طراحی دفتر کار آپارات در تهران، جذاب ترین محل کاری که دیده اید!

تاریخ بروزرسانی : ۸ آبان ۱۳۹۶

مفهوم اولیه آپارات یک مرکز فرماندهی دستگاه نمایش فیلم است که در ایران جهت پاسخگویی به نیاز اشتراک ‌گذاری ویدئو کاربران ایرانی در محیطی سالم، طراحی‌شده و به‌عنوان یوتیوب ایرانی شناخته می‌شود؛ به همین منظور طراحی داخلی دفتر کار آپارات در تهران با توجه به عملکردهای خاص و متفاوت آن برای گروه معماری Qastic بسیار حائز اهمیت بوده است.

معماری ایرانی: بی شک نام وبسایت آپارات برای همه آشنا است و نیاز به توضیح درباره ی این برند محبوب اشتراک گذاری فیلم در کشور، توضیح واضحات است. به طور کلی مفهوم اولیه آپارات یک مرکز فرماندهی دستگاه نمایش فیلم است که در ایران جهت پاسخگویی به نیاز اشتراک ‌گذاری ویدئو کاربران ایرانی در محیطی سالم، طراحی‌شده و به‌عنوان یوتیوب ایرانی شناخته می‌شود؛ به همین منظور طراحی داخلی دفتر کار آپارات در تهران با توجه به عملکردهای خاص و متفاوت آن برای گروه معماری Qastic بسیار حائز اهمیت بوده است. در این مطلب از ihome به بررسی بخش های مختلف این دکوراسیون اداری منحصر به فرد در تهران می پردازیم. با ما همراه باشید.

دکوراسیون اداری

دکوراسیون اداری

مشخصات عمومی پروژه طراحی دفتر آپارات

 • نام: دفتر مرکزی آپارات
 • موقعیت: بلوار مدرس، تهران، ایران
 • گروه معماری: استدیو معماری Qastic
 • معماران: مهدی علی بخشیان، رضا ضیا، علیرضا شکوری، مریم لاله، امیر الله علی‌اکبر، امیرعلی بخشیان، علی ساسانیان، سروش ساسانیان و Connor Van Cleave
 • سال ساخت: 1395
 • مساحت پروژه: 600 متر مربع
 • کارفرما: وب سایت ویدیویی آپارات، صبا ایده
 • عکس: استدیو دید

معماری داخلی دفتر آپارات

طراحی دفتر آپارات

ایده اولیه طراحی دفتر کار آپارات

ایده اولیه ی طراحی دفتر کار آپارات بر اساس دو پرسش اصلی به وجود آمده است، نخست اینکه چطور می توان یک دفتر کار با پلان باز طراحی نمود تا تعامل و همکاری بین همکاران در فضای موجود بیشتر شود و سوال دوم آنکه چطور می توان فضاهای کاری خصوصی ایجاد کرد که کارمندان در عین مستقل بودن، با سایر بخش های دفتر اداری نیز ارتباط و تعامل داشته باشند. پاسخ به این دو سوال بود که ایده ی اولیه طراحی دفتر آپارات شکل گرفت.

دفتر کار آپارات

دکوراسیون داخلی دفتر آپارات

چالش های طراحی دفتر کار آپارات

تجزیه و تحلیل نیازهای موجود در این دفتر کار، تعریف جدیدی از فضاهای مختلف را شکل داد، به نحوی که فضایی مانند پله ها نه تنها به عنوان یک عنصرعمودی بین طبقات، بلکه به عنوان یک آمفی تئاتر کوچک عمل می کنند که فرصتی برای گردهمایی، سخنرانی و یا صرفا محل استراحت در ساعات کار یا ناهار را برای کارمندان فراهم می کند.

طراحی دفتر کار

معماری دفتر مرکزی آپارات

کانسپت دیگر طراحی دفتر کار آپارات، افزایش شکاف بین راهروها و دفاتر کار بود؛ شبیه به یک خط ساحلی که خشکی و دریا را بهم متصل می کند. به طورکلی با  گسترش این شکاف، وُید های مرتفع و فضاهای سبز، فضای پویایی را فراهم آورده شد که در نتیجه آن مکالمات بین کارکنان در طبقات بالا و پایین را برای بهره وری بیشتر در طول ساعات کاری را فراهم می سازد.

دفتر مرکزی آپارات در تهران

معماری داخلی دفتر کار آپارات

همچنین استفاده از نور طبیعی در تمام بخش های این دفتر یکی از الزامات اصلی طراحی داخلی محسوب می شد که توسط پارتیشن ها و دیوارهای شیشه ای این فرصت برای 75 بخش اداری کوچکتر این دفتر کار فراهم شد تا از نور طبیعی به خوبی بهرمند شوند.

پلان دفتر کار آپارات

مقطع دفتر کار آپارات

بررسی پلان و مقطع دفتر کار آپارات

اگر شما هم از طراحی دفتر کار آپارات لذت بردید و دوست دارید با جزییات بخش های دیگر آن آشنا شوید می توانید با بررسی پلان و مقطع آن به سادگی با جزییات بیشتر این دفتر کار مدرن آشنا شوید.

*خوشحال می شویم اگر شما هم عضوی از کارمندان وبسایت آپارات هسید و یا تصاویر تازه ای از این محل کار جذاب در اختیار دارید، آن را با ما و سایر مخاطبان ihome در میان بگذارید.

اگر دوست دارید با طراحی های برجسته ی ایرانی بیشتر آشنا شوید، کانال تلگرام آی هوم را از دست ندهید!

منبع: Archdaily | مترجم: ثمینا فراهانی | تحریریه وبسایت ihome.ir

۲ دیدگاه در “طراحی دفتر کار آپارات در تهران، جذاب ترین محل کاری که دیده اید!

 1. زهرا

  چقدر قشنگه … ایمیل منابع انسانی آپارات رو کی داره؟ 😀

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *