طراحی تراس کوچک، 1+12 ایده برای بالکن های نقلی!

تاریخ بروزرسانی : ۳ تیر ۱۳۹۷

دکوراسیون خارجی: با وجود ساختمان سازی های بسیاری که در شهرهای بزرگ و کوچک انجام می شود، ابعاد و متراژ آنها غالبا کم هستند. منزل های کوچک به نوبه خود دغدغه ساکنین آنها هستند چرا که صاحبان خانه اغلب نمی دانند که چگونه می توان خانه ای با متراژ کم را به بهترین حالت چیدمان کرد. بالکن های کوچک هم از این قاعده مستثنی نیستند. وقتی با بالکن های کوچک رو به رو می شویم اغلب می بینیم که افراد به دلیل آنکه فضای زیادی برای مانور دادن ندارند، ترجیح می دهند که کلا بی خیال شوند و بالکن کوچکشان را به حال خودش رها کنند!

Ihome.ir در این مطلب تصمیم دارد راه چاره ای به شما نشان دهد. با ما همراه باشید تا ایده هایی برای طراحی تراس کوچک را مشاهده کنیم تا بتوانیم به این فضاها آن هم با ابعاد کم، بیشتر رسیدگی کنیم.

طراحی تراس کوچک

استفاده از چمن مصنوعی برای تراس کوچک

یکی از کارهایی که برای طراحی تراس کوچک خود می توانید انجام دهید که قطعا از آن پشیمان هم نخواهید شد، استفاده از چمن مصنوعی است. همانطور که در این تصویر مشاهده می کنید شما می توانید با استفاده سرتاسری از چمن مصنوعی در کف بالکنتان فضای سبز بیشتری را جلوه دهید حتی اگر ابعاد آن کم باشد! پیشنهاد می کنیم در زمان انتخاب چمن مصنوعی تان حتما دقت لازم را به کار ببرید تا با خرید چمن های مصنوعی نامرغوب زحمات خود را از بین نبرید!

در ihome.ir بیشتر بخوانید: چمن مصنوعی، متفاوت ترین کفپوشی که خانه تان دیده است!

طراحی تراس کوچک

طراحی تراس کوچک با چمن مصنوعی و گلدان

حالا می توانید یک قدم بیشتر پیش بروید و در کنار چمن مصنوعی خود از گلدان های سرتاسری نیز برای بالکن کوچکتان استفاده کنید. مهم نیست که ابعاد گلدان هایتان چقدر کم باشد، مهم این است که بتوانید با حداقل فضا به بیشترین کاربری دست یابید. در این تصویر می توانید به خوبی ببینید که با وجود ابعاد کمی که این بالکن دارد، ترکیب چمن مصنوعی و گلدان ها آن را بسیار زنده و سرسبز کرده اند.

طراحی تراس کوچک

انتخاب باکس گلدان برای تراس

شما می توانید برای مرتب تر و البته زیباتر جلوه دادن بالکن کوچکتان از باکس و جعبه های مختلفی استفاده کنید تا مثل این تصویر بتوانید گلدان های زیبایتان را در آنها قرار دهید. این کار علاوه بر آنکه گلدان هایتان را سازمان دهی می کند باعث می شود که این جعبه ها به وسایل دکوری زیبایی هم تبدیل شوند به خصوص اگر به سراغ جعبه های چوبی زیبا و صیقل خورده ای بروید. شما می توانید این جعبه ها را در گوشه ای از بالکنتان قرار دهید تا هر وقت به آنها نگاه می کنید لذت ببرید.

طراحی تراس کوچک

استفاده از فرش در تراس

یکی از راهکارها و ترفندهایی که برای طراحی تراس کوچک به کار می آید استفاده از فرش است. شاید به نظرتان عجیب بیاید که در بالکن منزل خود فرش پهن کنید. ولی همانطور که در این تصویر هم مشاهده می کنید شما می توانید با انتخاب فرشی با ابعاد و شکل متناسب با فضای بالکنتان به هدفتان برسید. این کار کمک می کند که فضای بالکنتان را دنج تر و آرام تر جلوه دهید. شما می توانید مثل این تصویر بین فرش و بقیه وسایلی که در بالکنتان قرار داده اید تناسب رنگی ایجاد کنید تا زیبایی آن را دو چندان نمایید.

طراحی تراس کوچک

انتخاب دو صندلی برای تراس

اگر نمی خواهید بالکن کوچک خودتان را خیلی شلوغ کنید می توانید به سراغ گزینه های اولیه بروید! منظورمان دو صندلی و نهایتا چند گلدان معمولی است. همانطور که در این تصویر مشاهده می کنید با استفاده از دو صندلی و یک گلدان در گوشه بالکن سعی شده که با وجود سادگی، زیبایی و خلوت بودن فضا را در کنار هم در نظر گرفته شود.

طراحی تراس کوچک

استفاده از صندلی معلق برای تراس

راه دیگری که برای طراحی بالکن کوچک شما وجود دارد آن است که مثل این تصویر از صندلی های آویز و معلق استفاده کنید. این کار می تواند در استفاده از فضای بالکن شما صرفه جویی کند.

طراحی تراس کوچک

ایجاد نشیمن در بالکن!

شما می توانید کمی هم فضا را صمیمانه تر کنید. به این تصویر نگاهی بیندازید. با کمک دو صندلی کوتاهی که فضا را بسیار دنج کرده و دو میز جلو مبلی نقلی فضایی شبیه به نشیمن در بالکن ایجاد شده که گرما و حس صمیمانه آن را هم به دنبال دارد.

طراحی تراس کوچک

ایجاد فضایی برای مطالعه

یکی از پیشنهادات دیگری که برای طراحی تراس کوچک داریم آن است که آن را به فضایی برای مطالعه تبدیل کنید. همانطور که در این تصویر مشاهده می کنید شما می توانید با کمک یک قفسه کوچک که به عنوان کتابخانه باشد در کنار یک مبل یا صندل کوچک، خود را آماده ساعت ها مطالعه لذت بخش در بالکن زیبایتان نمایید.

طراحی تراس کوچک

انتخاب دکوراسیون رنگارنگ برای تراس

همانطور که در این تصویر هم می بینید شما می توانید با میز و صندلی های کوچکی که کاملا به درد بالکن کوچک شما می خوردند به آن جانی دوباره ببخشید. برای زیباتر شدن این فضا هم از رنگ های شاد استفاده کنید. دقیقا مثل همین تصویر!

طراحی تراس کوچک

استفاده از لوازم تزئینی در تراس

شما می توانید با کمک برخی وسایل دکوری و لوازم تزئینی، بالکن کوچک خود را زیباتر سازید. قطعا به دلیل فضای کمی که در بالکن خود دارید نمی توانید از وسایل تزئینی بزرگ استفاده کنید بنابراین با گزینه های خیلی کوچک هم می توان زیبایی را به بالکن کوچک هدیه داد. به این تصویر با دقت نگاه کنید و از آن ایده بگیرید.

طراحی تراس کوچک

تگهداری از وسایل باغبانی در تراس

شما می توانید در بالکن کوچک خودتان فضایی را هم برای وسایل باغبانی تان اختصاص دهید. همانطور که در این تصویر هم مشاهده می کنید می توانید برای گوشه ای از بالکن خود میزی تهیه کنید و وسایل باغبانی تان را در آن قرار دهید. همانطور که می بینید می توانید با کمی سلیقه و حوصله، فضای زیبایی را ایجاد کنید.

طراحی تراس کوچک

ایجاد فضای رمانتیک در تراس

قطعا تماشای این تصویر بسیار لذت بخش خواهد بود. پس وقت را تلف نکنید و این شرایط را در بالکن کوچک خودتان هم مهیا کنید. شاید بتوان گفت که یک بالکن کوچک بهترین فضا برای ایجاد چنین شرایطی را دارد. با یک چراغ ریسه ای شروع کنید و کار را تمام کنید!

طراحی تراس کوچک

استفاده از استند گل در تراس

یکی از هوشمندانه ترین راهکارهای دیگری که برای طراحی بالکن کوچک انجام می شود استفاده از استند گل است. همانطور که می دانید استند گل فضای مورد استفاده شما را دوچندان می کند. پس برای بالکن کوچک هم کارایی بسیاری خواهد داشت. با داشتن یک استند گل هرچند کوچک می توان فضای قرارگیری گلدان ها را افزایش داد و با این کار فضای سبز بیشتری را به بالکن کوچکتان بخشید. در همین زمینه می توانید به مطلب استند گل، کجا بذارمش که خونم قشنگ تر بشه؟! مراجعه کنید.

برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی و تزیینات فضای بیرونی منزل چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

 

نوشته شده در تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *