شلف دکوری ،ساده‌ترین روش تزیین باکس دیواری !

تاریخ بروزرسانی : ۲۵ بهمن ۱۳۹۷

خودتان بسازید: برای اینکه دکوراسیون خانه را به فضای ایده آل و دوست داشتنی خود تبدیل کنید، باید به دنبال جزئیات بهتری بگردید. ترفندهای ساده و ارزان قیمت روش های بسیار مناسبی برای زیباتر کردن فضای خانه محسوب می شوند. ihome.ir در این مطلب سریعترین روش ساخت شلف دیواری را آموزش می دهد. این شلف برای فضاهای کوچکی مثل راهرو و دفترکارهای خانگی نیز مناسب هستند و به محلی جذاب و مورد علاقه تبدیل می شوند. می توانید وسایل مختلف و محبوب خود را روی این شلف نگهداری کنید. پس برای تزیین شلف دکوری با ما همراه باشید.

شلف دکوری

وسایل مورد نیاز برای تزیین شلف دکوری

  • شلف ساده ایکیا
  • دریل برقی
  • رول پلاک و پیچ
  • آویز پشت درب
  • تخته چوبی با ضخامت مشابه آویز درب
  • گیره فلزی
  • رنگ اسپری سیاه

شلف دکوری

مرحله اول: شلف دکوری اولیه را روی دیوار نصب کنید.

شلف دکوری ایکیا و یا مدل های مشابه را بردارید. روی تکه چوب اتصالی بین دو ردیف موازی، با استفاده از دریل یک حفره ایجاد کنید. این حفره را در هر دو سمت شلف در نظر بگیرید. دقت داشته باشید که حفره ایجاد شده به اندازه پیچ هایی باشند که تهیه کرده اید. شلف را روی دیوار و به صورت کاملا صاف قرار دهید و سوراخ های ایجاد شده را روی دیوار علامت بزنید.

شلف دکوری

حالا با سوراخ کردن دیوار به اندازه مشخص، رول پلاک را در قسمت علامت گذاری شده درون دیوار بگذارید. شلف را روی دیوار قرار دهید و پیچ را از روی شلف درون رول پلاک محکم کنید.

شلف دکوری

مرحله دوم: شلف ها را تزیین کنید.

با استفاده از آویزهای پشت درب، می توانید یک شلف افقی برای هر ردیف نصب کنید. این آویزها باید به اندازه قطر ردیف های چوبی روی دیوار باشند تا سر جای خود محکم شوند. می توانید برای اطمینان بیشتر از چسب استفاده کنید. برای زیبایی بیشتر آویزها را با استفاده از اسپری سیاه، رنگ کنید.

شلف دکوری

این شلف دکوری ساده به عنوان یک فضای شخصی مناسب هستند و می توانید هنرهای دستی و وسایل کوچک دوست داشتنی خود مانند شمع و گلدان را روی آن قرار دهید. با استفاده از گیره های محکم فلزی هم می توانید اشیای دیگری را روی این شلف آویزان کنید.

در مطالب بعدی آموزش های بیشتری برای ساختن وسایل خلاقانه در خانه به شما می دهیم، پس برای اطلاع از به روزترین ایده های خلاقانه و ساخت لوازم و وسایل بامزه چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع: hunker | مترجم: صدف حقیقت | تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *