طراحی استخر خانگی، با این 17 مدل تابستان را خاطره انگیز کنید!

تاریخ بروزرسانی : ۱۰ تیر ۱۳۹۷

دکوراسیون خارجی: فرقی نمی کند که چه سبکی را انتخاب کنید، از استخرهای سبک توسکان گرفته و یا حتی استخرهای روستیک! همه این استخرها در هر شکل جذابی که باشند شما را وسوسه می کنند تا با یک شیرجه به درونشان بپرید و شنا کنید. اگر شما هم دلتان می خواهد تعدادی از این استخرهای زیبا و هیجان انگیز را ببینید در این مطلب ihome.ir با ما همراه باشید.

طراحی استخر

ایجاد فضای رفت و آمد الهام بخش در اطراف استخر

همانطور که در این تصویر می بینید فانوس هایی که از سقف هر طبقه آویزان شده اند حس و حال سبک بوهو را به شما القا می کند. همین مسئله باعث می شود که حس و حال این استخر هم همانقدر رویایی و زیبا باشد.

طراحی استخر

استخر به سبک ایتالیایی

برای اینکه محیط استخرتان را وسوسه انگیز و خیره کننده نمایید، لزوما احتیاج به فضای خیلی باز نخواهید داشت. در بسیاری از استخرهایی که به سبک ایتالیایی طراحی شده اند با فضایی رو به رو می شویم که استخری سراسر همراه با آرامش را به ما هدیه می دهد.

طراحی استخر

استخر به سبک روستیک

درهای چوبی ای که در این تصویر مشاهده می کنید به خودی خود یادآور سبک روستیک است. این فضا قطعا استخری با حال و هوای این سبک فراهم آورده که بسیار هم رویایی است.

طراحی استخر

استخر پاستلی

اگر بخواهید ساختمان خانه را مستقیما به استخر ارتباط دهید می توانید از رنگ هایی هم استفاده کنید که جذابیت فضا را بیشتر کند. یکی از گزینه هایی که پیش پای شما قرار می گیرد رنگ های پاستلی است. همانطور که در این تصویر هم مشاهده می کنید فضای جذاب و زیبایی هم خواهد شد!

طراحی استخر

سنگ های برای مرحله بندی

این خانه ساحلی، بسیار جدی و اصولی طراحی شده است. نشیمن این خانه رو به استخر باز می شود. علاوه بر این هم برای خود استخر سعی شده تا با کمک سنگ هایی که مشاهده می کنید مرحله بندی ها رعایت شود.

طراحی استخر

استخر روستایی

در استخری که می بینید از نیمکت هایی استفاده شده تا فضای استراحت شما را فراهم کند. وجود چنین نیمکت هایی هم می تواند برای شما خوب باشد و هم برای حیوان خانگی دوست داشتنی تان.

طراحی استخر

استخر پشت پرچین

همانطور که در این تصویر مشخص است این استخر با کمک پرچینی که در اطرافش شکل گرفته به یک استخر امن تبدیل شده که حریم آن کاملا مشخص است.

طراحی استخر

استفاده از  دیوار بلند!

قطعا زمانی که صحبت از دریا می شود نمی توان انتظار داشت که منطقه ای مشخص شده با حریم خودش آنطور که دلمان می خواهد داشته باشیم، ولی همانطور که در این تصویر نیز مشاهده می کنید می توانیم با ساختن چنین دیوار بلندی که اتفاقا به زیباتر شدن فضا هم کمک می کند به هدف خودمان دست پیدا کنیم.

طراحی استخر

سایه ای از طبیعت در جوار استخر

اگر تعداد زیادی درخت در اطراف استخرتان قرار دارد که آن را پوشانده شما می توانید از این فرصت استفاده نمایید و آن محیط را با حس و حال کاملا طبیعی طراحی کنید. شما حالا سایه هایی از طبیعت دارید. این کار استخر شما را بسیار شیک می کند و باعث می شود که وقتی به درختان نگاه می کنید به یاد سایه بان بیفتید و از آن لذت ببرید.

طراحی استخر

استخر با فضای سبز

همانطور که در این تصویر هم مشاهده می کنید داشتن چنین فضایی که برای استخر شما طراحی شده است باعث می شود که فکر کنید در یک قصر هستید!

طراحی استخر

داشتن وسایل روشن در استخر

یکی از کارهایی که باعث می شود شما در طراحی فضای استخرتان موفق باشید آن است که از وسایلی استفاده کنید که رنگ های روشن و تابستانه دارند؛ یعنی دقیقا مثل این تصویر. شما می توانید برای فصل پاییز و زمستان هم رنگ ها تیره تر را جایگزین آن کنید.

طراحی استخر

استخر خنک!

شما می توانید با رفتن به حیاط خود یک تعطیلات هیجان انگیز را تجربه کنید! اگر این عکس را ببینید به خوبی متوجه منظورمان خواهید شد. با فراهم آوردن فضایی تازه و خنک در اطراف استخرتان به خوبی از پس این کار بر خواهید آمد.

طراحی استخر

استخر مرتفع

اگر استخر خانگی شما در نزدیکی پارکینگ منزلتان است شما می توانید مثل این تصویر، فضای اطراف استخرتان را کمی مرتفع تر کنید تا بتوانید به خوبی آرامش یابید، چراکه دیدن ماشین ها در زمانی که در حال شنا کردن هستید خیلی آرامش بخش نخواهد بود!

طراحی استخر

استخر در کنار درخت نخل

فرقی نمی کند که در چه محیط و آب و هوایی هستید. شما می توانید فضای اطراف استخر خود را با کمک آب و هوای محل زندگی تان خارق العاده کنید؛ برای مثال با وجود درخت های نخلی که در این تصویر مشاهده می کنید این استخر محاصره شده و فضای زیبا و خاصی را شکل داده است.

طراحی استخر

فضای استراحت راحت در کنار استخر!

هرکاری که برای فضای اطراف استخرتان انجام می دهید این را مدنظر داشته باشید که باید راحتی آن را هم فراهم کنید. شما می توانید مثل این تصویر در کنار دو صندلی و یا نیمکتتان از یک میز استفاده کرده و با آوردن یک لیوان نوشیدنی دلچسب از استخرتان لذت ببرید.

طراحی استخر

موزاییک کاری کنار استخر

برای آنکه دسترسی تان به استخر را بدون اینکه مجبور شوید از روی چمن بگذرید فراهم کنید می توانید از کاشی و تایل های موزاییکی استفاده کرده و مثل این تصویر، مسیر را مشخص کنید.

طراحی استخر

 از سبک توسکان ایده بگیرید!

با کمک یک سایه بان نارنجی و درخت هایی در اطراف خود شروع کنید. عینک آفتابی قرمز رنگ را هم فراموش نکنید!

اگر در خانه ای قدیمی و استخردار زندگی می کنید، تغییر مدل و بازسازی استخر یکی از پروژه های مناسب برای نو کردن فضای منزل شماست. برای این کار به سراغ طراح منظر و متخخصان مربوطه بروید و هزینه های بازسازی را پرسش کنید. تخصص در مورد بازسازی و ساخت استخر می تواند از آسیب های احتمالی جلوگیری کند، به همین منظور ihome.ir متخصصینی نظیر پرشین استخر ،نقش آب و پارسیان استخر  را به شما معرفی می کند، پس به هیچ وجه خودتان دست به کار نشوید. با توجه به میزان بازسازی استخر، مدت زمان انجام پروژه در طول چند هفته متغیر است.

برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی و تزیینات فضای بیرونی منزل چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع: housebeautiful | ترجمه شده در تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *