طراحی اتاق خواب ، 9 نکته مهم برای دکوراسیون مناسب!

تاریخ بروزرسانی : ۱۷ شهریور ۱۳۹۷

دکوراسیون داخلی: برای همه ما دکوراسیون اتاق خواب اهمیت بسیاری دارد چراکه ساعات پایانی روز را بعد از ساعت ها خستگی و افکار روزانه در آن سپری می کنیم. به نوعی می توان گفت که اتاق خواب محل امنیت و آرامش هر کدام از اعضای خانواده است. دکوراسیون اتاق خواب به ویژه اختصاصی ترین و شخصی ترین بخش خانه شناخته شده است و همین مسئله هم نشان دهنده اهمیت این فضا است و باعث می شود که به طراحی دکوراسیون آن هم اهمیت زیادی داده شود. این اهمیت می تواند در تک تک اجزا و قسمت های اتاق خواب اختصاص یافته و نمایان شود. در این مطلب می خواهیم نکاتی کاربردی و مهم در طراحی اتاق خواب را برایتان بازگو کنیم.

انتخاب سبک مناسب در دکوراسیون اتاق خواب

اگر تصمیم دارید که دکوراسیون اتاق خواب خود را طراحی کنید قبل از هر چیز باید بدانید که به دنبال چه سبکی هستید. آیا دوست دارید دکوراسیون اتاق خواب لوکس و باشکوهی داشته باشید؟ یا از آن دسته افرادی هستید که از سادگی لذت می برند؟ پس با اطمینان خاطر از سبک مورد نظر می توانید مبلمان و تخت خواب های مورد استفاده در دکوراسیون اتاق خواب خود را تهیه کنید. همانطور که در این تصویر مشخص است یک سرویس خواب لوکس می تواند دکوراسیون اتاق خواب لوکسی را به شما اعطا کند.

طراحی اتاق خواب

استفاده از رنگ مناسب برای اتاق خواب

یکی از مهم ترین ملاک های طراحی اتاق خواب، انتخاب رنگ مناسب است. با توجه به این که اتاق خواب متعلق به چه فرد یا افرادی با چه گروه سنی و البته سلیقه ای است می توانید رنگ های مختلفی را در نظر داشته و یکی از آنها را انتخاب کنید. پیشنهاد ما این است که از استفاده از رنگ های تند و جیغ خودداری کنید چرا که این رنگ ها انرژی زیادی دارند و همین انرژی نیز اجازه نمی دهد که به راحتی استراحت کرده و زمانی را در آرامش پشت سر بگذارید.

طراحی اتاق خواب

خرید فرش مناسب

یکی دیگر از مسائل مهم در دکوراسیون اتاق خواب داشتن فرش مناسب است. بهتر است که کف زمین در دکوراسیون اتاق خواب گرم و نرم باشد تا زمانی که از تخت خود بلند می شوید پاهایتان کف زمین سرد را لمس نکند. برای این کار هم می توانید از فرش های بزرگی که سر تا سر اتاق خواب را بگیرند استفاده کنید و هم به سراغ فرش ها و قالیچه هایی با ابعاد کمتر بروید که در دوطرف تخت خواب پهن می شوند. توصیه می کنیم که برای فرش اتاق خواب خود به سراغ بافت های خشن و یا بیش از اندازه ظریف نروید. تعادل را رعایت کنید، چراکه بافت ظریف می تواند بر اثر رفت و آمدهای شما دچار مشکل شده و بافت خشن هم هیچ تناسبی با دکوراسیون اتاق خوابتان نداشته باشد.

طراحی اتاق خواب

استفاده از کالای خواب با کیفیت

قطعا انتظار می رود که در دکوراسیون اتاق خواب از کالای خواب مناسبی استفاده شود تا خواب شبانه شما در آرامش و لطافت هر چه تمام تر صورت پذیرد. برای این کار توصیه می کنیم که به سراغ تشک هایی با کیفیت مطلوب باشید تا از کمر دردهای ناشی از تشک های نامناسب رهایی یابید. در کنار این موضوع می توانیم این را هم بگوییم که ظاهر مناسب روتختی و روبالشی و تناسب آن با رنگ دکوراسیون اتاق خواب نیز از اهمیت زیادی برخوردار است.

در ihome.ir  بیشتر بخوانید: روتختی، جدول قیمت متنوع ترین کالاهای خواب ایرانی و ترک!

طراحی اتاق خواب

انتخاب نورپردازی حرفه ای

نورپردازی در طراحی اتاق خواب اهمیت زیادی دارد چراکه می تواند به راحتی بر روی خواب و آرامش شما تاثیرگذار باشد. به همین دلیل توصیه می کنیم که برای دکوراسیون اتاق خواب خود به سراغ نورهای لطیف تر و ملایم تری بروید و از استفاده بیش از حد نور و پراغ در دکوراسیون اتاق خواب جلوگیری کنید. اگر از اتاق خواب خود به عنوان اتاق کار نیز استفاده می کنید و به همین دلیل باید نور کافی را در اتاق داشته باشید پیشنهاد ما این است که از یک چراغ خواب نیز استفاده کنید تا در زمان هایی که کار نمی کنید نور کافی و نه بیش از حد در دکوراسیون اتاق خوابتان وجود داشته باشد. در مطلب نور مناسب برای اتاق خواب، نور سفید بهتر است یا زرد؟ به طور کامل این موضوع را برای شما توضیح داده ایم می توانید به آن سر بزنید و از اطلاعات آن کمک بگیرید.

طراحی اتاق خواب

به کارگیری تزئینات مناسب در طراحی اتاق خواب

انتظار نداشته باشید که دکوراسیون اتاق خوابی بدون هرگونه تزئینات بتواند حس و حال خوبی را به محیط اتاق انتقال دهد. شما می توانید در طراحی اتاق خواب که در واقع حریم شخصی شما و اختصاصی ترین بخش خانه به حساب می آید از وسایل تزئینی مورد علاقه و محبوبتان استفاده کنید و این مسئله را بهانه ای سازید برای جلب آرامش و لذت بیشتر از دکوراسیون اتاق خواب خود. همانطور که در این تصویر مشاهده می کنید باید به دنبال چیزی باشید که دوست دارید حتی اگر موجب شلوغ شدن اتاق خوابتان شود!

طراحی اتاق خواب

ایجاد فضای کار در اتاق خواب

همانطور که پیش تر هم گفتیم امکان دارد که در طراحی اتاق خواب خود به انجام کارهای شخصی تان نیز بپردازید و از آن به نوعی به عنوان اتاق کار نیز استفاده نمایید. طبیعتا به دنبال این مسئله وسایل مخصوص به کار نیز به محیط اتاق خواب وارد می شود. همانطور که در این تصویر مشاهده می کنید در صورت نداشتن فضای کافی می توانید با داشتن ایده هایی میز کار خود را به خوبی در اتاق خوابتان جای دهید. کافی است ایده ها را دنبال نمایید.

طراحی اتاق خواب

استفاده از گیاهان آپارتمانی

از مزیت های وجود گل و گیاه در خانه بسیار شنیده اید. این مسئله به خوبی می تواند در طراحی اتاق خواب نیز نمود پیدا کند، هرچند که فضای اتاق خواب شما کوچک باشد. سعی کنید با شناخت انواع گیاهان آپارتمانی مقاوم بر اساس شرایط محیطی و آب و هوایی منزل خود، یکی از آنها را انتخاب کنید و در دکوراسیون اتاق خوابتان قرار دهید. فقط بهتر است از حساسیت زا نبودن گیاه مورد نظر خود اطمینان حاصل کنید تا در زمان استراحت باعث اذیت و آزارتان نشود.

طراحی اتاق خواب

انتخاب پرده مناسب برای اتاق خواب

انتخاب پرده برای دکوراسیون اتاق خواب می تواند به سلیقه و عادات شما بستگی داشته باشد. با این حال پیشنهاد ما این است که از استفاده از پرده های بسیار کلفت اجتناب کنید و اجازه دهید تا جای ممکن نور طبیعی خورشید وارد فضای اتاق خوابتان شود. این کار می تواند انرژی و حس و حال خوبی را هر روز صبح به شما انتقال دهد. مطلب مدل پرده اتاق خواب، چی بخرم اتاقم شیک تر میشه؟! را در این زمینه از دست ندهید!

به ما بگویید:

اگر شما هم از ایده‌ی جذاب و خاصی برای چیدمان و طراحی اتاق خواب خود استفاده کرده اید ، پس حتما تجربیات خود را از طریق دیدگاه های پایین همین مطلب با ما و سایر مخاطبان ihome در میان بگذارید.

*در مطالب بعدی شما را با ترفندهای بیشتری از طراحی و دکوراسیون داخلی آشنا می کنیم، شاید این موضوع دغدغه ی شما عزیزان هم باشد بس برای اطلاع از پاسخ آن ها چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

نوشته شده در تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *