طراحی اتاق رختشویی، با این 10 راه حل جمع و جور معجزه کنید!

تاریخ بروزرسانی : ۱۸ فروردین ۱۳۹۷

طراحی اتاق رختشویی جزء درگيري هاي ذهني اكثر صاحب خانه ها است. خيلي از افراد نمي دانند كه فضاي لاندري كوچك منزل خود را چگونه چيدمان كنند. در این مطلب شما را با 10 راهکار طراحی این فضای کاربردی آشنا کنیم. 

طبقه بندی و نظم دهی: وجود اتاق رختشویی كوچك در بيشتر خانه ها جزء درگيري هاي ذهني اكثر صاحب خانه ها است. خيلي از افراد نمي دانند كه فضاي لاندري كوچك منزل خود را چگونه چيدمان كنند. در اين مطلب از وب سايت ihome  همراه ما باشيد تا راهكارهايي را به شما معرفي كنيم كه ديگر لازم نباشد نگران دكوراسيون لاندري خود باشيد.

طراحی اتاق رختشویی

سطوح اتاق رختشویخانه را كاربردي تر كنيد.

اگر وجود سطوحي مثل فضاي اتو كشيدن برايتان محدوديت فضايي ايجاد مي كند مي توانيد مانند اين تصوير از سطوحي استفاده كنيد كه قابل تا شدن و جا به جايي باشد تا بتوانيد در زماني كه به آن احتياجي نداريد آن را تا كرده و در گوشه اي قرار دهيد.

طراحی اتاق رختشویی

چارچوب درب رختشویخانه را فراموش كنيد.

اگر به اين تصوير نگاه كنيد مي توانيد حدس بزنيد كه چه راهكاري برايتان داريم. شما مي توانيد لباس هاي خود را با كمك يك يك چوب لباسي مناسب آنها را در چارچوب درآويزان كنيد تا فضاي كمتري را اشغال نمايند.

طراحی اتاق رختشویی

فضاي كنار ماشين لباسشويي را از ياد نبريد.

همانطور كه در اين تصوير مشاهده مي كنيد مي توانيد با كمك يك چيزي شبيه به كشو در ابعاد مناسب در فضاي كنار ماشين لباسشويي خود استفاده كرده و مواد شوينده مربوطه را در آن قرار دهيد. با اين كار ديگر نگران فضاي مناسب براي قرارگيري مواد شوينده خود نخواهيد بود.

طراحی اتاق رختشویی

شلف های ديواري را در رختشوخانه حفظ كنيد.

به اين تصوير نگاه كنيد. حتي ديدن اين كمدها مي تواند به شما احساس نظم و ترتيب القا كند. شما مي توانيد از ديوار لاندري خود استفاده كرده و كمد و طبقه هايي براي آنها ترتيب دهيد. با اين كار نيز مي توانيد بخش قابل توجهي از شلوغي هاي فضاي لاندري خود را كاهش داده و كنترل نماييد.

طراحی اتاق رختشویی

در رختشویخانه از سبدهاي ريلي استفاده كنيد.

براي آنكه سبدهايي كه برخي لوازم خود را درون آنها قرار مي دهيد فضاي زيادي را اشغال نكنند مي توانيد آنها را بر روي ريل هايي قرار داده و درون كمد بگذاريد. به اين ترتيب مي توانيد مانند تصوير در هر زماني كه به اين سبدها نياز پيدا كرديد ريل را خارج كرده و سبد را  بيرون آوريد و زماني هم كه نيازي نداريد آن را سر جاي خودش هدايت كنيد.

طراحی اتاق رختشویی

سبدهاي رختشوخانه را تا كنيد.

يكي از وسايلي كه بخش زيادي از فضا را اشغال مي كند سبدهاي مختلف هستند. براي اين كار لازم نيست دست به چيز عجيب و غريبي بزنيد. فقط مي توانيد سبدها را تا كرده و در يكديگر ادغام نماييد، درست مثل همين چيزي كه در اين تصوير مشاهده مي كنيد.

طراحی اتاق رختشویی

لباس ها را در رختشویخانه اولويت بندي كنيد.

اگر فضاي كافي براي قرارگيري لباسهايتان نداريد مي توانيد اولويت بندي كنيد. شما مي توانيد مانند اين تصوير لباسهايتان را بر اساس رنگهايشان و يا اولويت در پوشيدن آنها دسته بندي كنيد تا فضاي كمتري را اشغال نمايند.

طراحی اتاق رختشویی

در رختشویخانه ميز اتوي پنهاني داشته باشيد!

همانطور كه در تصوير مشاهده مي كنيد مي توانيد فضايي پنهاني براي اتو و ميز اتوي خود داشته باشيد. با ديدن اين تصوير مي توانيد منظور ما را به خوبي متوجه شويد. قطعا وجود چنين راهكاري خارق العاده خواهد بود.

طراحی اتاق رختشویی

بايد اعتراف كرد كه ميز اتو وسيله چندان زيبايي نيست؛ بنابراين مي توانيد آن را درون كشو و وسايلي اين چنيني پنهان كنيد تا علاوه بر آنكه ديده نمي شود فضاي كمتري را نيز اشغال خواهد كرد. به اين تصوير نگاه كنيد تا ايده اين موضوع را در ذهن داشته باشيد.

طراحی اتاق رختشویی

از ديوارهای رختشویخانه غافل نشويد.

ديوارها معمولا بخشهايي از فضا هستند كه گاهي بدون استفاده بافي مي مانند. علاوه بر پيشنهاد وجود كمد بر روي ديوار مي خواهيم پيشنهاد ديگري نيز به شما ارائه دهيم. به اين تصوير نگاه كنيد تا بدانيد كه ديوارها چگونه مي توانند كارآيي زيادي را در فضاي لاندري برايتان داشته باشند.

در مطالب بعدی شما را با نظم دهی سایر بخش های دکوراسیون منزل  آشنا خواهیم کرد، پس برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع : housebeautiful | ترجمه شده در تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *