طراحی اتاق خواب کوچک ،5 ایده بزرگنمایی اتاق های نقلی!

تاریخ بروزرسانی : ۸ خرداد ۱۳۹۸

دکوراسیون داخلی: طراحی اتاق خواب کوچک عموما بسیار دشوار است. هنگامی که فضای کمی برای یک تخت بدون در نظر گرفتن کنار تختی ها در اتاق خواب کوچک وجود دارد ، اگر اغراق نکنیم چیدمان آن اتاق می تواند خسته کننده باشد. (حتی کمبود فضای ذخیره سازی را در نظر نمی گیریم.) در مورد اینکه چگونه یک اتاق خواب 60 متر مربعی را نگاه کنیم و مانند یک اتاق 120 متر مربعی بنظرمان برسد، تصمیم گرفتیم با متخصصین این موضوع مشورت کنیم: با طراحان داخلی که هنر بیشترین استفاده از هر متر مربع را دارند.

در ادامه، ما برخی از بهترین طراحان داخلی خواستیم تا ایده های خود را در مورد اتاق های کوچک به اشتراک بگذارند. از یک ترفند طراحی که بلافاصله اندازه هر اتاقی را دو برابر می کند تا انتخاب یک رنگ کلاسیک که حتی کوچکترین اتاق ها را بزرگتر به نظر می رساند، روش هایی هستند که طراحان داخلی یک اتاق خواب کوچک را دو برابر بزرگتر می کنند.. در ادامه همراه ihome.ir باشید.

طراحی اتاق خواب کوچک

از خریدن وسایل برای پر کردن فضا خودداری کنید.

ایده های اتاق خواب مستر مربوط به بهینه سازی قابلیت ها هستند. مطمئن شوید که اتاق را با مواردی که به آنها نیازی ندارید پر نمی کنید. گاهی اوقات این به معنای فداکاری است، مانند زمانیکه تنها باید یک کنار تختی انتخاب کنید چون فضا برای دو کنار تختی وجود ندارد. نگه داشتن فضای خالی در اتاق خواب باعث می شود تا فضای بزرگ تری ایجاد شود.

طراحی اتاق خواب کوچک

رنگ های روشن را انتخاب کنید.

در طراحی اتاق خواب کوچک ، یکی از ترفندها برای ایجاد یک فضای بزرگتر، روشن نگه داشتن دیوار است. استفاده از رنگ سفید می تواند یکی از راه ها باشد. در اتاق های کوچک، دیوارهای روشن، نور طبیعی را در چهار گوشه اتاق نشان می دهد، و باعث می شود از آنچه که هست بزرگتر به نظر برسد. همچنین دیوارهای روشن آرامش را به اتاق خواب می آورند، در حالی که دیوارهای تاریک آن را کوچک تر و مانند غار می کنند، که در بعضی موارد می تواند خوب باشد، اما نه زمانی که سعی می کنید آن را بزرگتر کنید.

طراحی اتاق خواب کوچک

طوسی روشن یکی از رنگ هایی است که باعث می شود یک اتاق کوچک بزرگتر به نظر برسد. طوسی مدرن و شیک و در عین حال خیلی دنج است. این یک انتخاب ماهرانه است که می تواند اتاق کوچک شما را روشن و بزرگ کند.

در طراحی اتاق خواب کوچک از رنگ های جسورانه استفاده کنید.

در طراحی اتاق خواب کوچک ، طراحان پیشنهاد می کنند که رنگ های جسورانه را انتخاب کنید تا فضای شما بیشتر شود. اغلب مردم فکر می کنند که برای ایجاد یک اتاق روشن تر و در نتیجه بزرگتر باید از رنگ های روشن و سفید استفاده کنند. اما انتخاب یک رنگ جسورانه در فضای کوچک به بهترین شکل عمل می کند. لازم نیست که بیش از حد استفاده کنید، فقط قصد داشته باشید تا اتاق خاص شود و مورد توجه قرار گیرد.

طراحی اتاق خواب کوچک

اکسسوری های روی سطوح- باعث بهم ریختگی نمی شوند.

برخلاف آنچه که ممکن است فکر کنید، داشتن اقلام کمتر در یک فضای کوچک، لزوما آن را بزرگتر نخواهد کرد. در عوض، اکسسوری های روی سطوح می توانند باعث توجه به طراحی فضا شوند و در واقع باعث می شوند اتاق بزرگتر احساس شود. با قرار دادن اقلام کاربردی در کنار اشیاء تزئینی بیشترین استفاده ر ا از اتاق کوچک بکنید.

طراحی اتاق خواب کوچک

از آینه بزرگ استفاده کنید.

استفاده از آینه برای ایجاد توهم یک اتاق بزرگتر ترفند طراحی جدیدی نیست، اما وقتی که از آن برای ایده های طراحی اتاق خواب کوچک استفاده می شود، مطمئنا می تواند دگرگون کننده ترین باشد. یک آینه بزرگ، نور طبیعی و مصنوعی را منعکس خواهد کرد، و باعث شود اتاق خواب شما روشن تر و بزرگتر ظاهر شود. اگر شما یک آینه بر روی دیوار روبروی پنجره قرار دهید، می توانید توهم یک اتاق خواب بزرگ را ایجاد کنید. اگر پنجره ای نداشته باشید، آینه خود را در یک نقطه کانونی در اتاق خود قرار دهید تا توهم عمق را نشان دهد.

برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

 

منبع: hunker | مترجم: حدیث حقیقت | تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *