نزديك تر ساخت.

طراحی داخلی اداری

ویژگی های طراحی دفتر کار فانتونی

داشتن رويكردي عملي، انتزاعي و در نهايت استفاده از سبك هاي مينيماليستي در فضاهاي داخلي و خارجي در اين پروژه به وضوح قابل مشاهده هستند. از ديگر ويژگي هاي دکوراسیون اداری فانتونی نيز گسترش ايستگاه هاي كاربردي در خارج از منزل و حتي فضاي سبز خواهد بود.

دکوراسیون اداری

ايده اساسي در طراحي داخلي، تعريف قاب ها و تفكيك فضاها با تاكيد با هر كدام از آنها است. فريم ها و قاب ها به دو روش تعريف شده اند: احجام و فريم هاي ديوار. فضاهاي حجمي داراي فضاهاي ميانجي مانند راهرو، اتاق انتظار و غيره هستند. قاب ها دسترسي به فضاي باز را فراهم كرده و آن را به طور مشخصي تعريف مي كنند.

طراحی دفتر مرکزی فانتونی

نقطه عطف طراحی دفتر کار فانتونی

فضاهاي سبزي كه با طراحي ويژه خود در طراحی دفتر کار فانتونی ساخته شده اند برگرفته از تمامي اصول و نكات طراحي هستند. اولين مسئله اي كه در اين زمينه مي توان به آن اشاره كرد رعايت و توجه به ديد كاربران است؛ به گونه اي كه گسترش اصلي فضاي داخلي به فضاي باز با ديدگاه آنها مشخص شده است. نكته دوم هم تعريف برخي نقاط سبز در فضاي بيروني براي ايجاد منظري مداوم است.

پلان اداری

image description

مقطع پلان اداری

image description

بررسی پلان و مقطع  دفتر کار فانتونی

اگر شما هم از طراحی دفتر کار فانتونی لذت بردید و دوست دارید با جزییات بخش های دیگر آن آشنا شوید می توانید با بررسی پلان و مقطع آن به سادگی با جزییات بیشتر این دفتر کار مدرن آشنا شوید.

گالری تصاویر دفتر مرکزی فانتونی

اگر دوست دارید با طراحی های برجسته ی ایرانی بیشتر آشنا شوید، کانال تلگرام آی هوم را از دست ندهید!

منبع: Archdaily |ترجمه شده در  تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *