شرایط سیاسی اخیر بر بازار مسکن چه تاثیری دارد؟

تاریخ بروزرسانی : ۴ آذر ۱۳۹۸

یک کارشناس اقتصادی گفت: ماه‌های آینده و اتفاقات حول برجام تعیین کننده شرایط آتی بازار مسکن خواهد بود،اما برخی افزایش‌ها در بخش ساخت و ساز و مصالح و تاثیر آن بر قیمت تمام شده مسکن ناگزیر است.

مصاحبه با حسین وکیلی کارشناس ارشد مسائل اقتصادی

 

حسین وکیلی در گفت و گو با خبرنگار مجله خبری ihome.ir بیان کرد: اگر از زاویه افزایش قیمت اقلام مورد نیاز ساخت مسکن مانند تامین مواد اولیه( مصالح و … به این موضوع نگاه کنیم سیر صعودی قیمت بازار مسکن کاملا طبیعی است.

او در ادامه یادآور شد: اما اگر بخواهیم از نگاه سیاسی به این مسئله نگاه کنیم و فرض را بر آن بگیریم که موضوع برجام در نهایت موفقت آمیز  نباشد، احتمال دارد سرمایه گذاری در بخش مسکن که اصولا سرمایه گذاری ثابتی است به یک روند نزولی تبدیل شود.

وکیلی تصریح کرد: باید منتظر شویم تا ببینیم سرانجام اتفاقات مربوط به برجام چه خواهد شد و به کجا  خواهد رفت، اگر همانی باشد که دولت آمریکا اعلام کرده ظرف سه تا شش ماه آینده تحریم ها با شدت بیشتری اعمال خواهد شد.

این کارشناس اقتصادی خاطر نشان کرد: به نظر می رسد در بخش مستغلات و املاک قیمت ها سیر صعودی داشته باشد زیرا با چنین شرایطی سرمایه مردم بیشتر به سمت تجارت یا کالاهایی که ارزش پول را حفظ کند، خواهد رفت تا سرمایه گذاری در بخش مسکن…!!

وکیلی در پایان سخنانش عنوان کرد: اما اگر عکس آن اتفاق بیافتد و نتایج مذاکرات مثبت باشد احتمال اینکه اقبال عمومی برای سرمایه گذاری در بازار مسکن ادامه پیدا کندزیاد است تا این بازار دچار توقف شدید یا سقوط نشود؛ که تمام این موارد به ماه های آینده در ارتباط با برجام بستگی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *